• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kopčanje hidraulične pumpe

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
je to mu je najednostavnije samo neznam jel 542 ima mjesta naprijed za nju, i trebala bi mu druga pumpa, malo veča ali sporija, da na manjim okretajima dobije dovoljno protoka

999 baš sam ti htio to reči ,prođi otpade, imaš kamionskih mašina koji vjerojatno imaju takve pumpe direkt na mašini, a to su spore mašine i taman bi ti pasalo, nešto slično sam nedavno vidio kodnas na otpadu, bilo je deutz, fap i mercedesovih mašina, sad koliko su ispravne ???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I ja bi spojil direkt na radilicu,ali moram ubrzavat,pročitaj malo gore.Nekak me najviše vleče ideja da spojim zupčastim remenom na radilicu,na pumpu denem manju remenicu,ležaj i amen.Vidli bumo kaj bu s toga.Moram malo prejti otpade pa se najde kakvog korisnog materijala možda.
Gdje buš našal odgovarajući omjer takvih remanica ?-gdje buš našal tako mali odgovarajući reman ....prosim te ne zmišljaj:mad:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Hrvoje, ima Puknuti praf, samo ne razmišljaš i nećeš slušati.
NEMREŠ 20kW prenesti jednim malim remenom i dvije remenice cca fi 100mm. Remen bi trebal biti širine ko dva klinasta => nemaš mjesta.
U toj veličini snage ti ide ili direktno kardan ili zupčasti multiplikatok, koji pri tome mijenja i smjer. Radije zamijeni pumpu većom i tjeraj ju direktno kardanom s radilice. Ili kupi multiplikator i tjeraj ju preko kardana iza traktora.
Toliko o tom.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nisi ti kriv za ovog s Audijem,ali reč je o zupčastom remenu,ne klinastom,a ako se dobro zmislim ima širine napred nekih 5 cm,a već sam i našel de bum zel i remen i remenice,jedino ak čovek nije zatvoril taj obrt.Remen i remenice su širine 3 cm,k tome i zupčasti i mislim da bi to bilo dosta.Ak se 150 konja dalo prenesti na pumpu zupčastim remenom širine 6 cm,onda bi se trebalo i 30 konja sa 3 cm širine,a brzine vrtnje su približno jednake,kao i odnos multiplikacije.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jel neko zna kakvog hidrauličara da mi spoji ovu pumpu i da provjeri pritisak i protok te dal je pumpa uopće ok.Htel bi biti siguran prije nego počnem ikaj delati.Ovaj v Varaždinu Herceg je seronja i nikome ga ne preporučujem,sad,ako ko od vas zna v nekoj bližoj okolici čoveka koji bi mi mogel to ispitati bil bi zahvalan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh