• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Korisne mašine za povrtlarstvo?

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Cabage daj molim te reci mi gdje žene pretpostavljam da će žene to radit gdje drže noge one koje bi trebale biti u sredini šta naprave sa njima.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Cabage daj molim te reci mi gdje žene pretpostavljam da će žene to radit gdje drže noge one koje bi trebale biti u sredini šta naprave sa njima.
Noge gore:finga:
Mislim da ću ja na lijevu bateriju, supruga na desnu a šanana na traktor. Malo sam probavao danas sjediti na njoj, nekako mi se čini da će najbolje biti sjesti ukoso, da su obadvije noge na jednoj strani. Malo je nezgodno, ali bome nema nekog specijalnog izbora. Morao sam suziti baterije ovoliko, to je razmak između redova 40 cm. Da je folija od 140 cm, mogao bi se staviti međuredni razmak tako da ima mjesta za noge, al onda dva crijeva kap po kap i manje sadnica po jedinici površine.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sadilica zaista izgleda dobro i kako kažeš da dobro probija foliju samo ovo će tražiti malu doradu jer će ženama predstavljat veliki problem očito proizvođač nije planirao takvu širinu red od reda. Evo ti još jedna mala informacija u Brazdi imaju Talijansku foliju od 20 mikrona koja je vjerovatno i predviđena za ovakve sadilice.

I puno sreće sa strojem zaista je super.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sadilica zaista izgleda dobro i kako kažeš da dobro probija foliju samo ovo će tražiti malu doradu jer će ženama predstavljat veliki problem očito proizvođač nije planirao takvu širinu red od reda. Evo ti još jedna mala informacija u Brazdi imaju Talijansku foliju od 20 mikrona koja je vjerovatno i predviđena za ovakve sadilice.

I puno sreće sa strojem zaista je super.

Danas sam ju isprobao na 20 mikrona foliji i nekako mi se čini da bi možda 30 mikrona bolje bilo po ovakvom oblačnom i hladnom, a na suncu možda bolje 20. Ne znam dok ne krenem u proizvodnju i malo ne ulovim prakse.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Evo novi stroj je danas imao podešavanje pa sam otišao do polja da vidim kako će to funkcionirati i mislim da će funkcionirati. Fino buši foliju, može se regulirati ama baš sve, samo treba malo prakse. Inače slikano starim mobitelom pa je malo šugavo, ali vidi se.

Dobar stroj,sretno u poslu i neka posadi što više milijuna sadnica...
Jel znaš možda koliko košta njihov polagač folije 140 i gdje se može kupiti?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nema što se ne može kupiti kod Đurđe u vrbovcu, samo pitanje koliko treba pričekati. Vidio sam u katalogu da imaju taj polagač, ali nisam siguran da je baš do 140, al mislim da bi trebalo biti, a cijena je negdje između 3 i 4 k eura.
A evo baš sam se nešto sjetio i messisa, oni imaju isto strojeve za povrće i imaju polagač za 140 cm, čak i 190. Evo link.
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=DL&prikaz=opis
 
Posljednje uređivanje:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Siki nije loša ova stvar sa vakumom, ja sam mislio da napravim vakum za kompletan kotajner ali sam odustao pošto ionako posijem papriku za 3-4 sata.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobra fora sa vakumom, kinezi imaju neku ploča koja se priključi na crijevo od ususavača i odjednom cijeli kontenjer ode. Cijena sa usisavačem neka smješna :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Čestitam na kupnji sadilice! Ako je talijan sretno sa djelovima :) Ispametila me talijanka dok sam jednom našem poznaniku naručio rezervne djelove za njegovu sadilicu. I to nije mala firma, poznata :) Evo jedan detalj 17 kilograma željeza i plastike će platiti preko 900 eura, zato što je radio preko mene, da mu je netko drugi to odradio platio bi preko 2000 eura. Pa tko voli talijane, neka izvoli :) Poz
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Čestitam na kupnji sadilice! Ako je talijan sretno sa djelovima :) Ispametila me talijanka dok sam jednom našem poznaniku naručio rezervne djelove za njegovu sadilicu. I to nije mala firma, poznata :) Evo jedan detalj 17 kilograma željeza i plastike će platiti preko 900 eura, zato što je radio preko mene, da mu je netko drugi to odradio platio bi preko 2000 eura. Pa tko voli talijane, neka izvoli :) Poz

Daj mi link gdje mogu naći sadilicu koja nije talijanska.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Čestitam na kupnji sadilice! Ako je talijan sretno sa djelovima :) Ispametila me talijanka dok sam jednom našem poznaniku naručio rezervne djelove za njegovu sadilicu. I to nije mala firma, poznata :) Evo jedan detalj 17 kilograma željeza i plastike će platiti preko 900 eura, zato što je radio preko mene, da mu je netko drugi to odradio platio bi preko 2000 eura. Pa tko voli talijane, neka izvoli :) Poz

@ Kontam šta je sadio taj tvoj poznanik da mu je toliko stradala sadilica. Koliko je meni poznato na sadilici baš i nema nešto što bi toliko stradalo a i ne radi u takvim uvjetima da se može polomiti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Stavio bi sliku ali mi neugodno, prepoznatljiva boja odmah ćete skužiti koja je firma. To su normalni dijelovi koji odlaze. Što god bode u zemlju oštećuje se, normalne stvari. Što se tiće linka pun je google raznih sijačica od zapada do istoka, samo treba pitati prvilno ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Stavio bi sliku ali mi neugodno, prepoznatljiva boja odmah ćete skužiti koja je firma. To su normalni dijelovi koji odlaze. Što god bode u zemlju oštećuje se, normalne stvari. Što se tiće linka pun je google raznih sijačica od zapada do istoka, samo treba pitati prvilno ;)

Nemoj se praviti pametan:weedman: nego stavi link nekog stroja za koji smatraš da bi bio dovoljno dobar kao što su talijanski. Naravno da ima, ali da je lako nabaviti u RH baš i nije. Mi smo išli linijom lakšeg otpora, jeftinija solucija i lakša nabava, što stroja to i dijelova.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Stavio bi sliku ali mi neugodno, prepoznatljiva boja odmah ćete skužiti koja je firma. To su normalni dijelovi koji odlaze. Što god bode u zemlju oštećuje se, normalne stvari. Što se tiće linka pun je google raznih sijačica od zapada do istoka, samo treba pitati prvilno ;)


Dobri prijatelju ovakva sadilica kao što ju je cabage kupio radi u Višnjici valjda već sto godina i ništa joj nije a jedan forumaš iz Srbije dao si truda i napravio istu samo jednorednu. Dakle nema tu šta da se polomi ako ne sadi u dalmaciji u kamenu a kod nas prije da će strunuti nego se polomiti. Stavi taj link da vidim baš me zanima.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Može li netko staviti link na tvornicu MAS u Italiji,ne mogu nikako naći na netu.
Hvala.
 
Na vrh