• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Zapitajte se tko su vlasnici glavnih medija danas?

Glede vijesti: svaku je moguće interpretirati na više načina, zavisnokakav se efekt želi postići.
Ako se veli da je u HR danas umrlo 40 ljudi, onda budemo rekli da je to dosta ljudi, ali je to neka normalna brojka (0,001% stanovništva).
Kad kažemo da u Indiji umire dnevno isto toliko ljudi (0,001%), onda to zvuči normalno.
No kad to pretvorimo u broj, onda je to 12.000 ljudi. Taj broj, iako normalan obzirom da Indija ima 300x više stanovnika od HR, zvuči kao senzacija.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@ZJ,​

slažem se s tobom da se brojevi prikazuju na načine kako to nekom u određenom trenutku paše. Nažalost, sve više stječem dojam da su novinari danas kak su u bivšoj državi bili policajci, a dobivanjem vlastite države postali vozači. Sve ih je manje koji znaju, a pogotovo onih koji pišu u skladu sa svojim znanjem. Takvi sve više postaju iznimke.

No, čak i ako isključimo empatiju prema rodbini i prijateljima umrlih, a ne bi smjeli, 40 mrtvih dnevno samo od jedne bolesti meni nije nornalno za HR. To znači godišnje jedan gradić manje u državi kojoj je i bez toga, jedan od većih problema, kontinuirano smanjenje stanovništva.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Neka su, ali neka znaju da i spore svijeće do gore, i film se prekida, tako će i njihov.
Znam da je ovdje tema "korona"; dakle i ovakvi lovaši nalete na svoju "koronu":
6a261c2b3b694df78c9ef2c833284ec5.jpg
Ovako "dramatično režirano, totalno izmanipulirano" izvještavaju mnogi današnji "izvjestitelji" o mnogo čemu, pa i o koroni:
94f60c15d47c14c1c4228de57149d62f.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Kak to misliš?
Neki od bogataša koju drmaju svijetom...ili njihovi poslušnici
Neka su, ali neka znaju da i spore svijeće do gore, i film se prekida, tako će i njihov.
Da, samo prije toga budu nanesli puno zla...
slažem se s tobom da se brojevi prikazuju na načine kako to nekom u određenom trenutku paše. Nažalost, sve više stječem dojam da su novinari danas kak su u bivšoj državi bili policajci, a dobivanjem vlastite države postali vozači. Sve ih je manje koji znaju, a pogotovo onih koji pišu u skladu sa svojim znanjem. Takvi sve više postaju iznimke.

No, čak i ako isključimo empatiju prema rodbini i prijateljima umrlih, a ne bi smjeli, 40 mrtvih dnevno samo od jedne bolesti meni nije nornalno za HR. To znači godišnje jedan gradić manje u državi kojoj je i bez toga, jedan od većih problema, kontinuirano smanjenje stanovništva.
Navel sam primjer, ne prejudicirajući da je to samo od određene bolesti.
Istraživačko i kritičko novinarstva odavno je nestalo. Zamijenilo ga je trendovsko i senzacionalističko.
Obzirom na intelektualni duh nacije(a), oblikovan lošim školstvom i zatupljujućim sadržajima, nije čudo da narod mediji formiraju (oblikuju) a ne informiraju....
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo mene ko padobranca u temi sa onim o čemu se ovdje nekad pisalo a to je glupa korona. Kak je @martinv1 rekel otišel je moj okus vrit a miris je još donekle tu. Danas i sutra u zatvoru još i onda krećem ne znam ni sam s čim prije od posla😏
Kolega probaj ugrijat jabucni ocat i inhalirat pare,moro bi se miris probuditi.

Mili Bože 😥

Placi sine ,placi,kako je krenulo za 700g. ce Indija izumrijeti. :hahah: :hahah:
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Da, samo prije toga budu nanesli puno zla...
Da ali znaju, mi mali i kad umiremo, činimo to s osmjehom na licu, a oni se više ne smiju niti vesele ni kad svadbuju ni kad im se rađa,e vidiš to je naša snaga, a njihova slaba točka.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Nemoj da te to sekira, imaj svoj stav, pokušaj ga potvrditi argumentima, drugima dopusti da razmišljaju, i znaj da svi imamo svoju istinu,neke su iste neke približno iste, a opet neke totalno suprotne.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Hvala zemo 🙋‍♂️ ,moj pogled je stalno gore,ne gledam u zemlju,sve dobro dolazi od gore.
Primjecujem da se ljudi
polako ohrabruju i da nisu vise tolko preplaseni i izgubljeni to mi bijase cilj🤫,hvala vam dobri ljudi.
Sretan sam sto Ljudi prestaju mrziti ljude.🙋‍♂️
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Placi sine ,placi,kako je krenulo za 700g. ce Indija izumrijeti. :hahah: :hahah:
Ti se raduješ tuđoj nesreći? 😥
Zanimljivo.
Hotela je napisal rečenicu u Kuplenčevom stilu, a Kupljenec to ne shvaća, iako je del smajliće. Postkovid ili ???
Se prolazi, se se mijenja, Zagorec pa ne. ;):hahah:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Čekam johabicu da ih sad brže bolje javno opravda, ipak ona sve zna o tome kako funkcioniraju "njezini rastrošni ljubimci". 😖 Užas kako su nesposobni i što sve iza njih narod mora platiti. Korona je mila majka kakva su oni bolest našega društva.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Čekam johabicu da ih sad brže bolje javno opravda, ipak ona sve zna o tome kako funkcioniraju "njezini rastrošni ljubimci". 😖 Užas kako su nesposobni i što sve iza njih narod mora platiti. Korona je mila majka kakva su oni bolest našega društva.
Ne čekam, baš nimalo, ni nikako!🤓
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Iskreno ni mene ne zanima njezina bujica politikanstva, ali nema joj sada druge, jer ukakili su sve što se ukakiti moglo i mora se potruditi barem malo opravdati ministrovu katastrofu s platformom Cijepi.Se i svim mogučim ostalim propustima koje redaju kao na tekučoj vrpci.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh