• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Dragi članovi, širenje zaraze korona virusom sve nas je dovelo u čudno stanje.
Ograničeno nam je kretanje i sve više ova situacija uzima danak u gospodarstvu, prvenstveno uslužnim djelatnostima i turizmu, a posredno u svim ostalim segmentima društva, uključujući i naše privatne živote.
Ovaj podforum nije otvoren da bi kukali i zapomagali ili okrivljavali bilo koga, već da razmijenimo znanja i iskustva te damo jedan drugom podršku i ako treba pomoć.
Svaka vrsta komunikacije je dozvoljena osim razglabanje o teorijama zavjere jer to nikud ne vodi.
Želim vam svima da nadolazeće razdoblje provedete mirno i da ga iskoristimo za neke prioritete koje smo zbog konzumerizma stavili u zapećak. :)
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Vlada RH, Civilna zaštita Ministarstva unutrarnjih poslova, Hrvatski zavod za javno zdravstvo te Ministarstvo zdravstva pokrenuli su portal koronavirus.hr. Riječ je o centralnom mjestu informiranja - od novooboljelih do svih mjera koje Vlada provodi za poduzetnike.
Tako se na portalu mogu pročitati sve mjere koje provode pojedino ministarstva, ali i točne činjenice o samome virusu, najčešća pitanja i odgovori te mitovi i istine o virusu.

U ovoj temi možemo diskutirati o službenim obavijestima koje tamo pročitamo.
https://koronavirus.hr
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
eto konkretne mjere...
čovjek u samoizolaciji vozio gnoj na svoju njivu...u kabini svojeg traktora...
i dobio 8000 kuna kaznu.

ja sam protiv toga da čovjek sa il bez virusa ne smije (ako se dobro osijeća i ako je odgovoran da ne prilazi drugim ljudima) kretati po vlastitim nekretninama i biti aktivan na svoju korist.

a vi?
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
To je ludo ako je dobio kaznu jer je išao traktorom od kuće na njivu. 😳
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A tko su ti koji su ga zaustavili i kak su ga našli i legitimirali tak da se i sami ne "zaraze"?

Od čega se bu živjelo ak ljudi nemru raditi?
Bem ti epidemiju gdje skoro nitko nije umro...
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Ima logike jedino ako je trebao biti u izolaciji a on švrljao okolo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Pa jbga,ako je u izolaciji ne može nesmetano švrljat okolo 🙄
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
U ono prošlo vrijeme ako si bil na bolovanju bil si doma. Nisi hodal po birtijama ili vrta obdelaval.

Isto tak i ova današnja situacija koju trenutno imamo. Od tih 14 dana izolacije nebu niko umrl, a nebu ništ ni propalo. Dok s druge strane oni koji je se ne prdržavaju dovode u opasnost moje i vaše najmilije. Ne velim da su ti ljudi građani drugog reda, tifusari, zaraženi... ali su pod sumnjom da su možda prenosnici bolesti koja je trenutno jako opasna jer kao što vidimo iz slučajeva teško ju je kontrolirati i jako brzo se širi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ak ti je određena samoizolacija, apsolutno se toga treba držat. Ukoliko je moguće zatvorit se u zasebnu sobu da nisi s drugim ukućanima. 14 dana stvarno nije puno.

Da se mene pita prvo kršenje samoizolacije bilo odmah najmanje 100 000kn. Drugo kršenje direkt u ograđenu livadu ograđenom bodljikavom žicom i dugim cijevima 50m van nje. Ko nazi logor. Nek se usudi etko kršit

Ako uzmeš da je inkubacija i do 14 dana prije prvih simptoma, računaj koliko ljudi možeš samo u sat vremena zarazit svojom nesavjesnošću, pa dok oni opće skuže koliko oni mogu dalje prenijet, pa dalje itd i kji je to broj ljudi u konačnici...
Svatko od nas ima doma nekog starijeg s nekim poteškoćama koji je prva rizična skupina. Ja da znam nekog da krši automatski prijavljujem, a da mi zaražen savjesno dođeš na dvorište - direkt metak u čelo.
Ljudi koji svjesno krše izolaciju za mene su ubojice i gotovo....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
znači ovak...ja imam 5 rali okućnice i nesmijem izać van se popišat?
(nemam ja, al nemam ni virusa...još... :p )
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Tako neozbiljno su to shvatili tilijani i spanjolci pa sad kad se to otelo kontroli svi kukaju,,,
Misljenja sam da imamo srece sto imamo ministra operativca koji je uspio okupiti razumnu ekipu koja je detektirala problem i donosila dobre odluke pa sad jos uvijek ne kukamo,,,
Smatram da dva tjedna nije toliko dug period i da nece svijet propasti ako bude svaki od nas pokazao malo odgovornosti ako za to dođe vrijeme,,,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
a tko garantira da nakon dva tjedna nećeš biti opet dva tjedna, pa ako te krene još dva tjedna, i još...i još...
nema toga da nakon dva tjedna a nemaš virus postaneš imun...:geek:
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ja sam svjestan da nakon kaj prođe ovaj val, nebitno jel on trajal dva tjedna ili dva mjeseca nastupaju problemi za sve nas. Počeli su oni več i sad ali ih još ne osjetimo a taman se nekaj malo počelo popravljati.

Niko , za sad, nije preporučil da se nesmiju radovi u prirodi izvoditi. Čak se i preporučuje da se izađe van na zrak, u prirodu. Negdje ima mjesto pod suncem gdje nema gužve.
Preporuka je za "sumljive".

Evo jedan poučan video koji mi se dopal
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Pa ak će bit potrebno još 2 bit ćeš još 2.
Makar sumnjam da ćeš bit baš tako recimo blesav da nakon 2 tjedna izolacije doma odma otrčiš u na neko mjesto radi kojeg ( ili ljudi tamo ili samog mjesta) dobiješ opet 2 thedna izolacije.

Ak se paziš nećeš dobit ni prva 2 tjedna izolacije

ja osobno isbjegavam sve nepotrebne društvene kontakte. Idem normalno na posao, obilazim gradilišta al nema birtija, kava, ne ulazim blizu bolnica, domova zdravlja, šoping centara itd. Ne idem potezat vraga za rep. U trgovinu po osnovne stvari i gas dalje od toga...
Nitko ne brani normalno funkcioniranje, pogotovo ne nas, ekipe koja se bavi poljoprivredom.

Recimo jel vidite razinu kontrole / samokontrole ljudi u kini. Znači njih milijarda i imaju 13 novozaraženih od čega je 12 doputovalo iz vana a 1 je bliski kontakt zaraženog. Ne idu ljudi već više od mjesec dana van svoja 4 zida, ne šire zarazu. To je trenutno jedina obrana...
Kod nas idioti od doktora odu na skijanje, zaraze se i to zataje....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
kvaka je kaj ne moraš biti "kriv" da bi došel u izolaciju, mora te samo netko "natrušen" spomenuti da si mu bil blizu...
jednostavno na to nemoš utjecat...ni prvi ni drugi ni 17. put...:poop:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Za par godina se bude čitalo da je ova epidemija bila patka kao i kravlje ludilo, ptičja i svinjska gripa, ebola, sars...
Ovo je samo probni balon da se vidi koliko je cjelokupnim pučanstvom lako manipulirati i ograničiti slobode dekretom.
Usput, trebalo je izazvati i ekonomsku krizu jer je već 10 godina nije bilo...
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,921
Pustimo teorije zavjere, iako slažem se da u cijeloj priči ima svega.

Ovako izgledaju bolnice u Italiji, nemaju gdje trpat ljude na respiratorima...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
A kaj mislite kak bi ta korona mogla utjecati na nase poljoprivredne proizvode?
Jel budu mozda poskupjeli, pojeftinili?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Moglo bi bit svega, firma di radim (kombinat) je isto na 20% radnika, radi se samo najpotrebnije. Bit ce svega ako potraje koji mjesec...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ZJ
.. potpuno bi se složio s tvojim riječima ali do prije 2 tjedna. Ovo danas više nije šala ili patka. Ozbiljna je situacija i budimo oprezni. Previše je ljudi uzelo.

Ivan Kc
I meni se stalno mota to pitanje u glavi, ali kojih proizvoda ako krenemo redom čega imamo dostatno za svoje potrebe.....hmm...jako malo. Sustav je naopako u vozimo svega.
Piletinu nije problem proizvesti ali mlijeko jest (jer krava nema) , sektor svinjogojstva u banani kao i povrćarstva... itd.

Naši proizvodi bit će traženi i tome se veselim ako bude tako, samo se neka omogući da proizvedemo (o cjenama nebi neka bude isplativo) . Samo za primjer ali danas me zvali i pitali tko ima odbojke za prodati, hranili bi za sebe kak ti.
Nemamo proizvodnje a nismo krivi, proizvodimo poticaje i dobro nam ide... Ali evo nam situacije kad treba razmislit
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh