• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ak ti je određena samoizolacija, apsolutno se toga treba držat. Ukoliko je moguće zatvorit se u zasebnu sobu da nisi s drugim ukućanima. 14 dana stvarno nije puno.

Da se mene pita prvo kršenje samoizolacije bilo odmah najmanje 100 000kn. Drugo kršenje direkt u ograđenu livadu ograđenom bodljikavom žicom i dugim cijevima 50m van nje. Ko nazi logor. Nek se usudi etko kršit

Ako uzmeš da je inkubacija i do 14 dana prije prvih simptoma, računaj koliko ljudi možeš samo u sat vremena zarazit svojom nesavjesnošću, pa dok oni opće skuže koliko oni mogu dalje prenijet, pa dalje itd i kji je to broj ljudi u konačnici...
Svatko od nas ima doma nekog starijeg s nekim poteškoćama koji je prva rizična skupina. Ja da znam nekog da krši automatski prijavljujem, a da mi zaražen savjesno dođeš na dvorište - direkt metak u čelo.
Ljudi koji svjesno krše izolaciju za mene su ubojice i gotovo....
Ovo moje malo grubo zvuči, Ono što nisam napisao isto tako kome god u samoizolaciji nešto treba nek kaže, rado ću pomoć. Bilokakva nabava ili što drugo.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,661
Čul danas na radiju da će poljoapoteke raditi, u svrhu očuvanja zasađenih i sadnje i sijanja nadolazećih kultura. Na taj način će se održati i nivo domaće proizvodnje.
Eto, informacija s radija, nije ista od riječi do riječi, ali u tom kontekstu.
Ja planiram danas- sutra po neke stvari, pa javim stanje s terena, bar na mojem području.
Dotad živi i zdravi bili.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Jutros bio u Sisku i Petrinji. Radilo je sve, šta bude poslje nitko nezna. Za sad imaju dozvolu da smiju raditi, barem tak kažu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
@MUHA
Ima, ima. Svega se toga mogu odreći, novac može podići netko drugi...
Nije to poanta, ali kužim kaj noćeš reći
Ma znam ja da se mi razmemo, razumijem i ja onaj tvoj post od prije vezan za patku.

Mišljenja sam da kad bi se svi pridržavali koliko toliko savjeta koje nam daju da bi lakše i prije završila kriza. Trenutno su nam ponudili samo savjete jer drugog ljeka nemaju.
Ja sam svjestan da nebu prešlo preko noči ali razmišljam da ako ti kojekakvi virusi nemaju na čemu preživjeti onu budu izumrli prije nego ako se imaju na čemu prenositi i razmnožavati dalje.

Imamo prilike vidjeti različitih slucajeva, ove koje plus spominje ili recimo kaj sam danas čul, a kasnije i sam uživo videl.
Benzinska radi, a u sklopu benzinske je i kafana koja je zatvorena. Na ulaz u benzisku su postavili tri okrugla stola i suncobrane za kojima se laktima naguravaju jer nema mjesta na jutarnjoj kavici.... mislim da na takav način dugo nebu kraja karanteni a to znači da svaki dan sve dublje tonemo.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
...da se vrati ljudskost i uzmemo moc bankama i onima koji stoje iza njih.
...
Poštovani hotela, jutros dok smo ja i supruga pili kavu, ja sam listao tjedni paket promotivnih prospekata i naišao na jedan u kojem je reklama "za kuhinju sa svim aparatima". Rekao sam odmah supruzi: evo sanjaš tu NOVU kuhinju već unazad par godina, idi u banku podigni si novac i kupi sada tu kuhinju, jer joj je po mjeri.
ZAŠTO
Pa samo zato jer je prije izvjesnog vremena dobila "pismo" od banke u kojoj joj pojašnjavaju da su "okretanjem" njezine 15 godina štednje, umanjili njezin saldo za 150 kuna. Eto samo zbog ovoga ovaj put dižem dva prsta u zrak za tvoje prijedloge. Ljudi moji štediš preko životnog osiguranja 15 godina, a kad ušteđevinu daš u banku, oni ti za samo par mjeseci pošalju obavijest da su već uspješno "prosuli" najblaže rečeno njezinih 150 kuna. A što s kamatama u Hrvatskoj? Ponašaju li se te banke jednako prema građanima u domicilnim državama? Naravno da ne, a znamo i tko je točno za to kriv, MI sami.

INFO
Jutros smo našim susjedima u samoizolaciji ja i supruga nabavili sve potrepštine koje je susjeda izdiktirala preko telefona i dostavili im ispred ulične ograde. Nije bitno, ali rekli smo im neka nam plate poslije samoizolacije za cca 14 dana. Dakle imamo na pameti da imamo u obitelji starca s preko 80 godina i stariju ženu s preko 75 godina, ne riskiramo kao luđaci. Mi smo se odmaknuli od stvari na cca 2 m, a oni su si preuzeli.
Dok smo kupovali u supermarketu sam zaista popizdio na jednu budaletinu. Na nosu je imao medicinsku masku, a golim je rukama uzimao peciva, s tim da je na ulaznim vratima ĐAMBO UPUTA koristite jednokratne PVC rukavice. Opomenuo sam ga glasno i jasno: pa daj uzmi te jebene rukavice i on bi se odmah svađao, eto tako funkcioniraju BUDALE.

LIJEPI PRIMJER
smo vidjeli pri povratku sada iz vinograda u naselju Jalžabet. Uz ogradu jedne kuće se zaustavio auto, ispred ograde na cca 2,5 m je stajala starija žena. Iz auta je izašla mlađa ženska osoba s maskom na licu i plavim rukavicama i ostavila joj je nekakav paket sa stvarima na dasku postavljenu iznad poštanskog sandučića. Znači da ljudskost funkcionira i tamo gdje ju najmanje očekuješ.

OSVRT NA SUSJEDU KOJA JE PRIJAVILA SUSJEDE DA SU NA DVORIŠTU
Nazvala je drugu susjedu telefonom da je ona kao dobra građanka to napravila, jer što ako se ona razboli. Tko bude s njom imao brigu, ona sad živi sama. Točno, rastavljena je, sin se oženio i živi u jednoj državi na sjeveru Europe. Budem nepristojan i budem napisao, glupača je zaboravila da ti više vrijedi normalan prvi susjed, nego najbolji sin i snaha udaljeni samo preko 1200 km. Eto to smo mi "ljudi".

Ukoliko sam bio naporan, oprostite, jer ovo tipkanje i sjedenje uz komp je sada za mene pravi fizički odmor; danas sam se nateglio kao budaletina...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa samo zato jer je prije izvjesnog vremena dobila "pismo" od banke u kojoj joj pojašnjavaju da su "okretanjem" njezine 15 godina štednje, umanjili njezin saldo za 150 kuna.

Ja sam imao sličnu situaciju i bukvalno sam podigao banku na noge da je i obezbjeđenje reagovalo , odgovor koji sam dobio je da su oni te pare potrošili na OSIGURANJE one moje crkavice koja je bila na njihovom računu.
Naravno da sam odmah zatvorio račun .

Evo sada mi kolega javlja da je ne graničnom prelazu Rača (Bih - SR) vojska i policija podigla ogromne šatore (hangare).
Ko zna čemu ovo vodi , kod nas se niko ni ne kreće , jednostavno nemaš kud .
Za sjetvu se nadam da ću zbaviti potrebno , dijelova za mašine valjda ću prekrpiti jer i ta opskrba je ugrožena, Nafte valjda bude , ako ne bude imam uštekano oko tonu prerađenog ulja koje lagani ide kao gorivo.
Ma preživiti će mo valjda, bilo je kroz istoriju raznih virusa i epidemija pa je opet čovječanstvo preživilo.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega plus,ma ti samo raspali po tipkovnici,sad imamo konacno vremena da se druzimo.Inace sjecam se zgode kad sam jemput razgovaral nak neobavezno s sefom o vremenu za sebe.
On ima i sada mecku Coupe 630 AMG imal je i tada pravu makinu i rekel mi da nema vremena u njemu uzivat i da je njemu vrijeme za sebe luksuz koji si nebre priustit.
E sefe velim ja njemu,vis ja dok se vjutro u 4sata vozim za austriju dve i pol ure i u SLO napravim kafepauzu posto sam uz Radio sam u autu,imam vremena za sebe i razmisljam usput o zivotu i kak rijesit neki Problem te sam tada vrlo kreativan.
Pogledal me je zalosno i njegov pogled mi je sve rekel.
Zato drustvo glavu gore i pozitivno mislit,volil bi da se ovo malo stisa i da za 1MAJ se vrti odojak u mojim goricama.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Srbija sutra od 8 sati zatvara sve granice i cestove i vlak i rijecne,kako ce sijati ovog proljeca a moja firma vozi gnojivo trenutno dio za Srbiju i dio za Hrvatsku.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Svi sve uvozimo, nitko više ništa sam ne proizvodi. Budemo mi svi došli ponovo k pameti, jedino je za sve prekasno.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Sad je malo prije 3 u noći. Bila je “pišpauza” pa malo listam vijesti, a i u miru morem razmisliti jer je kod mene inače vrlo živo.

Kak je već par kolega napisalo, svaki imalo snalažljiv čovjek bude preživel svaku krizu.
Moj deda je znal reči, da čovjeku da preživi treba, oštra kostura ( džepni nož), šibice, sekira i motika, a mi danas imamo puno više😉.
Inače, po meni, krivo ovi naši gore postavljaju stvari. Odma pozatvarati sve osim prehrane, lijekova, benzinskih i poljoapoteka.
obavezno nošenje maski za sve koji izlaze van po nužne stvari.
Krivo delaju, ( možda se netko ne slaže) kakvo sad vražje zidanje i kakvi su to prokleti žljebovi (oluci) bitniji od ljudskih života?
Ja delam u jednoj takvoj firmi i sektoru trgovine građevinskog materijala je dozvoljeno raditi na, citiram, “temelju maloprodajne narudžbe”.
A to znači da:
- naruči robu nekim od kanala komunikacije
- mi tu robu pripremimo i dostavljamo kupcu
Tak veli ova odredba, s ciljem da se izbjegne bliski kontakt.
Dostave su nam se povečale 500% , građevina nije stala, moji dečki u skladištu se nemreju na miru ni popišat, delamo ko životinje, što dovodi do umora i pada imunitetai koncentracije.
Stres “volume” na najjače. Nervoza samo da ne eskalira. Kamioni cirkuliraju iz cele Europe. Redovito nam roba dolazi i odlazi.
A kaj je z mojim dečkima vozačima? Oni su kontakt s kupcima, oni budu, nedaj bože, nekaj donesli u firmu.
To nitko ne misli.
Ali svi delamo jer nas je strah za kaj bumo sutra deci kruh kupili.
To ne valja, dečki moji. U ratu samo rigorozne mjere delaju. Neoprez ne prolazi.
A ovo je rat.
Znam da se sad puno ljudi nebu složilo ali previše mislimo na svoju rit. Dućani su se pretvorili u birtije, doslovno je po 30ak ljudi vani s pivicom u rukama.
To nije rizik?
Hoću reći da se SVI moramo držat reda da bi ovo sranje čim prije prošlo. Bez izuzetaka. Nebuš hmrl ak ne spiješ s Štefom pivu.
veliki problem je naš mentalitet, a dok si to ne priznamo, nebu dobro na ovim prostorima.

Eto, jedna “črnogledeča” (pesimistična, ali, nažalost istinita) od mene.

Zdravo
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ne znam kak je kod vas al kod mene u firmi maloprodaje više nema, nema ulaza stranki u firmu. Utovar u kamion se radi na sljedeći način: kamion dođe na utovar, šofer otvori cerade/kamion/ili štoveć, vraća se u kabinu i tada kreće utovar. Naša ekipa se miče, šofer izlazi, zatvara, ide do prozorčića s papirima i odlazi...

Nego ekipa vezano za mlijeko, jeste skužili da u police relativno prazne.
Sve nešt razmišljam, krave daju mlijeko, briga ih za koronu, prerada radi, transporti rade, znači trebalo bi sve štimat. I Onda tak u jednom razgovoru na jednom mjestu čisto usput dođemo na tu temu mlijeka. Velim ja kao ajd bar sreća u nesreći da da su te granice kolko zatvorene i otežano je kretanje pa će past uvoz i možda domaći poljoprivrednik uspije svoj proizvod bolje prodat. I kaže meni lik, pa kaj siti lud/glup da misliš da se ovo mlijeko kaj mi kupujemo iz pravog mlijeka dela? i Kaže mljijeka ti nema jer kemičari tipa ireks/basf/krka i slični zatvorili radnju i nema kemije u prahu. I te cisterne kaj vidiš pa ne voze one uvozno mlijeko, voze kemiju.. Ja reko lud si, odkud ti to? Veli lik pa ja radim na toj preradi tu i tu....
reko pa sve ćete nas potrovat....
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Evo, tak mi delamo
 

Prilozi

  • 263F782B-071F-4B1B-A366-9B6F8ABBCD74.jpeg
    263F782B-071F-4B1B-A366-9B6F8ABBCD74.jpeg
    110 KB · Pregleda: 32

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Moje misljenje a naravno nitko se stim ne mora slozit da nasa Vlada i krizni stozer duboko kasne s mjerama i da su izgubljeni.Ktomu donose lose i stetne mjere npr. na polju si straktorom i nekaj ti se slomi,nebres popravit jer nema srajfa za kupit,ostavis Traktor dojdes po njega,maznuli ti naftu i pol traktora.Pa ove odgode davanja a ti ne privredjujes,scega da platis a drzavne place (barem sebi,sabornicima,nacelnicima..)ne smanjuju a mogli bi komotno srezat na 50% jer i tak nemas gdje trosit,nema kavica,auto u garazi,krediti zamrznuti,nema putovanja itd.
Pa se stoga pitam zar stvarno misle da smo ovce,budem zisel iz samoizolacije al nebum onda tiho,cuce me lokalni serifi i svita ak se nebudu trgnuli. :mad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
U potpunosti se slažem s tobom Hotela. Mjere je trebalo pooštriti, mada i da se danas to napravi dobro bude. Svaki dan kasnije sve bu teže.
A ove koji se ne pridržavaju mjera treba oplesti da boli glava.

Prodaja dijelova koji su u ovom trenu neophodni bi se isto dala bez brige rešiti samo da ljudi pokažu malo odgovornosti jedan prema drugome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Da malo u ovu ozbiljnu temu probam malo šale staviti da si krivo ne protumačite ;)

Kod mene dezinfekcija, ali alata.

 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
A s čim se to dela? Ja sam mislil da se samo mešter mora dezinficirati. :ppozdrav:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh