• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,530
Gledam sad vijesti, gledam kolko ima turista kod nas, na plažama, restoranima sve krcato.
Pa to je nevjerojatno, ljudi se ponašaju ko da korona ne postoji, pa to je strašno.
Kolega, a zašto ne bi ljudi bili na plaži, u restoranu itd. Dobro je da je sve krcato ljudima koji nastoje živjeti normalno.
Neki od tih ljudi uvažavaju koronu i drže se zaštitnih mjera, a neki i ne. Tako je uvijek bilo i tako uvijek bude. (Ja sam mojim susjedima u izolaciji bio nabavni, a druga susjeda im je zvala policiju uz obrazloženje da ih vidi na njihovom dvorištu?! To smo MI.)
SVI ljudi imaju pravo na normalan život, ali NITKO od nas nema nikakvo pravo drugima svojim neodgovornim ponašanjem uništavati njihov normalan život, moj, tvoj, naš vaš... Jako je neodgovorno negirati Covid 19, te širiti neistine o njemu. Pametno je nastojati živjeti sa njim.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,688
Gospodine, poštovani kolega, slažem se sa Vama u smislu da komentari koje članovi pišu trebaju biti takvi da ne budu uvredljivi za druge. No isto tako, konstantno uspoređivati gripu i koronu, po mojem mišljenju, Vi i Vaši istomišljenici pokušavate napraviti budalama sve ostale koji tako ne misle što je isto tako uvredljivo pa bi i Vi trebali biti sankcionirani. Organizacijom prosvjeda Vaših istomišljenika pokazalo se da je u sudjelovanju bilo niti desetak tisuća ljudi na teritoriju velikih gradova Hrvatske. Ispada da ste Vi u trakvoj manjini koji se broji u manje od 1% odnosno u nekoliko promila. Isto tako govorite o nekoj ucjeni, dragi kolega želim da korona što prije nestane a doktori i znanstvenici kažu da je to moguće cijepljenjem a ja njima jedino vjerujem.
Kolega ja isto želim da korona što prije prestane. Koristim masku gdje je to propisano, držim razmak, nediram oči ,nos, usta ,lice rukama, redovito dezinficiram ruke, i opominjem svoje ukučane da to isto čine.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529



Prestrašno...
ZJ, pa zar si se u svojoj nemoći lucidnosti o koroni toliko srozao da stavljaš članke o svinjskoj gripi iz 2009.?
I to sa naslovom tipa - "cijepljen a umro"?
Malo smo ti mi tu preprefrigani da ne skužimo pokušaj podmetanja kukavičjeg jajeta u gnijezdo korona problematike.

Što ti o svijnskoj gripi i njezinoj smrtonosnosti znaš, i što znaš o tome zašto je nema, i na koji se način suzbija u svijetu, Europi, kod nas....i usput, da se nadovežem i na ptičju gripu.

Sjećaš li se prvih članaka o ptičjoj gripi i podatku da je na jednoj azijskoj farmi pilića (ako se dobro sjećam, o azijskoj je bila riječ) umrlo dvadeset i tri zaposlenika farme? Od ptičje gripe.
Imaš li ti pojma da se na samo prvi i jedan jedini slučaj i svinjske i ptičje gripe na farmi, u samo jednom objektu od njih deset - dvanaest koliko ih prosječno u Hrvatskoj velike farme imaju, ili koliko ih god u svijetu po farmama ima, na jedan slučaj, prvi ustanovljeni, ubijaju odmah - istog trenutka - pod strogim epidemiološkim mjerama, i spljuju sve životinje ne smo u jednom objektu gde je zaraza utvrdi, ne samo na toj cijeloj farmi u svim objektima koliko ih na farmi ima koliko god stotina tisuća životinja u objektima bilo, nego u krugu 15 - 20 kilometara radijusa od te farme u svim farmama u okrugu ako se potvrdi visokozarazan soji koji prelazi na ljude i usmrćuje ljude.
. Koliko sam medijski popratila, zadnja svinjska eutanazija je bila prije nekoliko mjeseci u jednoj državi svijeta - ne sjećam se kojoj, a prošle godine smo imali u Hrvatskoj ptičju gripu na farmi purana.
I tu, kod pričje postoje sojevi koji su veoma zarazni i prelaze i usmrćuju ljude, i nisko zarazni koji ne prelaze na ljude.


Čovjek, dijete, jesu, sigurno su umrli od svinjske gripe.
Čovjek je bio cjepljen.
Nije navedeno koji sojevi su bili u cjepivu, a od kojeg soja je on umro.
Navedeni su rizični činbenici koje je čovjek imao - 150 kila, a upravo je taj jedn od najrizičnijih, i još neke zdravstvene druge.

Evo, rekao si ga da nešto kažeš, a ne barataš relevantnim činjenicama.
Mi te kužimo, ne možeš nas priječi. :cool: :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Kolega, ovim prilozima samo tjeraš vodu na svoj mlin...
Da, bolne su i tragične, ove informacije o još jednom u nizu, tuđem zlu i bolesti. Žao mi je što istovremeno negiraš bolest, probleme i smrtnost Covid 19, zaista ih je trenutačno teško ili nemoguče usporediti.
Kolega @plus, ovo su bili samo neki od bombastičnih naslova prije 10-tak godina, a nije mi se dalo tražiti one starije za ptičju gripu i kravlje ludilo (BSE).
ISTI takvi plašeći naslovi vrište na svakom ćošku zadnjih godinu i pol...i opet budu dok ne izmisle neku novu pLandemiju.
Nije problem u bolesti ili zarazi samoj, i nitko ne spori da bolest postoji.
Svaka smrt osobno je tragična i nitko ovdje nije bešćutan na tuđu bol.
Problem je u užasnom pritisku na ljude radi toga, u silovanju s cijpljenjem, koje eto ne sprečava širenje bolesti. Možda čak i potpomaže mutacijama i širenju.
Problem je u tiraniji koja se radi svuda po svijetu, u uništavanju života kakvog poznajemo.
Ovo je samo prikladna metoda za preslagivanje svijeta po mjeri određenih bogataša, kojima neki milijun žrtava ne znači nikaj ako uspiju pokoriti milijarde, jer cilj opravdava sredstvo...
Kakva je razlika ako te ubije vojnik "za tvoje dobro' da ne umreš od morone ili umreš od nje same?

Mnogi "tupavi" ne vjeruju službenoj ko-ne - vidi dogmi. Ne boje se cijepljenja, već prevare s istim.

To je onaj komedijaš Biden shvatil i zato želi još jaču cenzuru...čak i SMS poruka. I onda misli pranjem mozga zadobiti povjerenje? Može dobiti samo veći otpor, jer se očito nekaj pokušava sakriti.

Daj Bože da je ovo samo obična bolest, a one se i liječe..., a ne ozbiljna bolest društva, na kaj ovo sad liči.

Ni jedna mjera se ne ukida...stanje će očito biti samo gorje, a svakim nam se danom uzima komadić slobode koju više neće biti moguće vratiti. Velik dio te slobode smo izgubili uvođenjem cijepnog dokumenta.

Od početka govorim da je cijepljenje cilj, a ne rješenje problema...samo to nitko ne želi shvatiti.
Nakon uvođenja ko-ne-vidi propusnica stvorena je prilika za diskriminacije svake vrste.
Danas morona, sutra neka druga gripa...i ako ne pristaneš na nametnuto, ne možeš živjeti.
Ili možeš, ali bez prava na osobni izbor,ali onda čemu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,515
kolegica Jo očito nikad nije popunjavala izvješće za statistiku, tamo se mogu svakakve nebuloze pisati i sve to ide u jen koš...
manipulacija statističkim izvješćima je jedna od specijalnosti naše politike, jer uvijek se izdvoji razdoblje i podatci koji potkrepljuju zadani pravac...
isto tako i drugoj strani ne predstavlja problem izvući podatke koje će potkrijepiti njihov stav...
uglavnom, ista meta - isto odstojanje...iliti psi laju, a karavane cjepiva prolaze... 😜
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Mi te kužimo, ne možeš nas priječi. :cool: :)
A tko ste to vi? Ustrašena manjina?

Jo, opet nisi promašila samo loptu, već cijeli teren... Uopće nisam pročital članke niti me briga kaj u njima piše...
Naglasak je bil na bombastičnosti naslova i histeriji straha, koja nije uspjela taj put pri nama...velikim dijelom i zaslugom Dr. Sladoljeva.

Misli kaj hoćeš, straši samu sebe koliko hoćeš... ali ipak ne vidiš dalje od straha za svoj život i vjeruješ svakoj vjesti koja te uspije prestrašiti.
Vidiš, nije moj život uopće toliko bitan, već mi je važnije djetetu osigurati budućnost u slobodi, bez tiranije na kakvu ti, egoistično pristaješ u zamjenu za potencijalno koji dan života više...ne videći što se iza brda valja...

Cijepite se, nosite brnjice, pa se opet cijepite, pa nosite dvije brnjice...meni to ne treba.
Ne moram preko granice, niti više imam želju. U BiH mogu na 12h, a mogu tam i ostati sve dok i oni ne uvedu tiraniju ;) :ROFLMAO:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,530
Kolega @plus, ovo su bili samo neki od bombastičnih naslova prije 10-tak godina, a nije mi se dalo tražiti one starije za ptičju gripu i kravlje ludilo (BSE).
ISTI takvi plašeći naslovi vrište na svakom ćošku zadnjih godinu i pol...i opet budu dok ne izmisle neku novu pLandemiju.
Super si piknuo :ppozdrav: novinari su prva linija od onih koji generiraju nered u društvu, manipuliraju s javnosti. Ako nije napisano nije se dogodilo, a ako se i nije dogodilo, a oni napišu - e onda se dogodilo. Hebeš takvo novinarstvo. Samo potenciraju senzacionalizam; senzacija i crna vijest...
....
A što ako jednoga dana vrijeme pokaže da si i ti i svi takvi istomišljenici bio u zabludi, ali i da ste ljudima samo upropastili dragocjeno vrijeme u nastojanjima sprječavanja bolesti? Misliš da obična isprika bude puna satisfakcija i utjeha svima onima koje debelo zahebete???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Netko je uvijek u zabludi: ili ovi ili oni ;)

A kaj je grijeh iznositi mišljenje i uvjerenje, pa bilo makar i krivo? Ili i ovdje mora vladati službeno jednoumlje?
Jesam li ikoga odgovoril od cijepljenja, jesam li pokušaval ili vrijeđal na temelju toga? Mislim da nisam.
Samo se zalažem za pravo svakog pojedinca na vlastiti odabir, bez prisile i ucjena, ma kakav god on bil.

Rekoh, daj Bože da je morona samo bolest, a ne bolest društva i tiranija kakva trenutno je.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
694
kolegica Jo očito nikad nije popunjavala izvješće za statistiku, tamo se mogu svakakve nebuloze pisati i sve to ide u jen koš...
manipulacija statističkim izvješćima je jedna od specijalnosti naše politike, jer uvijek se izdvoji razdoblje i podatci koji potkrepljuju zadani pravac...
isto tako i drugoj strani ne predstavlja problem izvući podatke koje će potkrijepiti njihov stav...
uglavnom, ista meta - isto odstojanje...iliti psi laju, a karavane cjepiva prolaze... 😜
Tako je, knjiga How to Lie with Statistics by Darrell Huff je davno napisana, prevedena na mnoge jezike i mnogi psihopati se vole slikati s njom...

Screen-Shot-2015-05-19-at-11.23.48-AM.png


Stalno mi ovaj debil pada na pamet... :hahah:
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,907
Kraj jeseni i zima budu pokazali prave brojke o uspjehu ili neuspjehu borbe protiv covida. Pošto je kod nas procijepljeno oko 1,5 milijuna ljudi. Znači većina starije populacije. Što mislite budu li ove zime brojke veće od dosadašnjih ili manje?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Čisto da znate...pravo cijepljenje još nije ni počelo...
Zadnja rečenica na hrvatskom:
Imunizacija igra ključnu ulogu u postizanju ciljeva održivog razvoja (SDGs). Imunizacija doseže više ljudi nego bilo koja druga zdravstvena i socijalna služba, čineći je temeljima sustava primarne zdravstvene zaštite i ključnim pokretačem univerzalne zdravstvene zaštite. Zbog toga je imunizacija ključna za SDG3-kako bi se osigurao zdrav život i promicala dobrobit za sve u svim dobima. Budući da je zdravlje toliko važno za razvoj, IA2030 će također, izravno ili neizravno, pridonijeti za 13 drugih ciljeva održivog razvoja.
Imunizacija je ulaganje u budućnost, stvarajući zdraviji, sigurniji i prosperitetniji svijet za sve.
 
Posljednje uređivanje:

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Kolega @plus, ovo su bili samo neki od bombastičnih naslova prije 10-tak godina, a nije mi se dalo tražiti one starije za ptičju gripu i kravlje ludilo (BSE).
ISTI takvi plašeći naslovi vrište na svakom ćošku zadnjih godinu i pol...i opet budu dok ne izmisle neku novu pLandemiju.
Nije problem u bolesti ili zarazi samoj, i nitko ne spori da bolest postoji.
Svaka smrt osobno je tragična i nitko ovdje nije bešćutan na tuđu bol.
Problem je u užasnom pritisku na ljude radi toga, u silovanju s cijpljenjem, koje eto ne sprečava širenje bolesti. Možda čak i potpomaže mutacijama i širenju.
Problem je u tiraniji koja se radi svuda po svijetu, u uništavanju života kakvog poznajemo.
Ovo je samo prikladna metoda za preslagivanje svijeta po mjeri određenih bogataša, kojima neki milijun žrtava ne znači nikaj ako uspiju pokoriti milijarde, jer cilj opravdava sredstvo...
Kakva je razlika ako te ubije vojnik "za tvoje dobro' da ne umreš od morone ili umreš od nje same?

Mnogi "tupavi" ne vjeruju službenoj ko-ne - vidi dogmi. Ne boje se cijepljenja, već prevare s istim.

To je onaj komedijaš Biden shvatil i zato želi još jaču cenzuru...čak i SMS poruka. I onda misli pranjem mozga zadobiti povjerenje? Može dobiti samo veći otpor, jer se očito nekaj pokušava sakriti.

Daj Bože da je ovo samo obična bolest, a one se i liječe..., a ne ozbiljna bolest društva, na kaj ovo sad liči.

Ni jedna mjera se ne ukida...stanje će očito biti samo gorje, a svakim nam se danom uzima komadić slobode koju više neće biti moguće vratiti. Velik dio te slobode smo izgubili uvođenjem cijepnog dokumenta.

Od početka govorim da je cijepljenje cilj, a ne rješenje problema...samo to nitko ne želi shvatiti.
Nakon uvođenja ko-ne-vidi propusnica stvorena je prilika za diskriminacije svake vrste.
Danas morona, sutra neka druga gripa...i ako ne pristaneš na nametnuto, ne možeš živjeti.
Ili možeš, ali bez prava na osobni izbor,ali onda čemu?
Jako lijepo rečeno...... (y)
 
  • Like
Reactions: ZJ

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
View attachment 39213

Mislim da bi se i @hotela cijepil kod ove… 😉
Im

Zdravo živo,moji dragi forumaši,super ste nema vrijeđanja,malo bockanja sve je to ljudski.Uživam na moru,rekao sam da ću se manje javljati,na vama je red,ja sam svoje učinio,pokrenuo vaša razmišljanja.
Samo da znate,SLO i Austrija namjeravaju opet zatvaranje od 15.8 no vidićemo ima hrabrih ljudi,takodjer da znate Slavenski narodi se žele opet ujediniti a tako će i da bude.
Stoga pozdravljam svu svoju Slavensku braću a nema šanse da me ikakva cijepi,netko ima stav .
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Nema korone !!!!! Super !!!! Nema nikakvih bolesti !!!. Super !!!! Zatvoriti sve bolnice, ambulante..... Doktore, znanstvenika poslati da kopaju kanale. Ma kakve bolesti molim Vas.
Sve te takozvane bolesti su samo bolest društva, tiranija, manipulacija novinara i svjetskih miljardera. Evo konačno sam shvatio jer mi je na to ukazala većina od 2 promila onih koji su to prokljuvili, ma znaju oni to iako nisu niti priznati medicinari niti svjetski znanstvenici. Ma lažu ti novinari da ljudi završavaju na respiratorima a molim Vas još da i umiru. Ha, ha, ha. Banda novinarska, potrčka svjetskih miljardara i vlada, gamad jedna. Treba sve to strijeljat.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh