• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica honda gcv 160 problem paljenja

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozdrav,
Imam kosilixu Honda GXC 160. Normalno upalim čok, i pokušam je upaliti i radi par sekundi pod čokom i čim ga isključim odmah se ugasi, tokom tog kratkotrajnog rada izbacuje dim na filter vazduha tj. puca na filter zraka. Novo ulje u motoru, nov filter zraka, gorivo nije staro, svjećica ispravna.
Zna li neko do čega bi moglo biti ?
Hvala.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da nije bila nagnuta na stranu karburatora pa je ulje završilo u usisu?
Probaj ju ostavit da malo dulje radi pod čokom, da to eventualno dospjelo ulje sagori.
Provjeri količinu ulja u motoru prije paljenja.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Dim na filter ne ide u paketu s točnim paljenjem 🤔, ne ide nikako. Na filteru mora da sauga, a na auspuhu da prdi, smrdi, dimi crnim, ili plavim dimom. Sve drugo je za defektažu i popravak.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Pozdrav,
Imam kosilixu Honda GXC 160. Normalno upalim čok, i pokušam je upaliti i radi par sekundi pod čokom i čim ga isključim odmah se ugasi, tokom tog kratkotrajnog rada izbacuje dim na filter vazduha tj. puca na filter zraka. Novo ulje u motoru, nov filter zraka, gorivo nije staro, svjećica ispravna.
Zna li neko do čega bi moglo biti ?
Hvala.
Koliko si ulja ulio? Meni se to desilo kad sam stavio previše ulja.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Normalno upalim čok, i pokušam je upaliti i radi par sekundi pod čokom
@drazenhonda čitaj s promišljanjem što je napisal.
Normalno je "upalio čok", točno bi bilo da je normalno uključio čok.
A onda "pokušava upaliti" ...

Ja to ne doživljavam kao normalnim funkcioniranjem tog motora, ja sumnjam da je tu više od problema s viškom ulja na šipki. Pomoglo bi da je napisao koje je boje dim koji izlazi na filter. Makar po mojem čim puše van na filter "nikaj z toga", ali dobro nek se problematika defektira, iskristalizira...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Kolege može netko od Vas postaviti sliku kosilice Honda GXC 160, moj Internet ju ne pronalazi, molim Vas.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Ne može! Zašto? Zato jer takva kosilicu NE postoji, iako je autor stavio takav naslov. To ako se napiše tako ,to onda automatizmom to postoji (ali je nitko nije vidio). Potom krene rasprava o nečemu što ne postoji, i većina dosta toga zna o tome (što ne postoji!).

Moja je pretpostavka je da se radi o nekoj kosilicu sa navedenim motorom. Kad bi autor detaljno naveo detaljnije o kojoj se kosilicu radi i sa kojim motorom.
Jer ako se stavi naglasak na motor, a takav motor može biti na nekoj kosilicu (drugog tipa) ili u nekoj drugoj namjeni. :rolleyes:
Još bolje GXC 160 , još jedna enigmu! Tako da ni sam Autor ne zna o čemu trkelja. Kako bi onda na osnovu toga mogla krenuti rasprava, nagađanja, defekata, prijedlozi, savjeti itd...
Nikako.:LOL:
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
981
Pozdrav,
Imam kosilixu Honda GXC 160. Normalno upalim čok, i pokušam je upaliti i radi par sekundi pod čokom i čim ga isključim odmah se ugasi, tokom tog kratkotrajnog rada izbacuje dim na filter vazduha tj. puca na filter zraka. Novo ulje u motoru, nov filter zraka, gorivo nije staro, svjećica ispravna.
Zna li neko do čega bi moglo biti ?
Hvala.
Izvadi i osuši filter zraka pa ju upali bez njega i vidi kako radi.

Ako radi dobro, filter je bio pun goriva pa je prelijevao motor.
Pucanje na usis znači prerano paljenje, makar ne znam od čega bi se raštelalo

Ako ne radi bez čoka, moguće je da vuče negdje falš zrak.
To obično bude na prirubnici između cilindra i rasplinjača. Tik prije gašenja čoka, počni spricati WD40 na spoj cilindra i fergazera pa ćeš vidjeti da li će motor raditi išta dulje nego bez WD-a.
Ne brini, ništa se neće zapaliti!

Ako radi dulje, onda treba predihtati spoj ili lagano dotegnuti vijke.

Toliko od mene na brzinu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Pucanje na usis znači prerano paljenje, makar ne znam od čega bi se raštelalo
Još još uvijek ne znam koji je to točno motor, da li možda ima zupčasti remen, ne znam ni da li je nožem lupio o kamen, pa je kao posljedica bila precvikana kajla na magnetu itd., ma ne, ne da mi se toliko nagađati, dok pokretač pitanja malo dodatno ne pojasni i ne razbistri naše nedoumice. Dobra slika govori više od 1000 riječi, točni i istiniti podaci jako olakšaju defektažu, sve drugo je kategorija trla baba lan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh