• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica honda gcv 160 problem paljenja

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
OK, koliki ti je hod sajle i poluge od "ferode" kočnice zamašnjaka motora s ventilatorom, na istoj je sajli prekidač za gašenje? Možda ti je taj vrag dok je motor vreli u isključenom položaju??? Nagađam.
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Eee na kraju sam i to skuzio nisam nista rastavljao vec je bilo kasno ali sto sam u tom trenu mogao vidjeti da se cuje skljocanje prekidaca kad povlacim i pustam polugu.e sad jeli to neznam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Sve pet ali sam mislio da je uzrok nesto drugo.bice red i to pregledati a vi ako jos sta oadne na pamet slobodno se javite.hvala kolega puno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Postovane kolege potrebna mi je pomoc.kosilica hladna upali i radi besprijekorno.nakon minute ako ju ugasim vise ju je nemoguce upaliti dok se ne ohladi cca 30min.cekanja.ociscen karburator,novu bobinu kupio i zamijenio,novi automatski cok zamijenjen,svjecica stvarno vise nemam ideja i novaca.molim savjet ako netko zna razlog desavanja.hvala svima
Zašto bi ugasio kosilicu nakon 1 minute rada ? Za 1 minutu kosilica se ne može pregrijati i ne postigne radnu temperaturu , da bi naveo da je čekaš da se ohladi pa da bi je upalio. Kako se to dešava da se pregrije ako je radila samo 1 minutu? Da je radila 30 minuta onda bi bilo za očekivati da joj treba 30 minuta za hlađenje.

Koji je bio razlog da si mijenjao sve to što si nabrojio?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
U jednom od slijedečih postova je rekao i da npr. može raditi kosilica 30 minuta sve u redu. I onda kad se ugasi treba čekati dok se skroz ohladi da se može upaliti.
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Ljudi kosilica radi dok ju ja ne ugasim .bilo za minut ili pola sata rada kad ju ugasim nece upaliti
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Pa reci ti nama "Zašto je gasiš?", to iz neke fore ili hira, ako radi dobro dok je ne ugasiš. Pa onda je nemoj gasiti. Za pola sata možeš i nešto pokositi (ako ti nije do zajebancije?). Ili ako se kojim slučajom sama ne ugasi onda kosiš i do sat vremena.
Znači ako radi pola sata , onda se logički može zaključiti da radi isto i nakon five minuts. :rolleyes:
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Postovani kolega ovo ne vodi nicem ocekivao sam neki pametan odgovor a dobijem savjet u kojim intervalima da kosim.pa covjece bozji moram pustiti kebenu rucku da istresem korpu.ali dobro.nego ocekivao sam da netko ima ili je imao isti problem pa da se pomognemo a ovdje savjeta hvala dragom bogu .pa i treba video hd rezolucijom snimati.hvala svima povlacim se i nosim kosilicu majstoru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto nositi majstoru..?majstor s naglaskom na majstor bi to mogao onlajn..ako mi ne vidimo i čujemo kako radi hladna topla..da li iskljucuje čok.kakav je filter, poštelati ventile izmjeriti kopresiju zašto bi je nosio pred majstora i zašto bi on mazao ruke.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da, nemoj ju još nositi majstoru. Probaj još pročitati teme, Kosilica za travu i Samohodna kosilica, tamo bi možda mogao naći odgovor.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Možda pritisak iz rezervoara natiska gorivo kroz diznu u karburator/cilindar pa "presavga", uglavnom tako nešto bude kada neće upaliti nakon gašenja. Kod pila se to dogodi kad iglica ventil pušta.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Da si barem na jedno pitanje koje sam ti postavio dao suvisli odgovor. Ne nisi, a zašto nisi?
@ puknuti ti je isto sugerirao da snimiš rad kosilice, kako bi se eventualno moglo nešto pametnije zaključiti.............. :coffee:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Ljudi kosilica radi dok ju ja ne ugasim .bilo za minut ili pola sata rada kad ju ugasim nece upaliti
Poštovani, priznajem da sam se jako premišljao, ulaziti u pokušaj pomaganja ili ne, zaobiči sve u širokom luku. Zašto, zato jer sam običan čovjek, s nešto stručnog znanja i iskustva, ali nisam vidovit. Defektažu nikad nije lako utvrditi. Meni u tome pomažu moja pitanja i tuđi odgovori. Možda sam dao pitanja bez veze, ako jesam nisam toga svjestan, ali dobio sam premalo odgovora na temelju kojih bi prepoznao što je uzrok ponašanja te kosilice, da se neda upaliti. Žao mi je, nisam dovoljno pametan, da bi bio treba mi bolji uvid u taj stroj. Možda netko bolji to istrese iz rukava. Ja ne mogu. Želim vam uspjeh u popravku.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
743
Možda pritisak iz rezervoara natiska gorivo kroz diznu u karburator/cilindar pa "presavga", uglavnom tako nešto bude kada neće upaliti nakon gašenja. Kod pila se to dogodi kad iglica ventil pušta.
Tako i meni izgleda, trebalo bi odspojiti rezervoar i vidjeti pada li nivo goriva u cijevi dok kosilica miruje. Ako ne pada, onda probati upaliti bez rezervoara.

EDIT: Čini mi se da je bila već ovako neka tema/problem prošle godine, tamo je isto bilo dosta odgovora, prekopaj po forumu.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Meni se čini da kosilica unatoč svemu i dalje radi pod čokom. Ako ima onaj sistem automatskog čoka sa voskom on zna zezati i ako se promjeni, naravno i polužje je tu koje isto može stavarati problem.
Čok kad je hladan poluga stoji tak da je zaklopka u usisu zatvorena. Trebalo bi vidjeti dok je vruća dal zaklopka ostane otvorena, odnosno probati uglaviti zaklopku i vidjeti dal će vruća upaliti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
To sve mu je več napisano i opisano, ali je nestao s radara, tako da "uzalud nam trud svirači".
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
E baš u subotu sam prošao kod prijatelja koji me je prije toga zvao da ima poteškoće sa kosilicom. Kaže da je kod čišćenja nagnuo je na stranu karburatora pa se nasisala ulja. Kosilica je relativno nova i od garancijom, ma sad mi nekako ne radi kako spada. I zaletim se i on probao upaliti i radi dobro, valjda se je prepala od tebe.:LOL:
IMG_20231014_143924[1].jpg
Očito da je autor ove teme riješio svoje nastale tegobe.:rolleyes:
 
Na vrh