• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica radi kao da joj se stalno dodaje i oduzima gas (VIDEO)

gorbellied

Novi član
Tu od
15 Ruj 2020
Poruka
7
Kako naslov kaže, stalno "diše". Mogu li tu ja išta napraviti s jednim šarafcigerom, možda negdje ler gas ili tako nešto, ili da ju pakujem majstoru? Očistio sam filter zraka, u uputama motora nisam našao ništa drugo da bi se moglo.
Motor je Briggs & Stratton 500E Series 140CC.

Video:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Pozdrav,
Uvjeren sam da se budeš teško sam snašao i pomogao si, jer inače ne bi ni pitao forum.
Moje skromno mišljenje je da ti je fergazeru potrebno jedno dobro čišćenje, a to je PVC fergazer koji ja osobno baš i ne volim, a i Internet kaže da je i zaheban i kompliciran za napraviti mu servis i popravak, tako da...
Probaj bogledati ima ti najmanje jedan solidan filmek na Yubitu, ukoliko ga budeš mogao stručno pratiti i shvatiti.
Ne ne vrijeđam te, to nije fergazer kao na starijim kosilicama, zakomplicirali su ga do bola i on je jako osjetljiv na nečisti benzin iz naših kanistera.
Sretno ti bilo u popravku, poslije gledanja filmeka o popravku fergazera.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
968
To je motor koji si sam daje i oduzima gas ako je gas prevelik.

Moguće da ti se otkopčao koji feder na regulatoru gasa ili ti je začepljen dovod goriva. Skini čašicu sa rasplinjača i vidi ima li smeća. NAkon toga otvori gorivo i pogledaj da li curi kroz crijevo na rasplinjaču.
Moguće je da ima smeća u rezervoaru.


EDIT:

Nakon gledanja videa sam skužio da ti je gas prevelik i da ga ona sama smanjuje.
Provjeri da ti nije zacvikala sajla za gas ili nešto oko gas mehanizma. Rasplinjač je ok.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Pročitajte molim Vas i friški tekst u temi "B&S motori" i tamo jedan drugi forumaš spominje svoju problematiku B&S 500... S motorom starim 2 god...
 

Najnoviji postovi

Na vrh