• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica samohodna bcs 622

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Da znam više od tebe, ali ne o konkretnoj, isto kao i ti vidim oglas, samo ja mogu donijeti kvalitetnije zaključke jer imam doma takav stroj. Lakirana je svježe naravno, promašio je boju zbog uštede :rolfer:, opčenito mi se sa slika ne čini u lošem stanju, mogla bi biti ok. Ovaj recimo kupi staru kosilicu benzinku i generalno je uredi, sve novo gume, sjedalo, ručke sve što je pohabano, stavi novi diesel motor, polakira je, čak stavi i naljepnicu da zavara neiskusne i u oglas napiše da je stara par god, moram priznat da je lijepo našminka, fula na nekim detaljima ali ne može čovjek napravit da izgleda baš 100%, svaki put slika na nekom drugom mjestu i mijenja nickove na njuškalu kao i brojeve telefona da ga se ne skuži. http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/samohodna-kosilica-bcs-diesel-2006god-oglas-2882860 http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/samohodna-kosilica-bcs-diesel-2007god-oglas-2486801
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/samohodna-kosilica-bcs-diesel-2004god-oglas-2679127
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/samohodna-kosilica-bcs-diesel-2006god-oglas-2882860
 

TomislavS

Novi član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
1
Pozdrav svima! Ovo je moj prvi post, iako vas povremeno pratim i uvijek sam ovdje pronašao korisne informacije. Pohvale svima koji omogućuju postojanje ovog foruma, kao i svim forumašima koji ovdje dijele svoje znanje i iskustva.
Danas sam se odlučio registrirati jer nisam našao tražene informacije.
Dakle, zadovoljni sam vlasnik kosilice iz naslova teme, no puklo mi je kućište osovine za pogon kotača.
Novi dio košta malo manje od rabljene kosilice, a rabljeni ne uspijevam pronaći. Jedan mi majstor savjetuje varenje, kaže da je vidio dosta zavarenih kosilica na tom dijelu, jer dizel motor, kojim je opremljena i moja kosilica, proizvodi jače vibracije od benzinskog. Puknuće je blizu spoja sa kućištem mjenjača i crta puknuća je velika cca 15 cm, još se ništa nije razmaklo, samo crta, koja i nije jako vidljiva, ali kroz nju kapa ulje (tako sam i primjetio puknuće). Hoće li varenje riješiti problem na zadovoljavajući način ili da i dalje budem uporan u traženju cijelog dijela?
Drugi mi je majstor rekao da u BIH, selo Skokovi, iza Velike Kladuše prema Cazinu ima čovjek koji se bavi kosilicama i da ima na hrpe svakojakih dijelova. Zna li možda netko bilo kakav kontakt od dotičnog gospodina ili nekog drugog tko bi mogao imati traženi dio?
 

Prilozi

  • IMGP0005_BCS.JPG
    IMGP0005_BCS.JPG
    26.3 KB · Pregleda: 1,152

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To kod nas zovu cizma i to se zavari samo tako. Dobar varioc i nema problema. To nepuca zbog motora nego od tezine prikljucka i udarca tockom u neku rupu ili prepreku. Na desetine komada smo nosili na varenje pogotovu od Figare
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
pozdrav svima

imam samohodnu na kojoj je lombardinijev dizelas,kosilica ima 2 brzine odnosno 2 brze i 2 spore!!

Problem je sto iz 2 brze ispada ostale su normalne!!!
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
a ta mi je brzina za voznju ne kosim u njoj al dok dodedm do livade ispadne 5 puta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
postoji 4,5,6-7 razloga iskakanja ..nabrajati zbilja nema smisla .
Da li je kosilica na kiši?
Kad si mjenjao ulje i kako je izgledalo kod ispuštanja ?
da li se teško šalta ?
da li su točno definirani položaji brzina ili ih moraš "tražiti" ?
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
ulje mi se cini u redu ,a brzine treba trazit al nije problem ubacit nego sto tijeko voznje odjednom ostane u leru

bila je vani ali pokrivana tijeko zime !!!!

sta ako ima vode u getribi ako je nekud ipak usla ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ima vode ima i kondenzacije tj.korozije ..pa nastrada opruga , kuglica i kopletni mehanizam koji posredno sudjeluje u " držanju" brzina .

Poklopac drži 6 ili 8 vijaka ..to je malo posla a puno otkriva ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh