• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica samohodna bcs 622

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ne znam na što misliš, možda na onu iglu ako me sječanje ne vara. Ma moja je ko nova, zadnjih 20 godina je više stajala nego kosila, samo vrt, a prije 3-4 hektara. Budem ju poslikao drugi tjedan kad dođe sunce pa ju ispeljam iz sjenika. Ne znam jel to ima uljnu pumpu, ja pokosim i obrove s njom a to je nagib od 60-70 stupnjeva da to više ne radim da je ne zeznem kad mi je već tako dobra.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
nemas brige nebu joj nista i ja kosim obrove tako da hvata samo pola grebena jel ju nosi,mojoj je prva gornja karika bila do pola razderana a pokosila je kozna kolko jel je bila prva u selu,i jos uvjek kosi
kadi ulazi crijevo u fergazer ima jedna polugica koja sluzi za pumpanje goriva tu se nalazi plovak.
kadi kupujes gorivo?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Na tifonu benzin 95. Nisam nikad probal petrolej, navodno ga ima u Slo, ne znam koja je cijena.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
21yes kaže:
Nisam nikad probal petrolej, navodno ga ima u Slo, ne znam koja je cijena.
Na petrolej ljepše (tiše) radi. Ako ti je pumpa u Sloveniji na kojoj ga ima blizu, probaj kupiti - ne buš požalil. Samo moraš imati metalne kanistere. I još nekaj - nesme ti se zgasiti dok još ima petroleja u fergazeru. Gasi se zatvaranjem ventila za petrolej. Petroleja puuuuno manje troši.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
21yes kaže:
Ovo je nekakav noviji, mislim da se taj vrti u desno tamo gdje se pali a moj u originalu ide na petrolej i vrti u lijevo. Platine kad su razmaknute moraju biti od 0.4 do 0.6 mm a inaće se dotiću jedna druge, a ja mislio da se nikad ne smiju doticat da uvijek moraju biti razmaknute, a kaj ćeš kad ne znam, :blackeye uglavnom i bile su dobro poštelane samo kaj taj motor ne radi najbolje na benzin pa malo puca prilikom rada pa sam ja mislio malo poštelavat platine da radi bolje. Hvala puno na trudu!

Platine moraju biti razmaknute u trenutkom kada baca iskru na svjećicu motora.
Koliki razmak mora biti za taj motor ne bi znao ti reći.
 
K

kokac

Guest
Pozdrav!
Imam takodjer BCS kosilicu (neznam tocan model) sa ACME AL480 motorom.
Pogonsko gorivo je petrolij.
Dajte mi recite jel moze ona raditi na benzin? Jer, pali se na bengu, al se onda prebaci na petrolej. Problem je kaj se kod nas tesko nabavlja petrolij, a kad ga nadjes kosta ko Sv. Petra kajgana.
Steta mi je da stoji u garazi ak se moze radit s njom i na benzin.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Može raditi na benzin.Jedino će vljerovatno malo pucati na auspuh.
 
K

kokac

Guest
Nasao sam na nekom talijanskom forumu da rade 4% mjesavinu benzina i 2T ulja. Makar nisam 100% siguran, posto Google Translate prevodi kak prevodi. Treba probat pa bumo vidli!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
@kokac nisi ni prvi ni zadnji koji ce sipati benzin umjesto petroleja, trenutno imam BCS i dere na benzin (ne znam tacno koji je motor)

jednom prilikom sam probao petrolej....isti qrac sto se tice pucanja, malo mekse radi ali puca i dalje
 
K

kupjak

Guest
Ta kosilica s tim motorom je predviđena za rad s petrolejem i najbolje radi na petrolej, ima ga u Sloveniji za kupiti,ne znam jel ima kod nas i gdje, dakle benzin je zamjena za petrolej. Kad ju je moj otac kupio 70-ih godina negdje, nije bilo dizel motora na njima, tako da ne trebaš nikoga žaliti kaj se toga tiče. Napisao sam da je to dobra kosilica i tako i mislim i do sada nismo imali problema s njom a ne bi ni sada da ja nisam preuveličao i krivo procjenio kvar pa išao skidati glavu i pregledavati ventile. Dizel motor za nju je oko 8000 kuna novi u agrodomu i ne isplati mi se.

Malo ispadam iz vaše rasprave. No ja sam ovdje novi i tražim takvu kosilicu za kupiti. imam dilemu da li na tri kotača ili četri. dizel ili benzin. treba mi za neravan teren u Gorskom kotaru
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,566
Malo ispadam iz vaše rasprave. No ja sam ovdje novi i tražim takvu kosilicu za kupiti. imam dilemu da li na tri kotača ili četri. dizel ili benzin. treba mi za neravan teren u Gorskom kotaru

definitivno dizel.....e sad 3 ili 4 kotača,kakav je teren,ako kosis po strmini onda ti je svejedno jer kosiš bez kotača...:scratch
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ništa osim BCS-a nemoj gledat, dizel manje troši, ovisi koliko imaš za kosit, kako god bilo gledaj da kupiš očuvani i ispravan stroj a ne neku drglju za male novce pa poslije nemaš ništa od toga ili neku svježe uređenu i polakiranu a u biti satranu i poderanu maximalno, pretpostavljam da se ne razumiješ u kosilice pa povedi kad budeš išao gledat stroj nekoga tko se razumije i kome vjeruješ jer te i onaj koji se razumije može zajebat.:partyman:
 
K

kupjak

Guest
Ništa osim BCS-a nemoj gledat, dizel manje troši, ovisi koliko imaš za kosit, kako god bilo gledaj da kupiš očuvani i ispravan stroj a ne neku drglju za male novce pa poslije nemaš ništa od toga ili neku svježe uređenu i polakiranu a u biti satranu i poderanu maximalno, pretpostavljam da se ne razumiješ u kosilice pa povedi kad budeš išao gledat stroj nekoga tko se razumije i kome vjeruješ jer te i onaj koji se razumije može zajebat.:partyman:

Mislim potrošit oko 5000 kn. Da li je Bertolini 124d isto što i BCS? Jednu sam čak našao koja je stara oko 10 godina a ne kao ostale 30 i više godina.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
BERTOLINI I BCS JE je ogromna razlika.Bcs može samo da crkne motor i udobna je za kosidbu.Bertolini je teža dosta za ruke i ima problem sa konusno-tanjirastim zupčanikom koji košta oko 250 eura.
 
K

kupjak

Guest
Koja ti je zapela za oko ova http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/bertolini-124d-oglas-734138 ili ova http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/bertolini-124-d-oglas-3208943?, samo su ove daleko starije i nijedna nije original boje. Mislim da kod nas nema bertolini kosilica tako mladih, to se za vrijeme Yuge prodavalo. U slučaju kosilica nisu bitne godine nego model i stanje. Berolini nije isto što i BCS a ako ti je to netko rekao lagao te je. :rolfer:

Zapela mi je za oko ova druga. Iako mislim da se radi o istoj kosilici koja se prvo nudila po 6200 a sad malo drukcije slikana po 5000 kn. Bilo bi puno pametnije dodati još koju tisuću pa kupiti bcs za cca. 1000 €. Nude se i Olympia modeli. Mislim da je sve to jako staro pa i rizično za kupit. Iako neki kažu da su ove novije lošije od starih modela.
 
K

kupjak

Guest
BERTOLINI I BCS JE je ogromna razlika.Bcs može samo da crkne motor i udobna je za kosidbu.Bertolini je teža dosta za ruke i ima problem sa konusno-tanjirastim zupčanikom koji košta oko 250 eura.

Puno si mi pomogao i sad sam siguran da ću kupiti model BCS. Jest skuplji ali očito nije bačen novac. Imam namjeru kositi oko 40.000 m2 livade godišnje pa nebi htio da dam 5000 kn i onda brzo nemam s čim radit.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Uf otkud ti da moraš više platit BCS? Jel te zanima samo dizel ili? Koja ti je iz oglasa zapela za oko?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
BCS šasija je neuništiva.Vidim da je na ovoj motor lombardini što je prednost.Nisu skupi dijelovi u odnosu na acme motore.Čisto sumnjam da je ovo tvornička boja.Previše se sjaji.
Uglavnom sa BCS-om nećeš nimalo pogrješiti.U Bosni koštaju od 1700eura i više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh