• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kotači koje koristite za motokultivatore

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jeste to teret koji tovaris veliki ali vidi ovako , tezina poloneza i poljaka je od 1150-1250 kg na dve osovine. prikolica i mkt su mnogo laksi .koliko puta sam vozio teret od 800-900 kg u autu plus nas dvojica. ako gume izdrze taj teret diferencijal ce sigurno. deeh je okrenuo kontra ali nisam siguran da tovari toliko ali ako ti te dve 5,00-12 gume izdrze slobodno ih okreni. jesu sile vece ali ne toliko za kolike sile je predvidjen. ipak to ide polako pod teretom. mnogo veci problem se javlja zato sto je kruta osovina i od udaraca pod teretom moze puci lezaj. mada je i to vrlo retko. u krupnju dok sam ziveo ima tih labina sa pravljenim prikolicama more i svi vecinom nemilice tovare. zbog pucanja guma svi su presli na 145-13 ili 155/70-13 .ako se radi u raskvasenom terenu idu lanci.
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
105
Bok decki evo moje ficine felge 12 cola sa izmjenjenim srcem, danas skinuli srce na tokarski i zavarili novo 5mm.Odma ispjeskareno i ofarbano. Nije pasalo orginal jer imam dif od PZ-a sa diskovima

bko2.jpg

e0fn.jpg

aju5.jpg

Sad samo nove gume i po gasu. :drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovak ti izgleda srce felge od ravnog lima .
Srce je ispucalo pa je naknadno pojačavano prirubnicom ..i to n prvoj strani gdje je teret i sila daleko manja .
A promjer na kojima su vijci daleko vača od tvoje , u prikog ti ide samo manja colaža kotača


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
105
Puknuti kaj mislis da ove moje felge neju dosta jake? Da ih pojacam sad kad nisu gume gore.:icon_cool:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nebi bilo lose kad bi ubacio prsten kao distancer sa rupama pa pojacao varom.uvek hoce pucati izmedju rupa.fabricke felge zato su profilisane da cisto federiraju a i od celika su
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I ja i tak napravil ..sad nema rikverc
A ovih danan budem provjeril debljinu srca.
Inače imam negdje doma (orginal) ravna srca ali imaju pojačanje preko dosjeda i vijaka .
Ta srca su za 12 cola kotače na kojima se može kombinrati širina .
Znači felga kao na ovoj slici http://i43.tinypic.com/jq3uwy.jpg a srce ravno ..budem i njih izmjeril ako ih nađem
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Imam iste takve felge i srca. razmišljam dal bi mogao ubacit felgu sa unutarnje strane srca pa je prišarafit. dal bi dobio šta na olakšanju tereta na poluosovinama. jeftinija bi bila opcija nego kupovat il pravit nove. šta mislite, dal bi mogao sa takvim felgama i srcima (kao na slici) vući kardansku bez većeg rizika?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
Obično takve varijante kako nešto napraviti, ili modificirati, prilagoditi itd... a da to koštaju što manje u konačnici ispadne najskuplja varijanta iako nije pravilo.:icon_idea:
 
Na vrh