• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ni prijavljivanje!

Danas spremio 5 komada,2 kozlice od godine dana po 17kg,i tri kozlića od 2,5miseca po 10 kg,ja zadovoljan,hranjeni zamjenicom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Tessa, slicno se dogodilo meni, kad su trebali doci nisu me nasli i kao doci ce za par dana i nista...tako je i proslo.
Ja sam pisala par stana unazad, kolegica je nakon cijepljenja imala u stadu pobacaje, mrtvorodjene i gubitak mlijeka.
Nemoj ga ni zvat.
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
nikakvo cijepljenje !

Ja isto tako mislim jer dok je nešto kod nas džabe znači da nije u redu.To je neki glavešina što uvozi meso htio nas" počastiti" da bi njemu posao cvjetao.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kako ručno dojite - muzete koze koje imaju male sise. Jedna ima bradavice kao lješnjaci dok su kod druge veće nego kod krave.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ajme.imam isti problem,ove velike punom šakom i to mi nije problem,a ovu prvorotkinju koja usput daje dnevno od 2,5-3l mlika sa dvi ruke,popnem je u stol i onda obujmim sisicu sa palcem i kažiprtom desne ruke,a livom stiskam svoje prste jedini način da je pomuzem kad je jedna sisa gotova onda drugu potpuno me satare.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
A da li će sise narasti, pa to je poslije mužnje za posjetiti doktora.
Ove 2 nisam mislio kupiti, ali ne mogu prodati svinje pa smo mijenjali. Bivši vlasnik kaže da su stare 3 - 4 godine ali da ova nije mužena nakon što jarići prestanu sisati.
Ova druga je navodno jučer imala termin za jarenje. Danas joj je stidnica otekla kao krafna. Ne znam da li su pretrpile kakav šok jer su dovežene prekjučer 5.5. Inače su mirne i nisu mršave. Znaš koliko su mirne kada je ova sa malim sisama ležala na dvorištu u hladu, a ja joj sjekao papke i nije se ni pomaknula, jedino što stalno bleji i gleda u susjedovu bijelu kuju - imala je jare koje je još sisalo.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Neznam,sise se obično povečaju čestom mužom brine me što su stare 3-4 godine već su tribale imat normalne sise.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koze nisam vidio prije. Nisam očekivao tako velike koze, čovjek dovezao. Mislio sam ako nisu za držanje sa njima popuniti zamrzivač.
Ova sa malim sisama ima lijepo okruglo vime kao lopta lijepo za pogledati i boja bijele kave, a druga je alpina dosta koščata ali nije mršava, vime joj je skoro do zemlje i jako nepravino, a sise su kao u krave.
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
evo pozdrav!!!! Pratim ja vas redovno ali se rijeko javljam pa eto vidim da je friška tema pa da se uključim. Ja sam se odlučio prijaviti koze pa da sve bude legalno znam da ste i vi prije pisali da ste imali problema sa minđušanjem ili markicama pa tako i ja.
Od 5 koza koje sam dao minđušati markirati na dve mi se ognojilo i inficiralo pa sam morao skinuti minđuše da bi uspio očistiti infekciju.
Kakva su vaša iskustva s tim i kako izlazite na kraj s tim ????
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Markiramo i nikad se to nije dogodilo
Porazgovaraj sa ovima kaj ti tetoviraju malo ozbiljnije reci im da slobodno i dezinficiraju alat ponekad
Ja isto pratim forum ali nisam nesto aktivan jer zadnjih 2 i pol mjeseca zivim u traktoru,bila je sjetva,sad kosnja a uz to i posao u stali pa sto drugih problema itd itd
Harry kako su kozice
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
nino baš sam od tebe čekao odgovor zato jer znam da su tvoje sve koze markirane, tako da mi nije jasno što se moglo desiti kod mene, možda i to što ti kažeš stvarno neznam.
A kozice su da kucnem o drvo hvala bogu dobro.
Kakva je situacija kod tebe na farmi sa kozama????
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Raaaadno.
Sve je u najboljem redu zasada proizvodnja tece,obavljaju se ostali poslovi ganjaju se papiri za stalu i tako uglavnom dobro je.
Vi ste obavili posao jer znam da imate veliku proizvodnju?
Ovo s markicama ti je sigurno zbog nehigijene tak su nama jedne godine prenijeli isto na jarice pri markiranju nesto pa su poceli dobivati kraste.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kukuruz mi je slabe kvalitete i svinje ga slabo jedu dok ga koze tamane, dali im može škoditi?
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Može itekako,kukuruz u večim količinama izaziva proljev,nadim a najgore je kiselost želudca od kojeg se siri mliko!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Kako ko smatra losu kvalitetu
Ako je pljesniv onda je to smece a ne slabija kvaliteta.
Daj napisi kakva je ta slaba kvaliteta ako nije problem
 

Najnoviji postovi

Na vrh