• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Kod neke jaradi se dogode da budu (kilavi),tesko stoje na nogama i njisu se usi im budu klopave i vecinu vremena preleze sto nije obicaj kod jaradi a sto je zanimljivo sisaju i napreduju.
To se dogodi zbog nedostatka vitamina i minerala a osobito selena te se isti moraju nadoknaditi inekcijom!!
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
145
Aha ma to je jare od mlade koze jucer ih je ojarila dvoje i jedan mali davo preko noci se provuko kod svinje i ona ga pojela.a što je najbitnijevneznam kuda je prošo kad sam sve ogradio i stavio još žicu.baš mi ga je žao
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Joj,joj,joj!!!
Koze nebi smio drzati sa svinjama jer oce koze obolit na pluca od svinjskog izmeta i isparavanja amonijaka i slicnog.
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
145
A znam kada je zima planiram ostaviti sada pomladu i naprvit neki smještaj za njih samo ne znam dali se to isplati ovdje u slavoniji kuda sa mljekom i jaradi
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Mlijeko potrosimo ja i moja djeca te supruga nesto i podjelimo a i radimo sir,,,,,
A za jarad se uvjek nadje mjesta u frizideru na raznju i pod pekom:icon_kidra:
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
145
Aha ja sada imam 2 koze i 4 jariće dva muška dva ženska pa ću vidjeti kada odrastu što snjima.
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
145
Tako je i meni ali cu probati jednoga muškog zamjeniti tako da imam jarca a zenske najvjerovatnije ostaju.
 
Posljednje uređivanje:

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
I kod mene se desilo da je jedno jare padalo sa nogu.kad bi se oslonilo na prve nogice jednostavno bi klecnulo i palo.To je trajalo samo jedno popodne nakon jarenja. Ja sam sumnjala da ga je koza pogazila.Sutra ujutro je sve bilo ok i nije se ponovilo.Što se tiče spustenih ušiju svake godine bude jedno takvo ali poslije par dana se isprave.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
nutrisel plus....selen u prahu sa još nekim vitaminima i mineralima...+ 3 aminokiseline..pomiješa se sa vodom za piće...zaguglajte....
 

Najnoviji postovi

Na vrh