• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

MK0089

Novi član
Tu od
6 Lip 2015
Poruka
4
Pozz!!
Znam da nije vezano uz navedenu temu. Novi sam na forumu i htio bih se početi baviti kozarstvom. Imam sve preduvjet za bavljenje,pošto sam na selu. Zanimalo bi me gdje bih mogao kupiti ili da li neko prodaje sanske koze. Koja im je cijena?... Odlucio sam se za njih, jer me interesira mlijeko. A cuo sam da su one najmlječnije. Hvala unaprijed:D:
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Danas popodne ja u štalu a kozi natekla noga od papka do prvog kolinca i to nenormalno,ona dobre voje hoće u pašu i cotajući ode!! Pogleda sam je prije toga,našo između dva papka krpelja (jedina čudna stvar) izgulio ga i zvao veta nemoguče mora bit nešto drugo,u svakom slučaju čekam jutro i još jedno novo iskustvo na ovakvim stvarima se uči,samo se nadam da je otok stvarno od krpelja!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ponaša se kao da joj nije ništa ali ne vidim da preživa. Danas je brabonjala i stomak je opao, tj. skoro je normalan. Normalno mekeće, vesela, malo je jela sijena. Nadam se da će biti sve u redu.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Forumaši imam problem,pa molim za pomoć,na jariću mi se desno oko skoro cijelo zatvorilo ,stvorila mu se nakupina od krmelji i kad sam videl da si je to sam maknuo s oka onda samo žmiri na to oko,kaj da napravim?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Jare prekosutra u subotu će imati 2 tjedna - sisa desnu sisu koja je dosta manja i ima malo mlijeka dok ne sisa lijevu koja ima dosta mlijeka ali je nisko pa je ne sisa. Ponekada mu ja stavim u usta lijevu i držim i ono sisa. Da li bih bilo dobro da mu lijevu sisu izdojim - izmuzem i nahranim ga na bočicu i dudu, te koliko mu smijem dati mlijeka da mu ne bude puno?
Probao sam ga staviti pod drugu kozu koja ima gore vime ali ne ide.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Drži sisu dok se on ne nasisa,ako počneš na dudu morat češ stalno na dudu a kad se nasisa iz te sise onda izmuzi tu sisu do kraja tako par dana i mogo bi se sam naučit,a količinu on sam određuje imao sam kozliće koji su po obroku na dudu pili i po 2 l mlika.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koza mršava ojarila se 30.05. slabo jede. Kako da je malo udebljam kao što su ni druge debele?
Hvala.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Ste joj nakon jarenja dali vitamine ADE i kalcij?
Ako niste onda dajte i pojacati hranu.
Polako joj povecavati zitarice i bude se udebljala i vitamini obavezno!
Jel ima stocnu sol za lizati?( oni kameni soli u obliku valjka?)
Samo joj to dajte i za mjesec dana bu ko grom.[emoji4]

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nisam davao ništa poslije jarenja, vitaminiziranu sol imaju uvijek.
Danas sam primjetio na repu ima iscjedak nešto kao žuta sluz i krv ???
Kod mene je došla 05.05. i bila je tako mršava, ali je velika (nisam vidio veću kozu) imam osjećaj da će joj kosti probiti kožu.
Odvojio sam je od ostalih pa da vidim rezultate.
Prije nego što sam vidio ono na repu kontaktirao sam veta i rekao je da će doći u ponedjeljak.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Ova sluz moze biti da se jos cisti.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas čist rep i ispod repa, piša bistro samo malo otežano hoda, možda ju nešto boli.

Jare danas ima 22 dana i već nekoliko dana jede sve što dohvati i pase travu sa kozama - da li smije pasti travu, dok mu uskraćujem smjesu.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Smije samo pazi sad u pocetku da se ne prejede,kad se zeludac navikne moze jesti kolko mu je volja.:)

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Forumaši molim za neke savjete.
Znači ovako imam jarića koji mi je super napredovo i sad od jednom hoda samo na prvim koljenima i malo mi slabije jede ,a kad ga podignem i kad ide na ispašu jako teško hoda i čim dođe u ograđeni prostor on samo leži.
Tak da ne znam kaj da radim.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ne, a po simptomima mi se čini da baš i nije bezazleno,negdi sam nešto pročitao o tome ali da me sad ubiješ neznam di!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas čist rep i ispod repa, piša bistro samo malo otežano hoda, možda ju nešto boli.

Jare danas ima 22 dana i već nekoliko dana jede sve što dohvati i pase travu sa kozama - da li smije pasti travu, dok mu uskraćujem smjesu.

Danas je koza uginula. Sve je teže hodala i po podne je uginula. To je bila koza visoka 90-ak cm.

Jare ojareno 30.05. sve jede, ali mlijeko neće piti iz posude. Dao sam mu da posisa jaricu koja ima dnevno oko 0,5 l mlijeka, a treba se jariti u osmom mjesecu. Kako da ga hranim?
 

Najnoviji postovi

Na vrh