• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
A od čega je uginula??? Jare hrani na bočicu(dječiju sa čučom) ispočetka če bit problema a posli će se naučit!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Inače je bila mršavija. Pas lutalica je došao u dvorište i ona se uplašila i na 2 mjesta je preskočila ogradu visoku 1,2 m i od tada je slabo ustajala na zadnje noge. Možda je nešto slomila, a kaže vet. pretrpjela je i šok.

Jare neće mlijeko iz boce (može biti što je boca od Ožujskog), ali sve drugo jede.

Danas su koza i pas lutalica završili u kafileriji.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ima dudu, ali malo pije iz posude, jede krmno - stočno brašno i pase.
Za večeru će posisati jaricu.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Uglavnom da nas smo zavali veterinara i kaže da jariću samo obrežem papken sa trsnim škarama i kad sam rezao našao sam u njima sitnih kamenčića ,tak da je sad jarić puno bolje volje i sad puno više stoji i hoda u okolo.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
A tek sam jariće nabavil ove godine u drugom mjesecu i mislil sam da mi je to malo prerano za rezati papke.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Pozdrav ekipo :)

Evo da vam se javim malo .
Dakle koze koje nemaju jarice vec dvije godine normalno ili nenormalno puno imaju mlijeka.
Evo ova moja gazdarica preko 4 litre dnevno a dvije godine se nije jarila :)
Tako da razbijemo ovu tabu temu.
Inace kod mene je fala Bogu sve ok.
Nikakvih problema ni bolesti nema kod koza,jedu iskljucivo travu i piju vodu !
Lijepe sijetle dlake sto je dokaz da je koza u dobroj formi i zdravlju.
Daklem ni sijena ni kukuruza -nista sem pase i vode-ali 24 sata su slobodne!!

Pozz
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Da li su se prije jarile?
Ja imam jaricu koja svali dan daje 0,5 l mlijeka već više od 2 mjeseca, a jarca je prvi puta primila krajem trećeg mjeseca.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
jarile su se samo prvu godinu -sad su tri godine.
kupio sam jarica sad proljetnog i nadam se da ce koze iduce godine imati potomstvo :)
Ovo sam htio bas isprobat posto je bilo polemike oko toga da li koza ima mlijeko ako se ne jari -evo ima :)
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ljudi moji sve če pokrepat!!!!!!!!!! Ovo nije normalno neznam kako bi pomogao jadnim kozama!!!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
ovo je nevjerovatno 7 koza jarac 40 kokoša i 20 pilića 100l vode dnevno!!! neznam sam šta da radim a najgore je šta se u štali strahovito čuje amonijak a nemogu ih do 17 pustit van!!!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Auuu
To je tesko onda.
A zasto ne mogu prije van?
Ste izvadili stajnjak sad za ove vruce dane?
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: Koze

Auuu
To je tesko onda.
A zasto ne mogu prije van?
Ste izvadili stajnjak sad za ove vruce dane?

A nemogu prije van jer ja nisam lud da idem prije!!! okolo je vinograd i masline i ne mogu stat same a trave nema ništa izvadim ih vani samo da su na zraku a ne zbog paše. stajnjak je van ima več cili misec i svaki dan prođem grabljama po podu da skupim ono trave što padne iz jasli ma ko apoteka ali jebi ga cili dan je na suncu nema nikakvog stabla okolo,jedina je prednost što je na racu pa kad i manje puše tu puše i nosi zrak iznutra.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Mislim se uzest pumpu (novu) onu za prskat bilje pa kad izađu vani poprskat ih vodom, što vi mislite o tome znam da to niko nije radio ali zanima me mišljenje!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Moze
Ja sam svoje znal s crijevom polijati ali isto tak da bude maglica
Bilo bi dobro da se voda malo ugrije da ne dozive sok makar mojima nije nis bilo.:)
 
Na vrh