• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krastavac salatar

Mladent

Novi član
Tu od
30 Ožu 2019
Poruka
6
Pozdrav svima...
Imam 20 ak krastavaca posadenih u razlicito vrijeme i sad prvih 15 otpada mi dosta plodova malih, preko 80% ...nesto ih je ocito napalo, sumnjam na trips i evo nekoliko slika pa molim savjet i mišljenje
 

Prilozi

  • krastavac.jpg
    krastavac.jpg
    73.9 KB · Pregleda: 20
  • krastavac.jpg 1.jpg
    krastavac.jpg 1.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 20
  • 3333.jpg
    3333.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 20

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
točno, trips deformira plod, ali ne otpadaju...
male krastavce odbacuje ako ga redovito ne bereš, ili imaš problema sa oplodnjom...
ja vidim nekakve početke peronospore, moguće čak i crveni pauk (koprivina grinja)
vertimec i ridomil... 😉
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
Imam slobodne zemlje sitno, bašta, osobne potrebe. Jel bi bilo ploda kakvoga do kraja 9. mjeseca, kasnije je sve sa vremenom lutrija. Sadnja na otvorenom, par gredica.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
60 dana minimum od sadnje do ploda...ovisno o vrsti, čak i više...
pa sad računaj... ;)
 

marincica

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
28
Imam slobodne zemlje sitno, bašta, osobne potrebe. Jel bi bilo ploda kakvoga do kraja 9. mjeseca, kasnije je sve sa vremenom lutrija. Sadnja na otvorenom, par gredica.
60 dana minimum od sadnje do ploda...ovisno o vrsti, čak i više...
pa sad računaj... ;)
Darijus, počeli smo s berbom krastavaca u plasteniku 12.6.Koliko traje berba? Hoće li ih biti u 8.i 9.mjesecu?
 

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Pozdrav, odlucio sam se prebaciti sa rajcice na krastavce salatare. Zanima me okvirno koliko mu vremenski treba od tremutka kada ga posijem u pliticu pa sve do sadnje? I kojeg datuma ga sadite? Radi se o plastenicima. Trenutno je salata u plastenicima a racunam da bi do kraja 3 mjeseca porezao svu salatu pa bi mi bili slobodni
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Darijus, počeli smo s berbom krastavaca u plasteniku 12.6.Koliko traje berba? Hoće li ih biti u 8.i 9.mjesecu?
sad znaš da neće... ;)

Pozdrav, odlucio sam se prebaciti sa rajcice na krastavce salatare. Zanima me okvirno koliko mu vremenski treba od tremutka kada ga posijem u pliticu pa sve do sadnje? I kojeg datuma ga sadite? Radi se o plastenicima. Trenutno je salata u plastenicima a racunam da bi do kraja 3 mjeseca porezao svu salatu pa bi mi bili slobodni
oko tri tjedna od sjetve do sadnje (eventualno 4 ako ti je niža temperatura)...osobno se u Karlovačkoj kontinentalnoj klimi ne žurim sa sadnjom krastavaca, naranije 15. 4. u plastenike bez grijanja sadim.
 
Na vrh