• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krastavac salatar

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
160
Jel sad kasno sijati kornišone i salatne krastavce za rasad pa da ih presadim kad se pobere grašak ili je kasno. Naime ove posađene je skurila plamenjača. Tri dana me nije bilo i kaput. Ne znam ni ima li smisla probati prskati
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,458
Bas sam na agtoklubu citao da se mogu sijati sad krastavci. Jedino ces morat dobro zalijevat jer ti sad dolaze dobre vrucine. Ali nema razloga da ti ne uspiju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
Za vanjsku proizvodnju ja nebi ni pokušao....taman kad počnu roditi, ubit će ih hladnije vrijeme...u plasteniku da.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,458
Kako izbjeci gorke krastavce u plasteniku? Kad dodu vrucine kroz dan bude jednostavno pretoplo. I uvijekmi budu gorki krastavci. Da li bi trebalo zasjeniti plastenik? Onda nebi tako zaprklo sunce?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
Dušika i vodeeee...uz ostale mikro i makro elemente...s naglaskom na dušik i voduuuu... ;)
kak sad znati jel to to i kaj fali?...gledaš cijeli habitus, ak ti je bljed, fali dušika, a ako su krastavčići šuplji i deformirani, fali vodeeee....
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,458
vode ima dajem, svaki dan zalijevam, dušika nebi trebalo faliti, ali mogu probati još dodatno sa koprivom zalijevat. imam mjesta u plasteniku, a vani su mi počeli propadat i neće ih biti jako puno za kiseliti pa razmišljam da ih odmah stavim u plastenik da još nešto do jeseni možda naraste.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
zalijevanje svaki dan nije baš plus...stalno ih močiš, možda je korijen u problemu...ja više volim jednom u 5-7 dana pošteno zalijati (cca 15 litara po kvadratu). Može biti i ph tla, može biti puno stvari...
odrediš ph, ec vode kojom zalijevaš, i ako je to dobro, 20-20-20 plus mikroelementi bilo kojeg proizvođača u vodotopivom obliku, neće biti problema...
mnogi pogriješe u početku, daju previše vode i isperu hranjiva, a krastavac zbog viška vode ne razvije dobar korjen...treba ih male "povremeno šokirati", recimo malko zasušiti, da forsiraju rast korijena...kasnije to jako dobro dođe.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,396
Čudomix + slavol + smeđe alge + plonovit gel (20-20-20 + mycro) i da vidiš veselja...

Kak smo krenuli, prejebat ćemo darijusa s proizvodnjom 😅😂😂🤣🤣
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,396
Ja sam ti kriva vrsta konkurencije ja sad dijelim iz bašče što imam viška.

Ja sam se na pijacu naprodavao od kad sam mali bio. U to vrijeme je bilo normalno djecu buditi u 4 ujutro da u 6 već klupa na pijacu bude spremna.

Danas bi u zatvoru netko završio 🤣😅...

Meni je sad povrtlarstvo hoby 😁
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
kakvo rano ustajanje, ja sam na placu u 7.30, a praktično prije 8 nema poštenih kupaca...
a to da ti je povrtlarstvo hobi, pa i meni je...kak inače protumačiti da sve proizvedeno prodajem na placu krajnjem kupcu, nedam niš ni na veliko, niti s kime imam potpisano...moja muka, moja roba, moja cijena...moj hobi!!!
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,396
Mi smo ti imali trgovinu voćem i povrćem i išli po pijacama. Većinu smo sezonskog uzimali lokalno, vansezonsko 2 puta tjedno na zelenu tržnicu.

To je bilo prije konzuma i takvih.

A ako hoćeš mjesto za parking i mir za 4 klupe voća i povrća postaviti. Moraš s kamionom (hladnjača) doći u 4 - pola 5...

Jer taman si do 7 poslagao 4 velika štanda..

A tek veselja na pijacu gdje nije bilo klupa nego smo svoje štandove morali sastavljati 😅😂😂😂
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
prodajem samo svoje, ne želim odgovarati za tuđe proizvode...napravili smo si EU radno vrijeme, a klupe me nakon 30+ godina na placu, čekaju...kao da su rezervirane, jer neda nam se svaki dan ići na plac (meni i dragoj mojoj), pa kad dođemo platimo...izuzetak su 7., 8. i 9. mjesec, dok idemo svaki dan i imamo kombi robe uvijek...to platimo unaprijed za sva tri mjeseca, i opet ok...da ne lete naplatnici oko nas svaki dan.
 
Na vrh