• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krčenje šikare, zapuštenog voćnjaka, na velikim padinama

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
tibore jel ti ovo prva godina krčenja ove šikare? ako jeste onda moraš i iduće godine to srezati jer će opet narasti.
 
B

bosniahos

Guest
arbeit macht frei

Možda ćeš u oćima prijatelja rodbine a i nekog zlonamjernika ispast budala ali samo uz mnogo truda psovki i ozljeda takav posal pokazat će svoju pravu svrhu.Ni golden card neće ti moći preplatit zadovoljstvo ućinjenim poslom.Preporućam korištenje totalnog herbicida ali tek nakon poćetnog iskorenjavanja korova i drvenaste mase i to po poniknulim mladicama istih.Neki ne mogu zamisliti korištenje tot. herbicida ali njihovo ne korištenje uvelike opetuje već ućinjeno.Kraj mojeg malog vinograda ima parcela koju bivši vlasnik a sad pokojni jednostavno nije htel ćistit a s ljudima koji sad baštine<meni se čini da još više zapuštaju<ne razgovaram godinama.Sam nesmijem ćistit tužit će me izgleda da to i ćekaju.Kako to rišit pobogu.Ne bih si htel radit problema ja bih to po zakonu,onako jednostavno.Možda neki savjet ima.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
neznam dali kod tebe ima na štitu onaj nož koji je tu da sječe predugi flaks ako se istegne.ako ima taj nož on se treba skinuti sa unutrašnje strane štita da neštopa travu. mada ga ja neskidam i opet neštopa,samo gas i ide sve što nije deblje od 3cm u promjeru.

nije bilo direktno upuceno meni, ali evo, noz i cijeli taj stitnik je kod mene skinut davnih dana pa se opet stopa. vjerojatno zato sto kosim s malim gasom - na vecem imam osjecaj da se vrti nepotrebno. ali dobro, dosta o tome. tako i tako je za travu flaks..

sto se tice one sikare, to je u biti samo taj komadic sto se vidi na slici. dvije stare sljive i jedna tresnja a oko njih je narastao taj drac. znam da cu morat opet, nisam to u biti ni iskrcio do kraja. dok se ocisti dalje ce se kositi s traktorom i bocnom kosom. u biti, trebao bi i te sljive pocupat. i tak nikakve koristi od njih..
 

knezo

Novi član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
17
Joj ljudi krcim bez prestanka vec mesec dana i muka mi je ,al vec se vidi nesto. Kad zavrsim narucil bum bager da sve panjeve izvuce mislim da je to jedino efikasno.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Joj ljudi krcim bez prestanka vec mesec dana i muka mi je ,al vec se vidi nesto. Kad zavrsim narucil bum bager da sve panjeve izvuce mislim da je to jedino efikasno.


krči krči,nepredaji se.a kad već zoveš bager za panjeve onda si ga odmah trebo zvati da se nemučiš
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
krči krči,nepredaji se.a kad već zoveš bager za panjeve onda si ga odmah trebo zvati da se nemučiš


Vidim trimere po bauhausu i sl.....i ima trokraki nož.
Što preporučate za to granje šišat koje je kolega stavio ovdje na forum, koju jačinu trimera preporučate? Dakle, ne ono kaj stave u trgovini nož, već Vaša iskustva koja konjaža-snaga bi trebala biti dovoljna?
Govorim o krčenju šljivicastarosti 4 god i svibovine...dakle debljine do palca.
I nije mi jasno, t bi kolega koji je stavio post sa slikama, kako to granje koje je visoko oko 1.5 m pada? Mislim, kaj ne padne na neporezano grmlje ili pak trebaš imati nekog tko će ti micati pokošeno granje?

Ili da ipak kupim one škare na 75 cm dugom štilu i cvak cvak granu po granu i slažem na hrpe?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Vidim trimere po bauhausu i sl.....i ima trokraki nož.
Što preporučate za to granje šišat koje je kolega stavio ovdje na forum, koju jačinu trimera preporučate? Dakle, ne ono kaj stave u trgovini nož, već Vaša iskustva koja konjaža-snaga bi trebala biti dovoljna?
Govorim o krčenju šljivicastarosti 4 god i svibovine...dakle debljine do palca.
I nije mi jasno, t bi kolega koji je stavio post sa slikama, kako to granje koje je visoko oko 1.5 m pada? Mislim, kaj ne padne na neporezano grmlje ili pak trebaš imati nekog tko će ti micati pokošeno granje?

Ili da ipak kupim one škare na 75 cm dugom štilu i cvak cvak granu po granu i slažem na hrpe?

trimer sam ti neće sve uraditi.trebaš i sjekiru i makaze koristiti. trimerom radiš lijevo deso kao sa kosom,a možeš i gore dole tako sitniš grančice u prah.košta mnogo snage,znači polako kreni da se ne preforsiraš.ja nebih kupio trimer iz bauhausa i slično,neznam koliko novaca hoćeš dati za trimer???
 
B

bosniahos

Guest
više ni šale nisu šale

A valjda ste shvatili da je napisano bila šala za kolegu Knezu a završetak citat iz filma Apokalipsa now.A izgleda da niste.Valjda je proćital il mu moram pisat na pp da prejdem a da ne navratim do njegvog podruma na graševinu jel.
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
trimer sam ti neće sve uraditi.trebaš i sjekiru i makaze koristiti. trimerom radiš lijevo deso kao sa kosom,a možeš i gore dole tako sitniš grančice u prah.košta mnogo snage,znači polako kreni da se ne preforsiraš.ja nebih kupio trimer iz bauhausa i slično,neznam koliko novaca hoćeš dati za trimer???


Nije u pitanju koliko novca želim dati za trimer, jer imam jednu alpinu....
Nego je pitanje koji trimer na kojeg se stavlja nož, a da je dovoljno jak da izdrži nekih 6 sati permanentnog rada...to
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Nije u pitanju koliko novca želim dati za trimer, jer imam jednu alpinu....
Nego je pitanje koji trimer na kojeg se stavlja nož, a da je dovoljno jak da izdrži nekih 6 sati permanentnog rada...to

Kawaski 2.2 KS
Flaks 3.3 mm najdeblji koji postoji
Nož, četiri kraka za drvenaste stabljike
Cirkular

Kupljeno u Pevecu prije dvije godine za 1900 kn cijena mu je sada dosta viša.
Trimer se zasada pokazao solidnijim od Husqvane ili Stihla imao sam oba.
Nemam nikakve zamjerke, naradio se žestoko a radi kao i kad je kupljen.
Strojevi dvostruko skuplji od njega su mi otišli samo tako.
Sve pohvale za Kawasaki.
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
Kawaski 2.2 KS
Flaks 3.3 mm najdeblji koji postoji
Nož, četiri kraka za drvenaste stabljike
Cirkular

Kupljeno u Pevecu prije dvije godine za 1900 kn cijena mu je sada dosta viša.
Trimer se zasada pokazao solidnijim od Husqvane ili Stihla imao sam oba.
Nemam nikakve zamjerke, naradio se žestoko a radi kao i kad je kupljen.
Strojevi dvostruko skuplji od njega su mi otišli samo tako.
Sve pohvale za Kawasaki.

je li to

http://www.kawpowr.hr/trimeri.html

bočni šišač trave okrugle ručke-2.2ks

cijena 3567.50 kn

cifra samo radi prepoznavanja
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Moj je model KH-45W. Imaš ga na sljedećem linku.

http://www.ramda.hr/kawasaki/trimeri/

Sljedeći link je od neke trgovine u Sloveniji

http://trgovina-jana.si/prodajni_pr...ne_kose/motorne_kose_kawasaki/5942/kaw_kh45w/

tamo ga cijene 415 €, što je nekih 3000 kn.
U usporedbi sa onim koliko sam ga ja platio to je grozno puno, ali kada gledam
da sličan Husqvarnin ili Stihlov trimer košta nekih 4500 kn to je i dalje povoljna
trgovina.
Meni je osobno Husqvarna omiljen izbor kod ovakvih alata imam i njihove dvije motorke,
ali moram priznat da je Kawasakijev motor (TJ-45E) bolji od Huqvarninog.
Husqvarna ili Stihl trimeri bolje izgledaju od Kawasakija to stoji, ljepše su dizajnirani.
Ali meni je njavažnije da s tim za što sam dao novce obavim posao koji sam htio, i da mi traje a tu je Kawasaki u solidnoj prednosti.

Ovaj motor TJ 45E kojeg imaju ovi skupi trimeri sa linka koji profnekbiol1 stavio je isti koji je i u mojem trimeru. Ovu razliku u snazi
su postigli drugačijim rasplinjačem.
 
Posljednje uređivanje:

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
Moj je model KH-45W. Imaš ga na sljedećem linku.

http://www.ramda.hr/kawasaki/trimeri/

Sljedeći link je od neke trgovine u Sloveniji

http://trgovina-jana.si/prodajni_pr...ne_kose/motorne_kose_kawasaki/5942/kaw_kh45w/

tamo ga cijene 415 €, što je nekih 3000 kn.
U usporedbi sa onim koliko sam ga ja platio to je grozno puno, ali kada gledam
da sličan Husqvarnin ili Stihlov trimer košta nekih 4500 kn to je i dalje povoljna
trgovina.
Meni je osobno Husqvarna omiljen izbor kod ovakvih alata imam i njihove dvije motorke,
ali moram priznat da je Kawasakijev motor bolji od Huqvarninog.
Husqvarna ili Stihl trimeri bolje izgledaju od Kawasakija to stoji, ljepše su dizajnirani.
Ali meni je njavažnije da s tim za što sam dao novce obavim posao koji sam htio, i da mi traje a tu je Kawasaki u solidnoj prednosti.


Hvala na odgovorima.
Koji je učinak po satu, mislim da se ne može više 6 sati u danu raditi s tim strojem...u rezanju granja, flaksom može.....
i još nešto jeli za to rezanje frka da grane padaju na pokošeno (porezano) ili neporezano...i jeli treba čovjek još jedan koji će to čistiti pridržavati s vilama ili nečim....tad to nije više 1 čovjek sat , nego dva čovjeka.....pozdrav
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
6 sati ciscenja kupnine ili nekog grmlja sa trimerom i nozem je dosta tezak posao, i svaka cast ako izdrzis toliko. a sto se tice ciscenja, zavisi kakav rezultat zelis. moze se to samo porezati pa onda na hrpu i zapaliti, a mozes to i usitniti na manje komade tj koliko ide i ostaviti tako. s vremenom bi to trebalo djelom strunuti, a nesto se jos usitni s kosnjom. dakle jos jedan covijek moze pomoc, ali nije potrebno..
a050.gif
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Vidi svaki posao ima svoj alat.
Recimo ja, svugdje gdje mogu proći traktorom sa malčerom od 180cm idem s time.
Jednostavno mi se neda trimerom gubiti vrijeme, sa trimerom prođem ono gdje nemogu sa strojem. Recimo za 1000m2 sa malčerom prođem u 15 minuta, a trimerom bi se mučio cijeli dan.
Mislim da trimer nije najbolji način za čišćenje šikare, makar se kao takvi reklamiraju.
To što oni reklamiraju je "šikara" iz riječnika gradskih ljudi, to je za nas ustvari visoka trava. Ono što je nama šikara to je za njih "đungla".
Ako imaš puno posla pozovi nekog sa solidnim malčerom da ti riješi šikaru i miran si.
Ovako ćeš se ubiti od posla, a dok počistiš tamo gdje si počeo bujad će ti ponovo preuzeti pa si na istom.
Što se učinka trimera tiče, ja sam ti dosta ljen tako da niti ne stavljam nož ili cirkular nego imam debeli flax 3.3mm i taj doslovno melje sve pred sobom do debljine od 1.5cm. Nažalost imam djelova koje zbog nagiba moram ići trimerom i na to izgubim nekih 2h, i nakon tih dva sata stvarno mi je dosta trimera prvenstveno zbog buke. Makar uvijek u radu koristim Husqvarnin šljem sa vizirom i zaštitom za uši.
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
Vidi svaki posao ima svoj alat.
Recimo ja, svugdje gdje mogu proći traktorom sa malčerom od 180cm idem s time.
Jednostavno mi se neda trimerom gubiti vrijeme, sa trimerom prođem ono gdje nemogu sa strojem. Recimo za 1000m2 sa malčerom prođem u 15 minuta, a trimerom bi se mučio cijeli dan.
Mislim da trimer nije najbolji način za čišćenje šikare, makar se kao takvi reklamiraju.
To što oni reklamiraju je "šikara" iz riječnika gradskih ljudi, to je za nas ustvari visoka trava. Ono što je nama šikara to je za njih "đungla".
Ako imaš puno posla pozovi nekog sa solidnim malčerom da ti riješi šikaru i miran si.
Ovako ćeš se ubiti od posla, a dok počistiš tamo gdje si počeo bujad će ti ponovo preuzeti pa si na istom.
Što se učinka trimera tiče, ja sam ti dosta ljen tako da niti ne stavljam nož ili cirkular nego imam debeli flax 3.3mm i taj doslovno melje sve pred sobom do debljine od 1.5cm. Nažalost imam djelova koje zbog nagiba moram ići trimerom i na to izgubim nekih 2h, i nakon tih dva sata stvarno mi je dosta trimera prvenstveno zbog buke. Makar uvijek u radu koristim Husqvarnin šljem sa vizirom i zaštitom za uši.


I ja bi dao zmalčati no, parcela je dugačka 100 m, 10-13 m široko, visinska razlika 36 metra, a blizu je i drugi grunt koji je dugačak pedesetak m cca 3 m širok i pad je 13 m.

Dakle to je u Hrvatskom Zagorju, dakle pureki i piceki paseju pod ručnom na tom bregu...:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh