• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kredit HBOR

  • Temu pokrenuo Django0505
  • Datum prvog posta
D

Django0505

Guest
Zanjima me kakva iskustva imate sa kreditima HBOR-a, kolko treba učešća, za recimo kredit za farmu od 1.500.000 kn, može taj naknadno izgrađen objekt služiti kao osiguranje(hipoteka) kredita?
 
I

ivica

Guest
ja sam korisnik kredita pa ti mogu sve tocno reci ,neznam za kakvu farmu mislis ,ucesca netreba nikakvog ,osiguranje kredita ti je samo taj objekat koji gradis i garancija HAMAG-a koju placas 0,5% odiznosa kredita (u tvom primjeru 7500kn),
tamo je oko toga sve jednostavno samo moras imati savrene papire ,mi nismo imali jednu gresku u papirima i trebalo im je od predaje zahtjeva od uplate avansa tocno 6mj ,kredit je bil odobren za 4mj pa jos to potpisivanje ugovora traje ,ak te jos sto zanima pitaj
 
D

Django0505

Guest
Najljepše hvala! Planiram graditi peradarsku farmu, roditelji mi se bave tim poslom kojih trideset godina, a večinu poslova na farmi obavljam ja.Imam startni kapital od kojih 200000kn tak da planiram izgraditi svoju farmu, ako bude daljnih pitanja onda ti se obratim.thnx
 
M

mirkec84

Guest
pozz zanimalo bi me dali ima neki nacin da se dobije kredit za pocetak necega,,,naime moja situacija je takva da bih ove godine uspio kupiti neko imanje sa 10 hektara zemlje..pa bih zelio zasaditi dugogodisnji nasad ,sljiva -jabuka-ljesnjak..jos se nisam odlucio.otvorit cu opg i sebe zaposliti naime sve je to samo na papiru para od nikud posto je i samo imanje brdo love bar za mene-sad dali sam prepusten sam sebi s sparanju jos 2 godine jer to su ipak ogromni novci..tesko je imati zelju ..poz
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
napravi poslovni plan ili investicijski(ovisi koliko ti financija treba),odi na stranicu HBOR-a i pogledaj sta ti treba napismeno,to iz glave prenesi na papir,registriraj opg,te cekaj odgovor...
 
M

mladi gazda

Guest
Ovak pitanje glede kredita hbor-a.... Imam opg registriran u sustav pdv-a htio bih kupiti oko 15 hektara zemlje pa me zanima jel netko zna gdje se obratiti za kredit? dal netko ima iskustva sa ovakvim pitanjem kao što imam ja?? jel treba učešća? uglavnom se bavim ratarstvom malim djelom stočarstvom molim za savijet što da učinim!hvala na odg........... to je za sad sve.....

.....mladi gazda........
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
pretpostavljam da napravis sa prodavacem neki predugovor gdje pise cijena parcele itd...s tim predugovorom odes u banku tak oda oni vide da ne mislis kupovat auto ili nesto drugo tim novcem,eventualno mozda oni isplacuju prodavacu na racun novce ili tako nesto...evo je samo pretpostavka,imas broj od hbora,pa nazovi i pitaj...najtocnije ces znati na cemu si!
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
bio sam u toj situaciji nedavno, uzeo sam gruntovne izvatke te ih odnio u banku sa još hrpom papira koje su me tražili, te čekao odgovor. nemožeš ići direktno u HBOR, već preko komercijalne banke. ali nisam siguran da HBOR daje kredite za kupovinu zemlje, moral bi to sam provjerit. ja sam išao sa 15 % gotovih novaca, a ostatak je bio kredit, ali netreba ti gotovina, može sve biti kredit.
 
M

mladi gazda

Guest
Hvala na odgovorima ad već znam što mi je za činit........... E da neki mi kažu da nemogu dobit kredit jer imam OPG u sustavu PDV-a registriran tek od 1.3.2009 kao treba proći god. dana da banka vidi troškove ulazne izlazne i koliko novca primam godišnje...... sad me zanima jel to tako ili nije??

...........mladi gazda...........
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
onda ti treba vraški dobar poslovni plan. ako znaš neku razvojnu agenciju da ti pomognu napraviti to. odalke si? ako si blizu mene da te znam otprilike usmjeriti kud da se javiš.
 
M

mladi gazda

Guest
Ovak ja sam iz okolice Našica............... hvala svima na odg glede mojih upita ali još ja to vidim sa svojim knjigovođom sta kuda kako jer ima i on neke veze glede dobivanja kredita................. Hvala vam........

.....mladi gazda..............
 
T

tomonh

Guest
To ti preko habora neče proč. Kolega čekaza farmu od 11.mj,a mi od 9.mj,odobreno,a nema para.
Jeltko dobio kredit od habora un zadnje vrijeme...
 
M

mladi gazda

Guest
Očito cu ja morat u svoju banku pa će oni meni to detaljno objasnit i mal knjigovođu davit i to je to........... e da još sam dal može zemlja koju kupujem kreditom bit hipoteka za kredit ili mora kuća ili neš moje u trajnom vlasništvu??

.............mladi gazda.............
 

kantar

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
22
Da li je dobio tko kredit u zadnje vrijeme?
Iz operativnih programa (govedarstvo,svinjogojstvo)
 

Najnoviji postovi

Na vrh