• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
dojdi zutra al do podne, posle mi dojdu neki ljudi
ili možda bolje pozutri da se moremo podivaniti ostavim ti

Dogovoreno, ostavi mi.
Dojdem onda v petak, budemo se čuli.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Današnja sjetva ljulja...posijano 2 rali, 25 kg/ral

Slika2282.jpg

Slika2280.jpg

Slika2281.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo sutra bude tjedan dana kako se tek posijao ljulj i evo danas počeo nicati a sutra kažu još laganu kišu milina ,danas sam podmazao prikolicu za sijeno i krenulo se u košnju običnih livada,kako izgleda bit če do snjega košnje,svaka travka ide u štalu:drinkers::drinkers:
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
ima ti covik u koprivnickom ivancu,,ja kupio u subotu 50kila,,ostalo mu oko 400kila,imas na njuskalu,,njegov oglas

jel imas mozda broj od tog covjeka,da nazovem dal ima jos sta sjemena?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas posijao 1000hvati grahorice sa pšenicom za sjeme za iduču jesen,sutra nešto koliko ima sjemena za košnju za prolječe,malo mi kombajner donio crne zobi u bunkeru al nema veze,sijao saam malo gušče da dođe što više sjemena:partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam skinuo oko 4 rali prirodnih livada, 2. otkos ove godine i sad je tek nešto naraslo da se isplati kositi, nakon one ljetne vručine kad su sve livade "izgorile"...
Vele lijepo vrijeme jedno 5-6 dana pa budemo vidjeli, okretanje jednom dnevno oko podneva, pa možda se prosuši za baliranje u kocke, a ako ne, jedna strana štaglja je prazna, budem navezao sa samoutovarnom. Ne brinem se previše, sve se bude pojelo :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ja sam krajem rujna pokosio 4. otkos lucerne i nisam ga pokupio. Još sam išao sa strižnom pokosit da više pokupim mase.

Pala kiša,kolega koji je trebao po dogovoru skupit u redove je gledo turske sapunice i propalo 5 jutara lucerne.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam svoju lucernu danas načeo, 3. otkos ove godine, nije bilo para za adekvatnu prihranu, + ova suša i odma fale 2 otkosa sigurno, možda i 3.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
evo ja odo sad da sijem DTS pa sta mu bog dragi da.
nisam mogo prije..dali je greska ili nije saznat cemo na proljece...
 

trava13579

Novi član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
6
što se dogodi sa talijanskim ljuljem sijanim jesenas koji je narastao i preko 20 cm ako se ne pokosi prije zime ? strah me ići u polje da ne uništim tlo mehanizacijom, a opet čuo sam da ljulj treba podšišati prije zime zbog lakšeg prezimljavanja.

ima li tko kakvih iskustava ?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa preko zime polegne od snijega a pored toga i poljski miševi prave kanale kroz taj polog pa ga poprilično isjeku.
Kolika je površina u pitanju?
Najbolje je da pričekaš da se tlo malo pricjedi pa da ga pokosiš i staviš u rol bale ili kao travnu silažu u silos.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
što se dogodi sa talijanskim ljuljem sijanim jesenas koji je narastao i preko 20 cm ako se ne pokosi prije zime ? strah me ići u polje da ne uništim tlo mehanizacijom, a opet čuo sam da ljulj treba podšišati prije zime zbog lakšeg prezimljavanja.

ima li tko kakvih iskustava ?

ako ti ga sneg prekrije, povalja ga i u proljče ljlja imaš samo uz među gdje je najslabiji sada
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo da se oživi tema u ove sniježne dane:lol:...evo nekih neobjavljenih slika i jedan video.

Baliranje ljulja 2011. godine...
Slika1421.jpg

Slika1424.jpg

Slika1425.jpg

Slika1428.jpg

Slika1426.jpg

Slika1431.jpg

Slika1433.jpg

Slika1436.jpg

Slika1435.jpg


I jedan video košnje ljulja iz 2010. godine

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=S7LfDOPjbwQ&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA&index=1[/YT]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uh odlične bale pravi kolega Belec7340,kako je zadovoljan sa balirkom,dali ima noževe,kako se Zetor ponaša sa njom
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma kud sad sa tim slikama kolega,kad svuda sve bijelo i nema bala na hrpi ,šmrc,nego koliko je dugačka ta zemlja,milina za raditi:partyman::partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh