• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
U utorak košnja,jučer baliranje a danas vožnja bala,izbalirali 46 bala
img580.jpg

img581i.jpg

img582.jpg

img583k.jpg

img584.jpg

img585y.jpg

img586h.jpg

img587q.jpg

Još mi je ostalo 2 bale omotat i počela je kiša padat
img588t.jpg

img589.jpg


Video košnje i prekretanja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Pckut1bWOjM&feature=plcp[/YT] [YT]http://www.youtube.com/watch?v=sidisVKU0HE&feature=endscreen[/YT]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ajkula odlično obavljen poso i srečom pa nije trava pokisla.Reci mi koju informaciju o balirci kako je čovjek zadovoljan sa njom,dali ima noževe i kako se ponaša duga devetka sa noževima. Balirka mi se baš sviđa.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa čuj ja i mehanika baš si nismo na ti ,ali mislim da ta ima noževe ali ih ne koristi sve,a devetka ide lagano i normalno pri kraju malo cvrči e sad dali je imao kvarova ne znam ali su ju kupili u doba kapitalnih novu i on je mehaničar po struci tako da ide polako bez nekih divljanja,prošle godine mi je on napravio 36 komada i bilo je pokvrenog za jedne tačke i to radi gdje kojeg komada zemlje,uglavom moje viđenje je OK:partyman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Uh opasno je kosit ovako bez cerade:vragek::supris:

Pa zašto je nema na kosi?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa opasno je,ali moje je mišljenje da nema tko šta njuškati oko stroja kad se vrti,a cerada je skinuta zbog mjenjanja ležaja a i da malo rasteretim masu na kosi ,pošto je dosta teška a ne diže se u gornji položaj nego je jako iza a kod nas ima tako ljepih brdina po ubibog putevima,tako da nema divljanja jer mu diže prednji kraj,kad je bio švabo u dvoru onda je bilo ok jer je bio težak ,a Sonaliki fali uteg napred
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vidim situacija ista svuda,pojedina trava visoka ali sklop rijedak,evo ja jučer našu prekrenuo i sad izgleda jako mršavo,bude se skupljalo gdje god šta ima za kositi:madmana::madmana:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja sam napao u nedjelju, računao sam, par kapi u ponedjeljak i utorak nema veze, dok je još zeleno. Međutim, padalo je ko ludo, MMJ. Već sam mislio da neće biti ništa, no hvala Bogu, vrijeme je počelo služiti, zemlja je suha, pa će biti super! Mogao bih već danas balirati, ali pustit ću do sutra u gredicama, nek ju dobro propuše:supz:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kod vas je to super. ja sam jucer pokosio samo komadic gdje je bio dts posijan i to se moralo pokosit. ostalo je premokro.. kolega je kosio prirpodnu livadu i svaki prolazak se pozna, maltene voda ostaje u tragu gdje prodje 539. a meni na nekim livadama voda stoji.. :roll:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
ma da, trave su strasno rijetke.. mislim da ce ove godine svima falit sijena.. a kod nas je problem sto vecina ljudi vise nema krave pa su preorali livade, pa nemas gdje ni kosit..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sem pokupil tu nekaj livad kod tebe u Prugovcu i doma kupim sve kaj se nudi :)

Ima svakakvih trava, baš sutra baliram jednu strašno gustu, budemo vidli koliko bude, a ta je izgleda najbolja, sve ovo ostalo slabo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
ako nebudemo tu kod nas nasli jos nekaj za pokositi pemo i u Đurđevac kosit livade.. :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh