• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Posijali smo u 3 mj neki dts i nismo ostavili deklaraciju
ali po sjecanju bilo je dosta macjeg repka klupčaste oštrice i ljulja te malo djeteline dali bi mogo to nečime pospricati makar i riskiro djetelinu koje i onako nema puno posto je ambrozija u vodstvu

Ja bi obavio visoku kosnju na cca. 10 cm, tako da maksimalno postedis trave i djeteline koje bi trebale onda uzeti maha. Kosnja odlicno djeluje na poticanje razvoja trava i djetelina, samo tvoje su mlade i male pa ih ne smijes nisko kositi a niti pre cesto dok se ne ukorijene kak spada. Visoka kosnja + prihrana i po potrebi mozes ici s 2,5L/ha Basagrana 600 ili Bentagrama 600 isti vrag. On ne spali djeteline ni trave a ambroziju unisti do sljedeceg porasta.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Puno hvala
znam da ce se košnjom to rješiti ali jedna god se fula, a ako mogu to pospricati i da bude dobro super, nije mi ni za djetelinu ionako je imas samo cca 10% , jer taj vrag od korova popije svu vodu
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Marko ti baliraj kako hočeš a mi čemo kako mi hočemo i kraj priče,ako ti nepaše kako baliramo nemoj gledat nit komentirat.
Svako radi kako njemu najbolje odgovara.
I nemožeš komentirat tu balirku ako je nikada nisi terao sa svojim traktorom
koliko kosta ova welgerova balirka zna li mi ko reci?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovisi u kakvom je stanju,ispod 45 000kn neku dobru nemožeš nač.

Matija754dt@ preširoke redove pravite pa ti dosta trave ostaje sa strane i malo si niže spušti picap,inače dobro obavljen posao.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Ovisi u kakvom je stanju,ispod 45 000kn neku dobru nemožeš nač.

Matija754dt@ preširoke redove pravite pa ti dosta trave ostaje sa strane i malo si niže spušti picap,inače dobro obavljen posao.

ma nije zbog toga neg me zeza picap baca travu sastrane.. spustim ja njega do kraja ali nije svuda bilo ravno pa sam ga malo moro dignut a to sam danas svejedno uzoro pa onda nema veze
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Zašto ti ne radiš sa DF,ipak je tvoj traktor?

I vidim prednji utovarivač na Zetoru,kaj ne vozite prikolicama bale?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Još se nisam naučio balirat,znam da to nije nešta teško niti komplicirano,ali mora se iči lijevo desno da bi bila lijepa bala sabijena po čoškovima. Nadam se da ću se naučit na sijenu jer tamo nema tolko mudrosti kao kod sjenaže.
Šogoru ide baliranje a meni omotavanje,on baš nezna radit na omotavač jer je do sad omoto svega 2 bale,pa smo se tako zamjenili,meni je baš super omotavat. Ai malo za promjenu da vozim njegov traktor.
Da ima utovarivač,ali je bale imao skoro na bašči,znači da je to oko 200m gdje smo balirali od mjesta gdje smo vozili i slagali bale,vide se ograde na nekim slikama pa sam zaključi kolko je daleko.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Dvije slike baliranja kod mene..

Do sad se nabaliralo oko 100bala sjenaže:
19694087.jpg


19694090.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
čekam sunce i smirivanje vremena ,grahorica cvate i čeka košnju:weedman::weedman:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Daj mi reci neke karakteristike o balirci, kak se zetor ponaša s njom kod nabijanja bala
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ljepo ove bale izgledaju:roll:

Dal balirka ima noževe?

I dal si vagao balu kad?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Daj mi reci neke karakteristike o balirci, kak se zetor ponaša s njom kod nabijanja bala

A čuj...u sijenu i sjenaži radi zadovoljavajuće, malo tehnike i bale su čvrste, dosta nabite... s obzirom na konjažu traktora!Ali daleko od mogućnosti kaj ta balerka more...
JD 120 ks radi bale od 1200 kg s njom...moj zeko more pred tu balu sesti i plakati...
Ima na njoj jednan ventil koji regulira pritisak cilindara koji drže komoru u procesu baliranja, i taj je ventil na njoj na 25%...tak da ona more puno više

e a u slami mi je problem bil po danu terati jer mi se smicala po valjcima dok je bila 70% puna...
ječmena slama je išla ok po danu i pšenična niske sorte...a visoka pšenica (npr RWA Ludwig 120 cm) i tritkal mi je predstavljal problem...
može biti zbog izrazito sušne godine, pa je i sama slama bila presuha i kao takva nepovoljna za baliranje...
al to sem rešil tak da sem dve noći teral, napravil kolko treba...doviđenja
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ljepo ove bale izgledaju:roll:

Dal balirka ima noževe?

I dal si vagao balu kad?

ima, 9 noževa...eno izglancani stoje u garaži...
ne, nesem vagal nikad...a nesem puno sjenaže napravil...90-tak bal
 

Najnoviji postovi

Na vrh