• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
koliko vidim manje više svi sijete ljulj. Dali ima neko da sije druge trave npr klupčasta oštrica, vlasulja livadna,... iskustva itd. Hvala

za mene ljulj ne postoji. al ja nisam intenzivni poljoprivrednik. još uvijek sam u fazi eksperimentiranja, al ugl mi je baza lucerna + klupčasta oštrica. još nisam uspio nabavit sve trave kaj sam htio, al išlo bi ovako nešto: lucerna + klupčasta + trstikasta vlasulja + nacrvena vlasulja + livadna vlasnjača. sve vrste su trajne, različito intenzivne i ono zbog čega eksperimentiram, sve dobro podnose sušu, a meni zbilja treba prinos krme preko ljeta... ono što ljuljevi nikad neće moć
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mate kod tebe nebi uspjevao ljulj jer on voli vlagu i dok nema vlage nema ni ljulja,a lucerka uspjeva i bez vlage jer ima dugačko korjenje.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je bale su ljepo napravljene a i ph mu dobro dođe za transport
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Mate kod tebe nebi uspjevao ljulj jer on voli vlagu i dok nema vlage nema ni ljulja,a lucerka uspjeva i bez vlage jer ima dugačko korjenje.

upravo to i kažem. moja dosadašnja iskustva su takva da mi ljulj da samo 1 otkos, baš ako je kišna godina 2 otkosa, a premali sam i nemam mehanizacije za česti plodored (tipa ljulj, pa kukuruz pa grašak... općenito manje intenzivno poslujem)
od trava, za sad imam iskustva sa klupčastom i još ću sačekat ovu godinu da dam konačnu ocjenu u smislu jel barem donekle prati lucernu u ljetnom periodu ili je tek malo bolja od ostalih trava u žegi
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Evo prije par dana kod prijatelja isprobali balirku...



Ovdje smo imali problem oko povlačenja i rezanja mreže. Dugo je stajala balirka pa korozija malo zeza...












 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Cawboy jel tvoja balirka, koliko te izišla ona a koliko omotač bala ???
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Crowboy čestitke na prinovi,i reci mi dali je balirka varijabilna,dali preša od početka. I malo si smanji mrežicu da manje krugova radi dost su ti i 3-4 kruga
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma bravo, a zar nebi bilo pametno da rije pročitate što je čovjek napisao, balirka nije njegova nego od prijatelja.

a inače bale izgledaju super i balirka je isto dobra.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ma bravo, a zar nebi bilo pametno da rije pročitate što je čovjek napisao, balirka nije njegova nego od prijatelja.

a inače bale izgledaju super i balirka je isto dobra.


Bravo ti,el piše direktno čija je balirka ili samo piše da je probavo kod prijatelja,može bit da je išao uslužno balirat.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Posijali smo u 3 mj neki dts i nismo ostavili deklaraciju
ali po sjecanju bilo je dosta macjeg repka klupčaste oštrice i ljulja te malo djeteline dali bi mogo to nečime pospricati makar i riskiro djetelinu koje i onako nema puno posto je ambrozija u vodstvu
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Emy813023 kaže:
Cawboy jel tvoja balirka, koliko te izišla ona a koliko omotač bala ???
Nije moja nego od prijatelja a ovijač je od drugog prijatelja. To je prijatelj isprobavao balirku. Uzeo je još prošle godine rano u proljeće prije sezone. Kupio je kao ispravnu negdje kod Zagreba, međutim kompjuter nije bio ispravan. Dolazili su i mehaničari pa je to dao da mu proprave u svom servisu u Zagrebu. Al od toga ništa, ne samo da nisu popravili nego je morao maltene sa policijom ići tražiti taj dio... Sramota, a predstavljaju se kao profesionalci... Pre mjesec dana je kupio nov kompjuter u Krone servisu u Sloveniji, platio ga 1200 € a balirku je platio 8500 €. Varijabilna komora max. prečnik bale 120 cm. Inače balirka je u super stanju, jedino eto taj kompjuter pravio problem... Bilo je malo problema kad je počeo balirati, prvo nije htjela povući mrežu, zapravo nije mogla, kočnica valjka mreže je zezala. Kad smo uštimali da povuče mrežu onda nije mogla aktivirati nož. Zato je na onoj jednoj bali kilometar mreže :
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kakav ti je ovo sakupljač kaj ima na desnoj strani ceradu?

Svi se čude tome našemu sakupljaču jer ima kontra ceradu od svih.To je Fella 320 i na 3 kotača je,pojma nemam gdje je tata na njega naletio kad ga je kupovo. Radi odlično i prezadovoljni samo sa njime. Nema ti nike razlike dali zgrče u lijevo ili desno,radio sam sa jednim i sa drugim koji zgrče u lijevo i desno i sve je isto samo se moraš na kontra stranu okretat :rolleyess::rolleyess:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Svi se čude tome našemu sakupljaču jer ima kontra ceradu od svih.To je Fella 320 i na 3 kotača je,pojma nemam gdje je tata na njega naletio kad ga je kupovo. Radi odlično i prezadovoljni samo sa njime. Nema ti nike razlike dali zgrče u lijevo ili desno,radio sam sa jednim i sa drugim koji zgrče u lijevo i desno i sve je isto samo se moraš na kontra stranu okretat :rolleyess::rolleyess:

A eto nisam viđao ni jedan da zgrče u desnu stranu,al za sve postoji prvi put:D

Slike od jučer,prinos je slab,skoro pa duplo:
19671855.jpg

19671853.jpg

19671851.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh