• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
74
koliko vidim manje više svi sijete ljulj. Dali ima neko da sije druge trave npr klupčasta oštrica, vlasulja livadna,... iskustva itd. Hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel vredi forsirat, pa poslije budu bale nikakve i pokvarene?? NE VRIJEDI!!!

čudim se kak se uopče upuštal u avanturu s zetorom koji je preslab za ovu balirku, pa i ovaj agrofarm je 80 ks ako se ne varam, što je i dalje dosta slabo za ovu balirku u sjenaži.
za rp 200 barem 100 ks da pravo sabije balu.

Zato mi je baš drago vidjeti da se ovak sporo tjera jer vjerujem da budu bale dobro i dosta sabijene.


P.S.
Naš ljulj jučer izbaliran i omotan i bale složene doma.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ŠANANA u potpunosti se slažem sa tobom,u sjenaži je bitno da se bala dobro sabije i zato je sporije išlo od 5-3 spore,ai ako ste primjetili tamo je bilo brdo i to pravo,možda se dobro nevidi ali je dosta veliko.
Agrofarm je 85ks i nijednom nije pokazao suze da nemože ni uz to brdo. Zetor je 73ks i njemu je teže balirat pogotovo kad je bala pri kraju.Evo več jedno 6-7 godina šogor balira sa Zetorom i nije imao problema,brzina manje i ide. Šogor je imao 10 a mi 28 bala
U sjenu,slami i otavi je druga priča onda se ide brže. Jučer smo napravili 38 bala,s time da smo još se igrali sa kardanom,i prekopčavanjem,pa smo skupa jedno 15 bala omatali jer smo čekali na tatu da zgrne i bilo je još malo vlažnije te da se malkoc još prosuši trava.

Dnevno bi mogli 70 bala napravit ako ne i više. Jer lani smo za jedno popodne napravili 47 bala.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Jel vredi forsirat, pa poslije budu bale nikakve i pokvarene?? NE VRIJEDI!!!

čudim se kak se uopče upuštal u avanturu s zetorom koji je preslab za ovu balirku, pa i ovaj agrofarm je 80 ks ako se ne varam, što je i dalje dosta slabo za ovu balirku u sjenaži.
za rp 200 barem 100 ks da pravo sabije balu.

Zato mi je baš drago vidjeti da se ovak sporo tjera jer vjerujem da budu bale dobro i dosta sabijene..
Da oova priča drži vodu onda bi je prodao balirku davnih dana..

Taj Welger nema ni roto-kut ni noževe,samim time se tjera puno lakše.Ako traktor od 80-ak ks ne može radit s ovom balirkom prodaj traktor ili balirku jer jedno ne valja..Brzina je bitna samo pod kraj bale kad je ona puna.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da oova priča drži vodu onda bi je prodao balirku davnih dana..

Taj Welger nema ni roto-kut ni noževe,samim time se tjera puno lakše.Ako traktor od 80-ak ks ne može radit s ovom balirkom prodaj traktor ili balirku jer jedno ne valja..Brzina je bitna samo pod kraj bale kad je ona puna.

Marko ti baliraj kako hočeš a mi čemo kako mi hočemo i kraj priče,ako ti nepaše kako baliramo nemoj gledat nit komentirat.
Svako radi kako njemu najbolje odgovara.
I nemožeš komentirat tu balirku ako je nikada nisi terao sa svojim traktorom
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nema veze sa temom ali nekome se mora nešta pojasnit.

Ako niste shvatili šta sam napisao onda ču morat ponovo za one koji malo slabije razumiju.
ovo je po prvi puta da je ta kombinacija u radu,znači po prvi puta se DF susreče sa Welgericom i neznamo kako se on ponaša sa njome,treba malo prakse i vremena da bi se salo uhodali u to,ai ovo je bilo snimano na 3 bali koju je DF napravio. Još se na videu vidi brdo koje nema mali uspon nego suprotno.
Recimo ista je stvar ko sa omotavanjem bala sa omoračem,ko nije nikad omotavo nezna pa radije iči polakše i sve napravit kako se spada i da stroj ostane u jednome komadu.

Kada sam po prvi puta za DF-a zakačio rotodrljaču onda sam išao 2-3 spora dok nismo kupili vlastitu rotodrljaču pa sad teram mjestima i 1direktna.
Sve je to dečki moji praksa,ništa više.
I ko sad nije shvatio šta je pjesnik želio reči neka se suzdrži komentara. Hvala:
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
mali je brijeg kao i ova gredica koju baliras:mrgreen:jednostavnpo se islo 5x sporije..nema za to isprike:partyman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Opet ima potencijalnih kandidta koji nisu shvatili pjesnika ili jednostavno nečitaju dovoljno.
Po prvi puta je kopčana ta kombinacija i neznamo kako se ponaša traktor u kojoj brzini to je bilo testiranje.

Ko da ste vi svi načitani i pametni od kad ste se rodili.
Šta i vi kad ste kupili traktor i balirku odma se počeli balirat ko i što balirate nakon 10 000 bala.
jedno je praksa jedno je uvježbavanje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Marko ti baliraj kako hočeš a mi čemo kako mi hočemo i kraj priče,ako ti nepaše kako baliramo nemoj gledat nit komentirat.
Svako radi kako njemu najbolje odgovara.
I nemožeš komentirat tu balirku ako je nikada nisi terao sa svojim traktorom

Nigdje nisam pisao da takvo baliranje ne valja ili nije dobro..A ti ako si postavio slike i snimak moraš očekivat da se nekome neče svidjet pa če bit negativnih komentara a takve isto treba uvažavat..

Meni je tak svejedno dal češ balirat 1km/h ili 101km/h,ali pitao sam zašto ide tako sporo i dobio sam kakav-takav odgovor i dalje nisam komentirao tvoj post nego od ŠANANE.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@dado: ne vodi brigu,radi po svome i amen... Meni neki govore da 539 tanjura u 2.brzoj sa 24 diska tanjuračom prvi trag,pa nek pričaju,ja radim kako radim i ne zanima me.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
aha, tanjura on u 2 brzoj 1 trag sa 24 diska, samo nakon 1000 sati odtanjura na generalku, i hidraulike i motora.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@dado: ne vodi brigu,radi po svome i amen... Meni neki govore da 539 tanjura u 2.brzoj sa 24 diska tanjuračom prvi trag,pa nek pričaju,ja radim kako radim i ne zanima me.

Pa ti što pričaju za tanjuranje i kad promaše zeca kažu da su ranili medvjeda... :p
539 nemože ni sam prazan ići drugom preko brazde, a kamoli još da vuče tanjuraču i to ni manje ni više nego 24 diska :shock: E to je prava lovačka!! :toimonster:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jeste ga pretjerali sad malo....i skrenuli s teme.

Izvoz bala...

Slika2035.jpg

Slika2036.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana ljepo ti to odradio,sad tek vidim kolko mi fali PH na mom DF-u,kad imam bale na 4 parcele pa vozi jednu po jednu,za popizdit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh