• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
H

Hurlimann86

Guest
Evo i ljulja poslje ove hladnoće i snjega, vidi se da je malo dobio od zime po vrhovima, ali ništa strašno sad samo čekam de se još malo prosuši pa mu 15-ice baciti, a potom KAN.



 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja bih ali nema love za kan,a trenutno ništa krupno za prodati ,tako da kod mene 0 bodova:madmana::madmana:
 
H

Hurlimann86

Guest
Odlicno izgleda.Koliko kila na hektar je sijano i u kojem mjesecu?
Ako nije tajna??


Sijano je 45kg/ha, ovaj koji je malo veći sijan je u 8 mj i niknuo tek u 9 zbog suše, a ovaj manji sijan u 9.

Mi sa prihranom idemo za oko 2-3 tj kad krene vegetacija lagano sad je dobio 3x15.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Dali zna tko gdje ima za kupiti najjeftinije i najolje sjeme lucerna
i dali je dobro vrijeme za sjetvu?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovaj moj je rasipačem ali ako bude sve ok naljeto moram upazariti jednu sijačicu koja može sijati ljulj,bila bi dobra i Imtova 17 ili 19 redova,:partyman::partyman:
 
H

Hurlimann86

Guest
Prihrana ljulja od subote, u pitanju je talijan linos, uhh baš je dobar bit će bala nadam se 8)




 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Žalosno još to sve skupa izgleda..

SLična situacija je i kod mene,na mjestima je i malo slabiji ljulj,ako neče bit nekih obilnijih oborina slabo če bala bit..
 
H

Hurlimann86

Guest
poslje uskrsa bi mogla lagano i košnja krenuti.
Dobro oko bude primjetilo spoj križanca i talijana na ovoj slici.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa ne treba baš neko dobro oko, razlika je očigledna. Kao da si jedan prihranio a drugi nisi.:| Koji je ovo što je u prvom planu, što ima ovako ovu lijepu tamno zelenu boju? Baš je dobar, svaka čast!!:prayer:
 
H

Hurlimann86

Guest
Pa ne treba baš neko dobro oko, razlika je očigledna. Kao da si jedan prihranio a drugi nisi.:| Koji je ovo što je u prvom planu, što ima ovako ovu lijepu tamno zelenu boju? Baš je dobar, svaka čast!!:prayer:

Ovaj u krupnom planu je talijan, al zanimljivo je pratiti razliku, a rađeno je sve isto jer je ista njiva.
Sjeme je inače sve Bogecovo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh