• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KRONE plugovi

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
A cekaj,ako ima kocku,isto ima dva crijeva i drzis stalno rucku u jednom polozaju ili kako?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A cekaj,ako ima kocku,isto ima dva crijeva i drzis stalno rucku u jednom polozaju ili kako?
Zavisno o tipu razvodnika na traktoru. No, uglavnom pomakneš ručku u jedan smjer i držiš ju tak dugo dok ciklus okretanja ne završi. Plug ne moraš niti pogledati.
Na mojem Same-u dovoljno je pomaknuti jednu ručicu i tak ju ostaviti, a kad ciklus okretanja završi, sama se vrati u neutralni položaj (isključivanje tlakom).
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Ako se već improvizira zar nebi bilo jednostavnije uraditi sa jednoradnim cilindrom (s jednim crijevom ) , mada ni to nije jednostavno ali bar netreba ništa hidraulički prepravljati .
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja ću vam poslikati jednoradni cilindar na plugu
meni se više sviđa taj jednoradni nego ovi dvoradni cilindri
na jednu stranu se otvori cilindar i ispusti ulje iz sebe i gravitacija okrene plug do pola a onda se dodaje ulje u cilindar kad se otvori dovod ulja na ručici i onda se okrene na drugu stranu
tak ja imam tvornički na svom rabewerk plugu
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kakva gravitacija?
Ja sam viđao oprugu koja vraca plug kod se klip ne uvuce.

Koje su mane dvoradnog?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa i opruge i gravitacija ga povuče da se okrene do pola nemre on stajati na jednoj strani ako ti otpustiš cilindar,plug se okrene do pola i otvoriš dovod ulja i okrene se na drugu stranu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
pa i opruge i gravitacija ga povuče da se okrene do pola nemre on stajati na jednoj strani ako ti otpustiš cilindar,plug se okrene do pola i otvoriš dovod ulja i okrene se na drugu stranu
Jesi li to probal negdje na nagnutom terenu?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Plug s jednoradnim cilindrom mora svakak imati graničnik da se ne okrene nazad kad dođe u "vagu".
 
M

MOMOSARIC2

Guest
I ja imam REGENT 3br obrtač sa jednoradnim cilindrom . To samo spočetka djeluje komplikovano ali se prvi dan navikneš i sad niti ne pogledam kad ga obrćem.Možda može biti problem na nagnutom terenu ali kod mene bi trebalo staviti znak http://www.vizioshop.com/proizvodi_big/103000/103748.jpg :).
Šalim se i u strani se može skontati kada da se okreće i to je to. U krajnjem slučaju i meni se nekad desi da recimo ostane malo više zemlje na plugovima pe neće iz prve ali ja sam zbog toga izbušio malim borerom kopir točkove i nasuo vodu u njih i sad vrti kao lud :drinkers:.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Trobrazdni plug je lakše okrenuti nego dvobrazdni, jer je dulji i ima veću zamašnu masu. Jedan poznanik je kupil plug 2+1 i kad je skinul treću brazdu - problemi s okretnjem.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Jesi li to probal negdje na nagnutom terenu?

pa jesam i zato jesu opruge da ga ostave na sredini
nisu valjda za šminku
i dok sam mijenjao opruge jer su one bile pokojne probao sam baš kako će se okrenuti
i okrenuo se na ravnom
a probao sam na koso i neče do kraja nego se vrati u položaj u kojem je bio
zato jesu opruge na njemu
to sam sprobavao bez opruga a dok sam stavio nove opruge druga priča
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Fućkaš to. Mora biti automatski cilindar s "kockom" i onda je to posel bez brige i pameti.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
znam tak moj stric ima
ak očej na jednu stranu cijelo vrijeme držiš samo na jednoj strani ručicu
ako očeš na drugu opet u drugom položaju držiš cilindar
tak je na plugu gassner
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
znam tak moj stric ima
ak očej na jednu stranu cijelo vrijeme držiš samo na jednoj strani ručicu
ako očeš na drugu opet u drugom položaju držiš cilindar
tak je na plugu gassner
Malo si pomiješal lončiće. Ne govorimo o tom sistemu, već o onom gdje je cilindar ispružen u oba položaja pluga.
Neki plugovi starije gradnje imaju dvoradni cilindar i jednu U polugu za okretanje. Kod njih je cilindar izvučen, recimo, za lijevu stranu a uvučen za desnu. Tak je valjda na tom Gassneru.
 
Posljednje uređivanje:

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e da o tome pričam
zabunio sam se malo
ali neznam kak bi radio dvoradni cilindar u uspravnom položaju
ja mislim da dvoradni cilindar ne mora biti na plugovima koji imaju cilindre u uspravnom položaju
zato i je taj jednoradni
ospusti se ulje i dok se okrene do pola onda se opet dotok ulja pusti u cilindar
neznam kako bi funkcioniralo sa dvoradnim cilindrom u uspravnom položaju
ja sam govorio u vodoravnom položaju za taj dvoradni cilindar na gassneru
i to mi se doista svidjelo na njemu
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Dali se moze naknadno ubaciti kocka? Imali netko skici kocke?

Ja imam neku kocku na klipu,ima unutra neki ventil,i dvije opruge..neznam zasto to sluzi? Dali je to mozda to?

 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
jes ti ovo "kocka"a ako imas viska mozes staviti naknadno na bilo koji cilindar
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ma kakv visak? Nema viska.


Znaci to je kocka? A zasto to neradi kako treba? Nece kada se uvuce sam izaci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh