• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krticnjaci

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
juxi kaže:
Sta mislite o plinu, mislim na ovaj propan-butan da uzmem jednu bocu nabijem crijevo u rupu i lagano ih ili pogusim il istjeram van i dokrajcim :twisted:


Ako ne izađu van propan -butan bi ih trebao uspavati ...ali kad se probude budu odmornije za nove pothvate :lol:
A i ako koja puši u tom trenutku plinske intervencije , mogao bi bit ošišan na nulu ,sory nisam mogao odoliti
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Sve sam ja pokusao , jedino motika garantira uspjeh :mrgreen:

Problem je sto lopovi zatrpavaju kanal iza sebe svakoh par metara, tako blokiraju gliste i kukce u njemu a vjerojatno se i stite jedan od drugog. Ne podnasaju se i do krvi brane teritorij, tako da ih nema puno na nekoj povrsini, jedan iskopa
toliko rupa da mislis da ih je deset.

Rade podzemne sifone protiv vode. Pumpom sam ubacio jedno deset kubika vode u krticnjake , pumpom koja baca 500l u minuti direktno iz bunara .
Na sve moguce rupe je izbijala voda , potopio sam komad dvorista .

Za nagradu, preko noci je bandit iskopao valjda pedeset novih krticnjaka da obnovi kanale.

Postoje krtolovke, ali nisam nigdje kod nas nasao za naruciti (mole trap)

Trabalo bi neki nacrt iskopati sa neta, inace je velika motika jedino rjesenje.
 
B

Bobo

Guest
Kad vam govorim da je brat imo istih pizdarija na pcelinjaku, uzeo 10 litara plavog dizela i po jedan cep sipo u svaki krticnjak... nema ih ni za lijek.

Provjereno, isprobano, testirano, sao nam certifikat fali ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Moja baka umoči bataljušku u neko gorivu, vjerovatno plavi dizel i turi u rupu, a sad dali djeluje neznam točno...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
puknuti kaže:
Ako ne izađu van propan -butan bi ih trebao uspavati ...ali kad se probude budu odmornije za nove pothvate :lol:
A i ako koja puši u tom trenutku plinske intervencije , mogao bi bit ošišan na nulu ,sory nisam mogao odoliti
:lol: :lol: ne bih ni ja odolio
krtice ne puse mnogo one duvaju travu koliko ja znam :roll:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Zanimljivih prijedloga ima, samo me zanima cime su ih u Austriji istrijebili, onoliki silni pasnjaci i travnjaci nigdje ni jedne! A danas pricaju kako je to zasticena zivotinja hehe ako im treba za svaku odnesenu im platim :lol:
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Čim smao malo počeli radit evo i njih.
Sad treba naći petarde od N.G. pa u rupe.(nema bolje tjeralice) :oops: :oops: :oops: :lol:
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Malo je zastarjela tema ali imam novosti .Krtolovki ima u Baumaxu , dosad rijeseno 20 zvjercica .
 
G

gamad

Guest
Već dugo ništa novo po ovom pitanju?
Zanima me da li je netko probao elektronske rastjerivače krtica i voluharica koji se upiknu u zemlju. Ima ih čak i na 'solarni pogon' , pa ne trebaju niti baterije.

Ima li kakvih iskustva?
 

Prilozi

  • mole.jpg
    mole.jpg
    10.1 KB · Pregleda: 167

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Već dugo ništa novo po ovom pitanju?
Zanima me da li je netko probao elektronske rastjerivače krtica i voluharica koji se upiknu u zemlju. Ima ih čak i na 'solarni pogon' , pa ne trebaju niti baterije.

Ima li kakvih iskustva?

Ja sam imao na baterije i mogu reći da ta stvarčica nije niš koristi kraj nje krtice buše a ona svakih 15 sekundi zuji. Bačene pare.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
ja sam imal problem s krticama dok nisam dok nisam nabavil ovo čudo:)

Zip2.jpg


Zip1.jpg


Zip.jpg


za neupučene, radi se o zapadno škotskom bijelom terijeru (westy) koji je po svojoj prirodi jamar!

krtičnjake je razroval i na svakog se popišal:rolfer:

istina i bog da je poslje svakog takvog `posla`, Zip (ime cucka) moral u vešmašinu na opkuhavanje:rolfer:


ps

ak nema krtičnjaka, moj pes nikaj ne prekopava!
 
G

gamad

Guest
Živio Zip!
Jesi li razmišljao da ga počneš iznajmljivati :D
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
jučer dobio iz usa ovakovu zamku za krtice,ujutro....učinak 100%,dvije krtice.
evo i dokaza, moje ulovljene dvije i kako izgleda ta stvarčica..dobiju se dvije koje se stave lijevo i desno u njihov kanal.
 

Prilozi

  • 19052012184.jpg
    19052012184.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 324
  • mole-with-trapline-trap.jpg
    mole-with-trapline-trap.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 669
G

gamad

Guest
jučer dobio iz usa ovakovu zamku za krtice,ujutro....učinak 100%,dvije krtice.
evo i dokaza, moje ulovljene dvije i kako izgleda ta stvarčica..dobiju se dvije koje se stave lijevo i desno u njihov kanal.

Stvarno djeluje efikasno! Jel ima toga za naručiti negdje?
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
kod mene nakon dursbana više ih nema, neki dan sam ih u vrtu pokupio 3,4 , a prije nego što sam počeo upotrebljavati dursban nisam ih se mogao riješiti
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
kod mene nakon dursbana više ih nema, neki dan sam ih u vrtu pokupio 3,4 , a prije nego što sam počeo upotrebljavati dursban nisam ih se mogao riješiti
A kako se krtice pare? Krtica i krtac su navodno slijepi (žive u mraku), pa da ne bi bio "Sorry dead..." :lol::lol::lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh