• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krticnjaci

G

gamad

Guest
A kako se krtice pare? Krtica i krtac su navodno slijepi (žive u mraku), pa da ne bi bio "Sorry dead..." :lol::lol::lol:

napipaju se oni u mraku, ne boj se ;)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
danas još jedna pala..imaš ne ebay za naručit.
Ajde pomozi, da mi uštediš vrijeme, pod kojom kategorijom se nalaze te lovke i koja stranica, ja se ne mogu riješiti krtica pod folijom a mogu je uloviti jedino ako slučajno naletim gdje ona izbacuje zemlju. tako sam dvije maznuo u proteklih deset dana. Ali šta ih je bože sačuvaj.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Moj brat je nasao odlicno rjesenje koje su koristili u obliznjem kombinatu... u svaki krticnjak po cep od kanistera dizela i nema krtica u krugu kilometar... previse im smrdi, i za divno cudo, trava na tom mijestu i dalje raste :scratch

Nije ekoloski, ali je prihvatljivo ;)

Krtice su zaštićena vrsta i dovoljna je samo mala krpica namočena u naftu da se rešite krtica umjesto ubijanja nek one žive ali kod susjeda.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ajde pomozi, da mi uštediš vrijeme, pod kojom kategorijom se nalaze te lovke i koja stranica, ja se ne mogu riješiti krtica pod folijom a mogu je uloviti jedino ako slučajno naletim gdje ona izbacuje zemlju. tako sam dvije maznuo u proteklih deset dana. Ali šta ih je bože sačuvaj.
evo ti link pa vidi:http://www.ebay.com/itm/2-TRAPS-TRA...&otn=4&po=LVI&ps=63&clkid=8557500059459039939
moj susjed čekao jutrima i predveče te ih maznuo 4,ja motikom jednu i sad tri s ovom stvarčicom,mislim da je ostala još jedna,vidjet ću ujutro. inače isprobao sam sve navedene tehnike,ali najsigurniji način je ovaj.ovo s naftom,plinom može ako imaš vrt od 10m2,ali za više nema šanse.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
pa čime se uopće hrane krtice, ja je nikad nisam vidija, ali očito je imam ne zemlji pošto nalazim iskopane tunele, naša sam i par krumpira izbačenih na površinu, ali nisu oštećeni, pa izgleda da ne jedu krumpir nego ga kopajuči tunel, ako im se nađe na putu izbace na površinu
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
pa čime se uopće hrane krtice, ja je nikad nisam vidija, ali očito je imam ne zemlji pošto nalazim iskopane tunele, naša sam i par krumpira izbačenih na površinu, ali nisu oštećeni, pa izgleda da ne jedu krumpir nego ga kopajuči tunel, ako im se nađe na putu izbace na površinu

Hrane se glistama, sovicama, hruštom, sitnim rovcima i ostalim insektima u tlu. one su u principu i korisne ali u prosjeku prave više štete nego koristi. Hvala bhovr, budem naručio stvarčice, jer kao što veliš ništa ih otjerati ne može a kompletan nasad mi je u zraku, ja neznam kako to raste na tim tunelima.
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
ja sam negdje procitao da je dobro u rupe staviti psecu dlaku...

kako mi je na travnjaku "niklo" par krticnjaka,a hvala Bogu moj labrador se linja ko bjesan stavio sam u svaku rupu hrpu dlaka i nema ni jednog krticnjaka vec mjesec dana .....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Dok je još ovako mokro , dobro je ali ako bude suše bit će opet drž nedaj ,a onda ni nafta neće pomoći , jedino ove stvarčice bi i ja mogao naručit .
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
evo ja završavam temu s krticama za ovu godinu(nadam se) ukupno odriješio šest komada, ova zadnja bila jako lukava, malo iskopa,pa je nema dva dana, ali danas dolijala...stvarno ne da vam reklamiram ali stvarčice su odlične(rosfraj ništa ne rđa, opereš ju vodom od blata)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
evo ja završavam temu s krticama za ovu godinu(nadam se) ukupno odriješio šest komada, ova zadnja bila jako lukava, malo iskopa,pa je nema dva dana, ali danas dolijala...stvarno ne da vam reklamiram ali stvarčice su odlične(rosfraj ništa ne rđa, opereš ju vodom od blata)

Evo i ja planiram naručiti te stvarčice, a reci jel ih komplicirano staviti u rupu ili kanal i ponovo zatrpati a da krtica ponovo prođe tim kanalom i ulovi se i kako znaš da se ulovila?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Evo i ja planiram naručiti te stvarčice, a reci jel ih komplicirano staviti u rupu ili kanal i ponovo zatrpati a da krtica ponovo prođe tim kanalom i ulovi se i kako znaš da se ulovila?
evo ti link od tog čovjeka što ih izrađuje i prodaje na ebayu, imaš baš sve i opisano i video o postavljanju.
http://www.traplineproducts.com/moles.html
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
evo ja završavam temu s krticama za ovu godinu(nadam se) ukupno odriješio šest komada, ova zadnja bila jako lukava, malo iskopa,pa je nema dva dana, ali danas dolijala...stvarno ne da vam reklamiram ali stvarčice su odlične(rosfraj ništa ne rđa, opereš ju vodom od blata)
dobro je bilo ono u zagradi (nadam se)...izgleda da su došle iz okolnih vrtova kroz njihove kanale,pa opet rovale ali još dva komada pala...sad više neću da pišem o tome jer će me netko tužit za genocid.
 
M

mikas0007

Guest
Pozdrav borcima...

Prije par godina iza kuće sam si pored terase uredio travnjak nekih 100-ak kvadrata, sve po propisu, skinuo sloj zemlje, poravnao, navezao novu rahlu zemlju, bacio šlauf vagu (uz lagani pad od kuće naravno), poravnao latama, posijao gnojivo i vrhunsku travu, zalijevao, ispalo je vrhunski, Maracana je ništa prema mojem travnjaku.... ponosno kosim, prozračujem, čistim svoj ponos, dođe prva zima, puno snijega, snijeg se u proljeće počinje topiti, kad ono šok do šoka, znate na što mislim, njih 10-ak. Ja lud ko puška objavio rat bandi, ali ne samo ovoj na mojoj maracani nego i u voćnjaku, totalni rat do istrebljenja... Sve sam probao bez uspjeha i na kraju sam odlučio uhvatiti se kopače i motike, počeo sjediti na terasi i čekati... Vjerovali ili ne, u kratkom sam vremenu potamanio većinu gamadi, s time da sam 2 uhvatio žive, iskopao ih sa zemljom i odvezao u šumu pa nek tamo kopaju....
Zato vam kažem, motika i motika, one iskopaju hrpicu kad me nema, ja je poravnam i čekam... najjeftinija i najučinkovitija metoda...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pozdrav borcima...

Zato vam kažem, motika i motika, one iskopaju hrpicu kad me nema, ja je poravnam i čekam... najjeftinija i najučinkovitija metoda...
neslažem se s tobom. svojih 150 kuna koliko sam platio te klopke, preračunato u sate čekanja da ih ulovim DEVET komada motikom, misilim da i najeftinija motika i čekanje stoji više.
 
M

mikas0007

Guest
ma znam da je tako brže, ali eto tko voli nek izvoli, nego je li tko vidio ima li takvih klopki kod nas di za kupit..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
počela sezona...a kod vas????
 

Prilozi

  • krtica .jpg
    krtica .jpg
    46.7 KB · Pregleda: 2,207

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Jel ti nije žao? Ona ti je čuvar zemlje a ti je ubiješ.
Igrom slučaja ova je preživjela u zamci pa sam je odnio u tvoj vrt..pa nek ti ćuva zemlju...a ja se držim one stare da ako je šteta veća od koristi primjenjujem :icon_axe:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ha ha imam ih par, od trenutno 700 rasađenih visokih rajčica izbacila mi je jednu! Pošto je folija ostala preko zime sa salatom navukla je milijun rovaca, žičnjaka, sovica, mrava, buba poznatih i nepoznatih, e to ona sve očisti. Zapitaj se što ti je u zemlji da ona ima egzistenciju kod tebe. Inaće slobodno ih dopremi u moj vrt :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh