• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

abertosa

Novi član
Tu od
5 Kol 2016
Poruka
17
Desire kad dobije vode voli ponovo nastavit rasti, ili napravi nove mlade gomolje ili veliki počnu rasti nekako u oblik broja 8, radi toga smo i odustali od njega. I mi smo ga uvijek sadili, ali ga više ne sadimo radi tih stvari. Prebacili smo se na sortu evolution (od agrica), a i mozart je odlična zamjena, ne ponašaju se tako i obadvije se u istri jako dobro ponašaju.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Imam problema sa krumpirom. Po sebi ima nekakve rupice, evo slika. Ko zna šta je to?



Jeli to problem i jeli krumpir nejestiv zbog toga?
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Evo slike nešto sam zeznuo u prvoj poruci, nema slike
 

Prilozi

  • Krumpir.jpg
    Krumpir.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 125

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Imaš žičnjake.
Krumpir je jestiv, ali te rupe su iznutra crne, pa ćeš kod guljenja vidjeti koliko ga bude upotrebljivo.
Za prodaju nije, svi žele kupiti sto posto upotrebljivo.

Možeš tako oštečen iskoristiti za hranjenje živine - kuhani i za kokoši.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Hvala na odgovoru i znate li za iduću godinu kako da to riješim. Ima neko sretsto protiv toga.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hvala na odgovoru i znate li za iduću godinu kako da to riješim. Ima neko sretsto protiv toga.

Dursban granulirani ili Force.
Imaš neka ograničenja zbog karence - mislim da je Dursban 90 dana, to je klorpirifos - što onda kod proizvodnje mladog krumpira treba uzeti u obzir.
Za Force ne znam - no, on je ako se ne varam iz kemijske skupine piretroida, a oni imaju kraću karencu.

Možeš rasijavati prilikom sadnje u otvorene redove,.
No, kolko se vidi na gomoljima, imaš ti veliku populaciju, pa bi bilo bolje tretirati cijelu parcelu i zafrezati duboko.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ništa od takve taktike - daješ besplatni stan družini - ako si već tako velikodušan, dovedi im matičara jer će u carstvu mira natalitet eksplodirati ko vatrometska raketa - tak da potomstvo ne budu fačuki nego ozakonjeno potomstvo.:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
89
Plug za vađenje izgleda malo drugačije, a za ostalo je u redu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ovaj s drugog videa je specijaliziran za ogrtanje. Dobar je ako vučni stroj ima dovoljno veliki klirens. Za mtk nije prikladan, pogotovo za normalnu širinu redova, a ne kao na videu.

Ja sam par godina koristil onakvog kao na prvom videu za sve: izrada jaraka, ogrtanje i vađenje. S obzirom na to da je za vađenje najmanje prikladan, napravio sam novi za vađenje.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ovako je bilo kod mene ove sezone,prinos nikad gori,2t od toga ni pola merkantilnog, a tonu semena posejao,a sve ostalo se vidi u videu
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=sQN5vmf3pLo[/YT]
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav.dali netko ima iskustva s sortama krumpira arizona i ranomi.ovo godinu namjeravam probati jednu od ove dvije sorte
 

Najnoviji postovi

Na vrh