• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

vedraf

Novi član
Tu od
26 Ruj 2015
Poruka
18
Ja sa svojim zadovoljan, mozda ce zvucati glupo, ali malo mi je i prekrupan... vadim ga vec nekih tjedan dana (prodaja na malo), nema previse gomolja, ali su izuzetno krupni. Jucer izvadio 4 grma radi vaganja i bilo je 6,8kg.
2 puta tretiran protiv zlatica i 2 puta protiv plamenjace jer je vrijeme zaista stvoreno za nju pa pospricao krajem svibnja i pocetkom lipnja, vise nisam htio, kako bude dalje bude...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Patate iz Dubrovačkog primorja. Rodile jako dobro. Prskane 4 puta peronospora i dva puta dodano protiv moljca i zlatice.
f1dc03f83152696c84b4f017f1e9ec71.jpg


Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav.kod nas u dalmaciji već ima sjemenskog krumpira za kupiti ali ove godine paprena cijena oko 8.60 kn kalibraža 35-55 i 12 kn.28-35 .sad mi je ta cijena malo poremetila planove.... pa bih molio savijet...inače sam kupovao 35-55 kalibražu i rezao na 1-2 klice sad ne znam da li mi je možda isplativije da uzmem manju kalibražu(28-35)pa da samo poneki veći gomolj režem na pola ili da ostanem pri većoj kalibraži kao i do sada??inače sa tako rezanog na 1-2 klice trošio oko 400-450 kg.sjemenskog krumpira za pola ha.da li netko zna koliko bi mi kg.kalibraže 28-35 bilo dovoljno za pola ha?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja im ga nebudem sadio pp toj cijeni nija valjao prošle godine i nikom ništa smrznutog bilo.
Pa sad neka se iznenade
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Da cijena je prevelika. Kod nas liseta 9,30.
Mi iz te 35-65 izvlačimo i po tri ili 4 pupka. Prinos računamo 15x kg.ma sjemena dobar urod. 20 puta odličan urod.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
slažem se da je prošle god.bilo smrznutog,i kod nas u dalmacij iprinos nije bio baš neki kao inače....meni je lisea dobra inače ju sadim,samo ovu god.po ovakvim cijenama ne znam koliko cu saditi i što cu saditi.....
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Pozdrav, da li mi može netko reći iz iskustva, koliko se gomolja sadi sa dvorednom poluautomatskom sadilicom u 1 m2 površine. Da li je to četiri ili šest ? Već se neko vrijeme "prepirem" sa kolegom.... Redovi na 65 cm a u redu cca 30 cm....
Svima želim svako dobro u 2019. godini
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Liseta je krumpir koji je napravljen za Dalmaciju. Nastala od Bintije.
Malo je osjetljiva na peronosporu. Dovoljno su joj dvije kiše da se narod može prehraniti. Duguljasta, glatka, odlična za kuhanje i za pečenje. Polurana.


Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pozdrav, da li mi može netko reći iz iskustva, koliko se gomolja sadi sa dvorednom poluautomatskom sadilicom u 1 m2 površine. Da li je to četiri ili šest ? Već se neko vrijeme "prepirem" sa kolegom.... Redovi na 65 cm a u redu cca 30 cm....
Svima želim svako dobro u 2019. godini
Dva reda puta tri daje šest, nešto manje u sljedećem prolazu. Detaljnijim izračunom može se dobiti točno. Mi sadimo isto sadilicom poluautomatski. Dva reda ali ubacimo klapce / pupke što se iskidaju. Razmak je 65 ali ne znam koliki je razmak u redu.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Pozdrav, da li mi može netko reći iz iskustva, koliko se gomolja sadi sa dvorednom poluautomatskom sadilicom u 1 m2 površine. Da li je to četiri ili šest ? Već se neko vrijeme "prepirem" sa kolegom.... Redovi na 65 cm a u redu cca 30 cm....
Svima želim svako dobro u 2019. godini

e moji matematičari...

razmak u redu 30 cm...to je znači 3.3 krumpira na dužni metar...
razmak između redova 65 cm...to znači 1.538 reda na "širni" metar...

daklem, množenjem gornje forumule dobiješ da je istina u sredini, iliti 5.075 krumpira na kvadratni metar...

:eek::
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
e moji matematičari...

razmak u redu 30 cm...to je znači 3.3 krumpira na dužni metar...
razmak između redova 65 cm...to znači 1.538 reda na "širni" metar...

daklem, množenjem gornje forumule dobiješ da je istina u sredini, iliti 5.075 krumpira na kvadratni metar...

:eek::

zaboravio si prvi red :biggrin:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a ti si zaboravil zadnji...:(happy):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Pozdrav, jeste možda gledali cijene sjemenskog krumpira za ovu godinu. Navodno da će cijena bit do 30% veća nego prošlih godina ???
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Na 3 tobe dosta .
Sad cu ja svoj posadit a susjed kupi staro sjeme promjeni zemlju i bude mu dobar.
Jer od ovoga više nema zarade.
Pdv pao a krumpir skuplji gdje to ima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh