• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Po tom bi bilo 150kg malo, samo neznam koliko granula, i dal je to rano, stavit u zemlju, s tim da bi opet išao s nekakvim đubrom i sađenju.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bolje išta nego išta ja ću ove godine probat.
Inače idem stajskim podosta i kalcijem.
A gdje nema stajnjaka 7 bi malo digla.
Kasnije možeš prihranit nitroborom od yare i preko lista budeš imao bombe uz navodnjavanje ali problem je računica.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
A koliko sijemena na tu površinu. I što od sorta stavljati tu kod mene ljudi stavljaju najviše jerlu po meni i nije neki izbor al uglavnom opravda sebe liseta mi je puno bolja, al što kombinirati s njom
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovisi jel želiš kvalitetu ili rod marabel od žutog dobar fin, i rodeo od crvenog.
Samo ta sjemena su se dosta pokvarila zadnje dve godine smrznut trul svega ima u vreći.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa sad računaj ja kupio 2 tone pa popušio pa sam kupio staro i posadio.
Prošao bolje malo ulaganje ako je krumpir dobar promjeni zemlju i rodi
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ta zemlja nije orana dosta vremena (čitaj) desetljeća, lani izorano i posijan stočni grašak, odmah nakon žetve izorano, i kad je trava krenula tanjirato, e sad planiram daljnje operacije.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Pazi samo na tu travu, riješavaj to na vrijeme!! Jer ako ti je pirika među tom travom izbušila ti bude sav krumpir, kojeg buš mogel na kraju samo baciti
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa one sve bube u zemlji crve i tako ja sam na pola ha bacio 20 vreće dobio ga ono staro iz Yugoslavije još.
Dobro se pokaže za nametnike
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
Pretpostavljam da se radi o hidatiziranom vapnu koje se koristi kod žbukanja (barem se nekad koristilo. No bojim se da je ono samo za sitnu gamad, a voluharice, poljske miševe, krumpirače i slično ne može uništiti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da nemože tu gamad ali me ove sitne crva debelih i ostalog rješilo
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pozdrav svima, evo blizi se vrijeme nabavke sjemenskog krumpira pa me zanima za narednu godinu koju sortu preporucujete, do sada sam uglavnom proizvodio lisetu, nekako je najprodavanija sorta bar tu kod mene u dalmaciji ali prinos svake godine sve losije, kakva su vasa iskustva i s ostalim sortama? Hvala.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Srednji dio dalmacije, zaledje makarske, sjeme nabavljam od lokalnog trgovca, ima ih vise ali kod istog sam dosada uzimao, za ovu godinu cu promjenit dobavljaca a mozda i sortu iako je liseta tu dosta trazena...
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Jel netko od forumasa dosada proizvodio extra rani krumpir u plasteniku? Imam i planu sadnji rane "anais" sorte u plasteniku s ciljem vadjenja vec u travnju ili pocetkom svibnja?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Anais dobar ja ga sadio nešto malo za probu bolji od adore ali u travnju redovno ga sadio
 
Na vrh