• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
I mozes mi reci otprilike prinos po kilogramu sjemena i dali si ga rezao ili sadio cijeli gomolj?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sadio cjel ali nisam mjerio prinos jer je pokopan i prodan mlad uz njega adora bila sitna.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ja cu sad krajem 1. mj posadit u plastenik oko 300 kila za probu pa cemo vidit kako ce to ici, ostao mi plastenik od jagoda za oko 1500 m2 pa cu iskoristit sa tom sortom, vegetacija je 80 dana sto znaci polovicom travnja bi trebali vani.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
A trebalo bi, ovdje kod nas rani krumpir na otvorenom se vadi kraj svibnja pa postize dosta dobru cijenu, tako da i ovaj iz plastenika bi trebao postic dobru cijenu.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Daky5555 pa koliko ti misliš da ti treba sijemena za 1500m2,kažeš 300kg nije li to puno. I jedno pitanje dali kupuješ krupi krumpir pa režeš, ili sitne, jedan moj kolega kupuje sitne i još ih jednom prereže.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
A neznam tocno, otprilike oko 300 kg mi stane na 1500 m2, mozda se kod nas nesto gusce sadi pa i ja tako nekako, kupujem krupno sjeme i rezem na 2 klice. Neki rezu cak i na 1 klicu i to sitno sjeme pa gusce sade.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
I koliko ti je prinos sa tih 1.500 m2 na kojem je zasadjeno 300 kg sjemena otprilike?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Prinos kod nas dolazi do maksimalno nekih 30-35 kg po kilogramu sjemena sto bi znacilo oko 9 tona na 300 kg sjemena. Naravno ne ide to uvjek tako, zadnjih godina je situacija dosta losija pa je sve teze postic takav prinos ali to prepisujemo losem sjemenu. Prednost je i to sto mi imamo dosta vode pa se navodnjavaju redovito sistemom kap po kap a onda opet tu se kombiniraju i kristaloni tako da sve to utjece na bolji prinos. Neki cak kazu i da su dosegli 40 kg po kilu sjemena na podrucju hercegovine, tocnije Ljubuski i okolno polje ali oni su vec "doktorirali" u toj proizvodnji. Uglavnom realno je ocekivati oko 25 kg po kg sjemena. Ovdje se u 99% slucajeva gomolj reze na 1-2 klice
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Mi na jugu Dalmacije kupujemo veće gomolje i obvezno režemo na 1 pupak a poneki i dva tj. iz jednog gomolja tri kriške a nekad i četiri. Sadimo druga polovica ožujka. Ne navodnjavamo. Uhvati dvije kiše i to bude dosta a tri taman. Jedino treba uzorati redove i zagrnu da ne ispuca zemlja i ostane bez vlage.
Prinos 10 do 15 puta po kg je dobar a 20 puta je odličan. Sve preko toga se super super.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
#daky5555....na 1500 m2 povrsine 7.500 do 9.000 kg prinosa krumpira...super svaka cast...ali malo mi je povrsine....
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Da se razumjemo, dosta toga se treba poklopit za takav prinos, ovu godinu je bilo kise a gnojio sam bolje nego ikad prije i nije bilo ni pola ovoga o cemu pricam, u jednoj fazi su jednostavno stali i tako su ostali sve do vadjenja ali slicno je bilo svima koji smo sjeme kupili od istog trgovca, za narednu godinu mjenjamo dobavljaca, ja sam danas kupio 250 kg anais sorte s kojom nemam nikakvog iskustva i jos cu oko 200 kg lisete malo kasnije pa cemo vidit sta ce bit.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
To sam ja narucio preko jednog kolege iz hercegovine, oni su se ujedinili i narucili citav sleper cini mi se iz Belgije pa sam tako i ja od toga dobio, 6 kuna je placeno sjeme anais. Oko 20.12 ocekuje se po trgovinama.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije al eto 12 kn je puno dok da mi ga je po 6 nabavit bilo bi super
 

Najnoviji postovi

Na vrh