• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
moj je isto još u podrumu, a susjedov se već nekolko put smrzel. Ne kužim se prrviše u krumpir, ali sam prošlu godinu primjetil da jednu sortu nisu (ili su jako malo, ne sjećam se) napadale krumpirove zlatice. Mislim da taj niti ne cvate. Zna netko koji bi to bil.
Nije mi problem s motikom drač tamburati, ali kad se sjetim ovih beštija, najrađe ga nebi sadil.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne vole zlatice svaki krumpir podjednak. Ako ima dosta onog kojeg vole, taj drugi ostane pošteđen, ali ako nema onda sve jedu. :( Nema veze s cvatnjom (moje mišljenje).
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
No, velim da nisam siguran ali znam da su jednoga pojele skroz, a drugoga nisu pipnule. Tak i je kak veliš. Ak nebu ovoga finoga, vragi budu poždrli ovoga drugoga
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ma mamu im i zlaticama! S čim jih je najbolje potamanit? Kaj se pokazalo dobro, a da ja morem kupit za “hoby” vrtlarenje?
One pizdarije kaj su mi stalno prodavali u poljoapotekama su kita jablanova.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mospilan, jedna vrecica na 15l, želučani insekticid mrtve su za 10min
Samo ja nikad ne špricam stare, ja kad vidim da krene množenje cekam da se razviju i spricam ga kada krenu jest prvi drugi dan kad vidim da ga jedi da se cim vise njih razvije
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Do sad sam uspješno rješaval actarom (4 g na 26-28 lit vode za cca 300 m²). Obično jedan tretman sredinom lipnja. Ako navale prije (početkom lipnja), onda je potreban još jedan tretman krajem lipnja. Pitanje jel ove godine još bude actare u prodaji.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Je, pa ove stare sam misliju kak se budu ševile, a ove mlade sam žderu.
Prošle godine je susjed nekaj kupil, on ima karticu, pa je dal i meni kolko mi je trebalo. Mislim da bi jih više pocrkalo da sam se popišal po njima.
Ovak je krumpir bil slab a ti vragi su ga dokrajčili.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Pa treba malo “zdrave” zajebancije u ova teška vremena. Nadam se da nikoga nisam uvredil.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Posadio bih pa redova krumpira za vlastitu potrosnju. Redove i zagrtanje bih radio sa mio standard 620. Na koliki razmak redova da idem?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To je definitvno stvar koju moraš sam odlučit prema dimenzijama stroja, toliko da možeš pofrezat ga i koliko ti je plug širok da zagrne ali nemoj sa frezama zagrtat jer ćeš mu žile oštetit
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Kad suzim kotace, sirina je 55, tako da cu ici redove na 75, da ne pogazim kad zagrcem. Ipak nemam puno iskustva. Jel to ispravno razmisljanje?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mislim da ce bit okej 10cm sa svake strane, nadam se da ti je ravna parcela da te ne bježi i krumpir da ne bude prevelik, jedino je pitanje dali ce ti plug bit toliko širok da ima učinka nagribanje i dali ce moc honda vuc to sve
Šta ne ide honda na još uže, kad gume staviš bez proširivača?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
To je najuže, dizel je i ima utege, zemlja rahla, ici ce to. Parcela je ravna
 
Na vrh