• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo Friki tvoj slike, samo malo veće (malo će se moderator ljutit :?; ali jednostavno volim da su slike veće; i na kraju, bilo je tu rasprave oko gnojidbe i čini mi se da je uspijelo. Hajd' poslikaj krumpire kada ih izvadiš.)

Slika 1. Friki, krumpiri 1.


Slika 2. Friki, krumpiri 2.


:p
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
friki ti si to između maslina sadije ?? vidim ja da tebi triba zemlje :mad:
Je fali mi zemlje, a kako sad stvari stoje, ako se ništa ne promini do jeseni maslinama se crno piše, jer od njih nemam neke značajne koristi, pa ću ih vjerojatno isčupat, a sve su mi zemlje ograđene (to je ovde kod nas nažalost vrlo bitno), i imam dobre bušotine pa bi se dogodine posvetija malo ozbiljnije povrtarstvu na malo više od 1ha
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Je fali mi zemlje, a kako sad stvari stoje, ako se ništa ne promini do jeseni maslinama se crno piše, jer od njih nemam neke značajne koristi, pa ću ih vjerojatno isčupat, a sve su mi zemlje ograđene (to je ovde kod nas nažalost vrlo bitno), i imam dobre bušotine pa bi se dogodine posvetija malo ozbiljnije povrtarstvu na malo više od 1ha
jesi li mozda razmislja o zakupu od nekoga,,,ja uzimam u zakup kod mene kolko god mogu uzecu i ja jos 7 -8 000m2 za povrće ima kod mene dosta starih ljudi ne obrađuju pa ja to uzmem,,,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobar ti je krumpir.........kada si ga sadio, kad ga vadiš za 10 dana????

moj neće biti za vađenje prije polovice 6mj......ako budem našao kupca......

koja cjena ako nije tajna?
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
dobar ti je krumpir.........kada si ga sadio, kad ga vadiš za 10 dana????

moj neće biti za vađenje prije polovice 6mj......ako budem našao kupca......

koja cjena ako nije tajna?

sadija sam ga od 25.2 do 2.3, cjena bi se tribala vrtit oko 4kn
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
jesi li mozda razmislja o zakupu od nekoga,,,ja uzimam u zakup kod mene kolko god mogu uzecu i ja jos 7 -8 000m2 za povrće ima kod mene dosta starih ljudi ne obrađuju pa ja to uzmem,,,
ma na ovoj prvoj slici, vidi se kad je bobostar poveća, do ove zgrade ima zemlja od cca 2500m2 koju vlasnik ne obrađuje, a dobar sam sa njim, pa ga namjeravam pitat da mi je iznajmi, pa bi samo razvuka okiten od 1cola od svoje bušotine na njegovu zemlju, a i naša sam na njuškalu u trogiru (10km od mene) da čovik iznajmljuje 7000m2 za 4000E/godišnje, ali nema vodu nego iz vodovoda (cca 13kn/m3 totalno neisplativo), problem je kod mene šta mi samo igraju zemlje sa bušotinom i strujom, a to su onda u biti građevinske, a cijene takve zemlje su ovde od 100-200E/m2, a onda su i najmi veliki, a i usitnjene su parcele
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Evo Friki tvoj slike, samo malo veće (malo će se moderator ljutit :?; ali jednostavno volim da su slike veće; i na kraju, bilo je tu rasprave oko gnojidbe i čini mi se da je uspijelo. Hajd' poslikaj krumpire kada ih izvadiš.)

slikat ću, baš sam jučer za probu izvadija 2 malo bolje cime bilo je 10 gomolja-950g, a za 10 dana bi to triba bit neki prosjek pa bi sa ovih cca3500 triba imat nekih 12t mladog krumpira, ako ne i više
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel to sjeme 1 reprodukcije ili original sjeme????

sa 3500m2 da vadiš 12 tona????......ja bi bio sretan kada bi sa toliko izvadio starog krumpira......i ja sam ga gnojio dobro, i prihranio, samo nisam napravio prihranu preko lista.......vlage ima dovoljno i bez navodnjavanja, jer kiša pada svakih 5 dana, i tlo se nesuši, stalno je mokro.......a temperatura po danu je od 20-28 stupnjeva......ako moj vegetira kao tvoj, ja bi ga trebao vaditi oko 5.6.....

cjena od 4 kune nije pretjerano velika, osim ako nečeš prodati tom kupcu svih 12 tona.......jer prošle godine 1.7. sam prodavao mladi po 3kn......na količinu od 1 tone
 
Posljednje uređivanje:

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
jel to sjeme 1 reprodukcije ili original sjeme????

sa 3500m2 da vadiš 12 tona????......ja bi bio sretan kada bi sa toliko izvadio starog krumpira......i ja sam ga gnojio dobro, i prihranio, samo nisam napravio prihranu preko lista.......vlage ima dovoljno i bez navodnjavanja, jer kiša pada svakih 5 dana, i tlo se nesuši, stalno je mokro.......a temperatura po danu je od 20-28 stupnjeva......
bojim se da šparaš na gnojivu :weedman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ma no.......bacio sam 15-15-15, pa 0-20-30, nešto uree, i prihrana sa KANom.......samo nisam prihranio preko lista.......al još nije kasno da to napravim......jel postoji neka preporuka da se još prihrani i preko lista, pa neka mu bude......????:rolleyess:
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
jel to sjeme 1 reprodukcije ili original sjeme????

sa 3500m2 da vadiš 12 tona????......ja bi bio sretan kada bi sa toliko izvadio starog krumpira......i ja sam ga gnojio dobro, i prihranio, samo nisam napravio prihranu preko lista.......vlage ima dovoljno i bez navodnjavanja, jer kiša pada svakih 5 dana, i tlo se nesuši, stalno je mokro.......a temperatura po danu je od 20-28 stupnjeva......ako moj vegetira kao tvoj, ja bi ga trebao vaditi oko 5.6.....

cjena od 4 kune nije pretjerano velika, osim ako nečeš prodati tom kupcu svih 12 tona.......jer prošle godine 1.7. sam prodavao mladi po 3kn......na količinu od 1 tone

sadija sam original sjeme, adoru i anais, a i radija sam sve po bobostarovom programu gnojidbe, prva varijanta, kompletan program sa folijarnim prihranama i prihrana kanom i kalijevim nitratom, a i kroz 3 i dio 4 miseca kad je bila suša stalno sam navodnjava tako da bi moglo bit 12t (to je 35t/h), a i znam da sam posadija oko 25000 gomolja i ako sad već od 2 cime imam skoro kil znači da bi to tribalo bit to, a kupac će mi uzet sve i dat ambalažu tako da sam sa 4kn zadovoljan, a ako bude više super, a ispod mu vjerojatno neću dat (sad je uvozni na TTTSu u Splitu 6kn)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na 12t mislim da je dobra cjena.......a najvažnije ti je da sve prodaš, pa nek ide i malo jeftinije......i da je isplata odmah, jer teško je danas dobiti od nekoga novac......
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
ma no.......bacio sam 15-15-15, pa 0-20-30, nešto uree, i prihrana sa KANom.......samo nisam prihranio preko lista.......al još nije kasno da to napravim......jel postoji neka preporuka da se još prihrani i preko lista, pa neka mu bude......????:rolleyess:
Kako ga planiraš vaditi za cca. mjesec dana, a prema onome što si naveo, trebalo bi biti dosta hraniva (prvenstveno dušika), jedino ti preostaje da obaviš 1-2x folijarno sa magnezijem (magnezij-sulfat, magnesiogreen ili sl.). Magnezij je "motor fotosinteze" i može poboljšati da biljka "bolje radi", pogotovo sada kada ima dosta vlage a trebalo bi biti i hraniva u tlu.
Magnezij-sulfat nije skup, tako da ti se sada isplati napraviti 1-2x, i prinos podići za još par % (po meni oko 10-15tak%; neće ići 100% gore :rolfer::rolfer:).
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a jel mu nije sada najvažnija prihrana folijarno, sa kalijem, kada "puni" gomolje????
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
a jel mu nije sada najvažnija prihrana folijarno, sa kalijem, kada "puni" gomolje????
Napisao si da si stavljao 15-15-15 i 0-20-30 (nije pisalo koje količine) ali pretpostavljam da je dodano u dovoljnim količinama (pa bi kalija trebalo biti dosta).
Kalij se može dodavati i folijarno, ali samo za "premostiti" trenutačnu potrebu za kalijem (kada je primjerice suho, pa se kalij sporije usvaja iz tla, pa se onda malo pojača preko lista); ne može se većina potrebnog kalija dodati preko lista.
(tu su programi gnojidbe: http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=779234&postcount=772;).

Ja ti i dalje preporučam magnezij sulfat; a kalij ovisi kako je prije odrađena gnojidba (ali budući da je dosta vlažno, računaj da će se iz tla iskorisiti većina kalija; bar 60-80% dodanog kalija).
:fball:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kod nas su neki počeli vaditi, ručno na vile, ali je veličine jajeta i manjeg limuna inače je u cvatnji i treba mu još 10-15 dana da napuni gomolje. E sad ovo nevrijeme sa orkanskom burom i baš u cvatnji ga može stopirati, vidjeti ćemo.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Kod nas su neki počeli vaditi, ručno na vile, ali je veličine jajeta i manjeg limuna inače je u cvatnji i treba mu još 10-15 dana da napuni gomolje. E sad ovo nevrijeme sa orkanskom burom i baš u cvatnji ga može stopirati, vidjeti ćemo.
ima ode kod mene njih par sto imaju pozicije di nema mraza ni tolikih udara vitra pa su kumpiri malo manji od šake al to su vecinom manje parcele nista bitno male kolicine
 

Najnoviji postovi

Na vrh