• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja imam plug iza freze za brazde,jedino sa njime mogu proc
A zašto imas i te vanjske skinute? Ja sam moju suzio na 60 i ostavio i te vanjske
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Jeli izašla zlatica kod vas na krumpire. U mene već liježe jajašca na donju stranu lista krumpira i to ih baš ima ove godine kao nikad do sada. Zna li netko koliko treba vremenski da se izliježe iz jajašca zlatica, da na vrijeme poprskam krumpire?

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Je li ovo masina zvana "motikan" radila. Ja kontam svoj sutra da okopajem ako se sta ne isprijeci.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sa malim zakasnjenem evo slike setve mog krompira,inace ovo mi je prvi put da sejem krompir na nekoj malo vecoj povrsini van svoje baste,inace povrsina je oko 60ari sorta dezira.




Sijan je 12.4. ali zog snega i hladnog vremena tek sad krece da nice,prosle nedelje sam ga poprskao protiv korova,ali moracu opet jer su u medjuvrmenu krenuli uskolisni.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Je li ovo masina zvana "motikan" radila. Ja kontam svoj sutra da okopajem ako se sta ne isprijeci.

Upravo tako. Napravil sam zeru preuske redove, a zbog kiše u nezgodno vrijeme, nisam ga mogel ogrnuti plugecom kad je bil optimalne veličine. Sad bi napravil dosta štete, kotači bi gazili cimu. Nije velika površina pa smo se odlučili za malo rekreacije. :icon_e_biggrin:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ja sam do sada pravio redove da mogu sa Labinom SS proci da niste ne suzavam frezu i tockove, jednostavno nije mi se dalo sarafati. Ove godine nisam ja pravio redove pa je dosta gusto i moram suziti frezu i mtk.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ma ja moju ni ne širim, kad stavim 12" oni su sužen do max i freza isto i cijelo vrijeme je tako koristim, kad ide prikolica gore na 15" su produžeci i riješen problem, ja samo za međurednu koristim i zato ne smeta sta je uska inace je dosta zajebancije oko toga ja sam cijeli dan izgubio dok sam frezu suzio i ne pada mi na pamet opet je širit
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
Dali zna ko za nordox koliko puta se moze prskat u kumpirima i u kojim razmacima?
U uputstvu pise samo doza bez broja tretiranja i razmaka izmedu tretiranja.
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
3 puta maksimalno,7-14 dana,i poželjno bi bilo između tretiranja proći sa nekim sistemikom.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Juce ogrnut,pre neki dan proprskam protiv plamenjace,zlatice i prihranjen preko lista,a par dana ranije poprskan od pirevine(prskanje nije uspelo,ali je miris oterao divlje svinje koje su bile nacele njivu).Brine me to sto je jos mali a vecina ih je napupoljila a neki vec i tvorili cvet,da li je to normalno ako ne sta ciniti.Inace sorta je dezira a ja pocetnik u ovome.



 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
Pozdrav, zamolio bih za jednu informaciju, dobio sam od nekog covjeka informaciju u poljo apoteci pri kupnji hebricida da ukoliko stavim hebricid necu moci ostavit svoj simenski krumpir iduce godine za sadnju pa me zanima koliko ima istine u toj informaciji da nebi iduce godine ostao bez krumpira..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
svojedobno je na sencoru pisalo da nemore za sjemenski...čudno da se metuzalemka tog ne sjeća...:Kiss:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma svštza papir podnosi....
A ne sjećam se, jbga......ali da sam Senkor koristila i ne uputsrtvo čitala - jesam.
Ih, bilo ti je to ovako - senkor jdnom, pa senkor ak je propustio, drugi put u pedeset posto od preporuke.
A sadilo se drugogodišnjer, pa i trećegodišnje sjeme i od parcele sa sto tridesert pstottnom dozom i sto postotnom, i upola, i split aplikacijskom - a prinosi bili uh.....
Piše li il ne piše u njemu nešto takvoga - onda ili sada - batali to i sadi.
Na metuzamalemkinu odgovornost.
Kojotiču. :icon_butt:

EDIT:

A da nisi ti to mileno nešt pobrkal?
Pa upozorenje da je metribuzin fitotoksičan za neke sorte pomiješao sa problemima rodnosti F2 generacije ?
Recimo, Jerle i još neke - eh, da me ubiješ sada, ne mogu se sjetiti još dvije koje su osjetljive na metribuzin. Ali ne u slijedećoj reprodukcijskoj godini, nego djeluje depresivno na porast nakon nicanja u prvim tjednima vegetacije.Visoka doza - a pogotovo previsoka - može smanjiti naravno i prinos. A i prorijediti sklop, a i smanjiti prinos. Tako smo naJearlu išli sa pedeset posto doze i izbjegavali motikan tehnologiju.
 
Posljednje uređivanje:

vedraf

Novi član
Tu od
26 Ruj 2015
Poruka
18
Evo i mog krumpira. Posaden 01.travnja. Imam nesto zlatica po njemu, ali ne bih spricao ako ne moram jer su redovi spojeni, a sad nakon ovog nevremena kod nas doata je povaljan pa bih ga poprilicno gazio. Koliko su zlatice sada opasne za njega (ima mjesta gdje ih na 10m nema pa na dva krumpira brste)? Da li je plamenjaca u ovoj fazi jos opasnost?

Danas bran...
Isprike zbog duplanja postova, ali ne da mi vise od jedne slike uploadati

Ovako to izgleda izbliza

Ovo su kasnije malo sorte
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Napravi i insekticidnu i fungicidnu zaštitu, odmah, istovremeno,očito pojma nemaš šta obitelj zlatica napravi u par dana goščenja.
Zatvoreni redovi i vlaga unutar njih u toplim danima potenciraju ubrzani razvoj bolesti, pogotovo pamenjače.
Nemoj čekati - gaženje nije razlog za neprovođenje zaštitnih mjera.
 

vedraf

Novi član
Tu od
26 Ruj 2015
Poruka
18
Ne znam, zato i pitam :), hvala ti na savjetu.

Znaci Actara i Acrobat mogu zajedno, ajde barem cu rijesiti dvije muhe jednim udarcem, danas cu odmah pospricati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh