• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Režem samo nisam imao srece kod kupovine dobio sam dosta velikih i sa jednom klicom, kalibracija 35-55 jbg, vidit cemo sad u srijedu idem uzet sjemenski za polje isto 35-55 monlizu 50kg kakvi ce bit sastav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ovak: pri nama ima za kupiti ovih:
-Adora
-Marabel
-Colomba
-Silvana (malo krupnije sjeme)
-Farida
-Jaerla

Koji je kakav? Savjeti?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Odmah nakon sadnje prskanje protiv korova po mogucnosti po vlaznoj zemlji sa stomp sredstvom, doziranje oko 2 dcl na pumpu od 15 lit. To sredstvo onemogucuje nicanje korova.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ja sam jučer moje prskao, i to sam išao dosta rano da uhvatim rosu, ali nije mi se baš posrećilo bura se javila otprilike sredinom posla, tako da mislim dali da ponovim il ima nekakvo sredstvo s kojim se može i poslije jednom poprskati.

I još nešto o rezanju krumpira ja sam kupio sitne i još sam ih najmanje jednom prerezao, a neke i dva puta, a neke sam polovice i odbacio, na kojima nisam vidio potencijalno mjesto za klicu, vjerojatno bi oni proklijali al kasnije a htio bih podjednako nicanje, radi daljnje obrade, i imperativ mi je pod jednom cimom 1-2 konzumna trgovačka krumpira.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Koja je kalibraza tog sitnog, jer i ja sam kupio tzv. sitni 35-55 mm ali bilo je bar 30-40% vecih od 55 u vreci, ja sve rezem na jednu klicu i krupni i sitni ali sadim dosta gusto, na nekih 1500m2 stane oko 300 kg krupnijeg sjemena. Koliko ja znam i koliko sam cuo ni slucajno ne ponavljati navodno se odrazi jako lose pri nicanju, nemogu potvrdit jer nisam htio riskirat.

I još nešto o rezanju krumpira ja sam kupio sitne i još sam ih najmanje jednom prerezao, a neke i dva puta, a neke sam polovice i odbacio, na kojima nisam vidio potencijalno mjesto za klicu, vjerojatno bi oni proklijali al kasnije a htio bih podjednako nicanje, radi daljnje obrade, i imperativ mi je pod jednom cimom 1-2 konzumna trgovačka krumpira.
Neznam imas li mogucnost navodnjavanja ali ja mislim da bez problema mozes dobit min 2 krupnija gomolja i na jednu klicu.
 

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
106
Što se tiče Stomp Aqua, ako nije po mokroj zemlji poprskano nema velikog efekta, to je moje iskustvo.
Ja sam i ove svoje sadio na jednu klicu, uvijek tako radim, stane mi 200kg sjemena kalibraže 55/65 na 1000m2.
Ovo su slike mojih krumpira proteklih dana, bilo je 3 jutra leda, preživjeli su sa blagim ošećenjima. IMG_20200317_081358.jpg Screenshot_20200317_175150.jpg Screenshot_20200317_055637_com.android.gallery3d.jpg
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Samo sadi kolega,moj bu jos pocekal jer ipak smo mi najsjevernij kraj al se nadam za dva tjedna.Vidim da ga nema previse pa neces valjda ko neki a nije im nuzno🤢 trovat zemlju.
Imasemo dovoljno vremena za kupit baje i to rjesavat motikanom a bogami se bu to odrazilo i na nase zdravlje. :ppozdrav:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Žena je jućer posadila u vrt nekoliko jamica Bela rose. Možda bu došel nekaj ranije, makar bu idući tjedan u zemlji pod mrazom, a možda i pod malo snijega.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Neki su krenuli sa sadnjom u mom području(okolica Karlovca) ja čekam da ovaj led prođe.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Na vrtu nekoliko kg jearle je u zemlji onako da ga bude cim prije...a sad ovaj snijeg i hladnoca nece ga toliko zaustaviti...bar se nadam. Samo da ne bude takvih epizoda kad ude vani-svasta je za ocekivati nije bilo prave zime tako da tko zna...
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Ljudi gdje kupujete krumpir za vlastitu potrebu tj sjeme ? Naime krecem u vlastitu proizvodnju za svoju milu familiju ali ne znam gdje ici kupiti i gdje imaju najbolji izbor sjemena za saditi ?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Kod mene je u vrtnom centru, ja sadim monalizu i tebi je isto preporucam ili jerlu ili adoru...za mene najbolje sorte krumpira
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
E sad da nečitam st postova u natrag vidim da neki pričaju da je najbolje špricanje za korov dok je zemlja mokra...Čime špricate i što vam se pokazalo naj bolje? Do sad sam koristio Sencor sc600 ima što bolje po vašim iskustvima?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da li netko zna di se jos moze mabaviti holandski sjemenski krumpir. Nigdje ne mogu naci. Hvala
 

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
106
Okopan, prihranjen KAN-om, nagrnut i odrađena zaštita od plamenjače, budući da ima sitnih oštećenja od leda.
 

Prilozi

  • IMG_20200330_124708.jpg
    IMG_20200330_124708.jpg
    274.2 KB · Pregleda: 31
Na vrh