• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

zeljkos

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
12
Čime je najbolje pošpricati protiv plamenjače?
KOje sredstvo?

Što je bolje protiv zlatice laser ili mospilan
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Meni je tu nešto čudno s tim škropivima,prije 2 godine Mospilan bio dobar,lani za onu stvar, nula bodova, ni uši na ružama da potamani. Uzeo sam Alverde koji je sjajno odradio posao ali koji ove godine ne može ništa ušima, ali zato Mospilan ih potamani ko kuga. Išao sam ove godine sa Ampligom jer mislim da su možda zlatice stekle imunitet i to se pokazalo puni pogodak.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Istina. Meni ove godine mospilan nije riješio ni na ružama ni na jebukama uši.

Ali zato Pirimor je.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,442
naravno da nije bilo šanse da se ne pojavi plamenjača u krumpiru u ovim uvjetima. nije jako ali je počelo. tretirao sam pred 4 dana sa acrobatom. ponoviti acrobat ili staviti nešto drugo? ridomil gold možda bolje?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,442
kak je stanje kod vas sa alternarijom? kod mene je ima poprilično. luduju sa špricama dan i noć. ja sam baš danas išao u zaštitu. ima je već na pojedinim mjestima pa se nadam da ću je zaustaviti..polje blizu mene u tjedan dana sprženo do zemlje. nema više uopće cime. sve izgorilo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,632
ja svog neću ove godine niti protiv zlatica, niti ičeg drugog štititi...dost je debel, papat ćemo eko krumpire!
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,442
Ja da nisam.isao u zastitu nebi imao nista...oko mene je previse krumpira i nemam izbora. Doma na vrtu imam eko krumpi i cima je otisla sva.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Evo da se javim još jednom u vezi polyrama i krumpira.. Inače sam magistar agronomije, ali i u razgovoru s drugim kolegama došli smo do zaključka da nije dobar za rane sorte krumpira. I tako i ispada u praksi kod mene zato se nije list uvio na cijeloj površini..

Inače krumpir je dosta dobar, prskao sam neki dan zlatice drugi put sa Laserom.
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Koliko se sjećam Ampligo je kontaktni insekticid, zlatice koje su bile jučer pošpricane će krepati, bilo bi bolje da nije pala kiša pa da su još uspjele unesti otrova u sebe, no mislim da će bit efekta.
Hvala na odgovoru.Malo kasnim,ali djelovao je super,od zlatica ni z.Ovo ludo vrijeme mu je valjda pogodovalo,ima cimu skoro do guzice.Nikad nisam imal tak dobar krumpir.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
155
S obzirom da ne sadimo puno krumpira jer ga ne bi imal gdje skladištiti, mislil sam da ga sadim sad kad izvadimo ovaj. Jel neko sadi u ovo vrijeme, npr prva polovica 7. mjeseca. Može li se uopće nabaviti krumpir za sadnju i da li pogoduje vrijeme ili je nepovoljno. Msm da bolesti, nametnike
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,632
Krumpir ti ne voli visoke temperature tla, ode u puno sitnih gomoljčića...ali ako si čvrsto odlučio, pratimo te s veseljem! ;)
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
155
Krumpir ti ne voli visoke temperature tla, ode u puno sitnih gomoljčića...ali ako si čvrsto odlučio, pratimo te s veseljem! ;)
Pa nisam odlučio.. evo raspitujem se. Jedne smo godine bili na moru kad je vlasnik apartmana sadio krumpir 🤔
 

Najnoviji postovi

Na vrh