• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
905
Sorta marabel, taj dio oranice zemlja tvrda teška, samo tanjurano, okopavano par puta, cima bila neka srednja, gnojeno samo umjetnim. 10 kg sjemena krupna kalibraža, dalo 2,5 vreće cirka 70-75kg krumpira. Krumpir zdrav i većinom krupan.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
905
Sorta Rashida, 10 kg sjemenski sitna kalibraža, 5 vreća ili oko 150kg srednjeg i krupnog.

Desire sjemenski 10 kg sitna kalibraža, 7 vreća zdravog ali u prinos brojim i cirka 2-3 vreće još zdravog ali sa crnim točkama tako da na tom mjestu krumpir gnjili, istog nisam brao, neka bude tog 2 pune vreće. To bi sve zajedno bilo 9 vreća, većinom krupan ili oko 270 kg.
 

GoranZG

Novi član
Tu od
4 Velj 2023
Poruka
16
@ZGseljak
ako je iole novije sjeme(novo sjeme, 1-3 godina), nije impresivno, no za domaćinstvo vjerujem i više nego dosta.
Bit će knedli zimus, samo da je šljiva 😁
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,800
Nije impresivno, al nije ni loše. Zakaj da ikoga lažem, prvenstveno sebe. Napišem onak kak je, pamtimo i bolje godine, al ne pada mi na pamet ići u dućan po krumpir.
Ono kaj je meni bitnije je to da je zdrav i da je podjednak, nije da ima 20% krupnog, a ostatak da nije niti za sjeme.
Sve u svemu ja zadovoljan ove godine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh