• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krx trazi digitalni fotoaparat ;)

B

Bobo

Guest
krx pozega kaže:
Na momačkoj u subotu aparat dao svoje...danas išao po novi(ali ga nisam doneso),nemogu u svatove bez aparata...jel puno 2200 kuna za sonijev 8megapikselni,stane u kutiju cigara

Gdje si to gledao? U alles-u ili... Dosta je to para, ali nemam pojma kako se sada cijene krecu. Koliko memorije dobijes s njim? Ako je giga ili bar pola gige, onda mozda i vrijedi. 8MPx, mi nikada nije ni trebalo, jer ne patim da slike budu ogromne, ili neke super odlicne kvalitete...

Uvijek slikam na 1600x1200 i nemam zamjerki, no kako sam rekao, svatko ima svoj ukus...
 
K

krx pozega

Guest
Ma u coloru bi to riješio jer bi mi odbijali od plače..a volio bi kad kupujem da kupim mašinu..ajd molim te obrisat čemo ove zadnje pizdarije usrali smo si cijeli duhan koja je sad najbitnija razlika između 4 i 8 megapiksela
 
B

Bobo

Guest
Izdvojeno od teme Duhan 2007, pa da nastavimo ovdje, nema potrebe za brisanjem ;)
 
P

paor

Guest
ja sam dugo vremena imao 3,2 mgpx i bilo mi je sve ok, sad sam na poklon dobio casio 7,2 mgpx, i što da vam kažem: slike su bogatije, prirodnije, menu unaprijeđen, video snimke puno bolje... - nema više povratka na stari foto

e sad, druga je pjesma koliko je tko spreman dati novca, jer solidne se slike mogu štancati i s mobitelima (1 mgpx)

nekom je dobar i zastarjeli JD, a neko hoče imati vario MF
 
R

Ratarko

Guest
Kakve su to provokacije bez smajlija na kraju .

Tako ja isto mogu reči da se neko qurči sa Casiom 7.2 mpx a nekome je dobar i 3.2 megapixel i isto ako ne stavim smajlija na kraju , evo rata :wink:
 
B

Bobo

Guest
Tema tanjuranje koju sam ja pokrenuo. Prve sliek su slikane mobitelom, a one kasnije su slikane fotoaparatom na istoj rezoluciji, samo sam ove slikane aparatom smanjivao an 800x600 da stanu na forum.

I jedno i drugo mi je sasvim dovoljno "kvalitetno" i bolje mi za sada ne traba. Jednog dana ce i to biti zastarjelo, kao i ovi aparati sto se sada kupuju za neke velike pare. Jednostavno, ako niste profesionalni fotograf, dzabe i dobrih aparata.

@paor: da ga nisi dobio na poklon, ne bi ga nikada kupio, jel tako? kad bi kupovao neki drugi aparat, ne bi isao preko 5 MPx sigurno, kao ni ja...
 
K

krx pozega

Guest
Ja također nepatim od jačega ali pitam za savjet pošto fotič ja mogu dobit za još malo niže pare a dosta ga i koristim pa eto tako zanimala me bitna razlika..ništa više,a znate ono kad se kupuje,a nemam baš ni vremena za traženje...našo bi ja kameru za te pare..i to kakvu..i to još po narudžbi :wink: 8) :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Koliko ja znam mpx. nisu toliko bitni nego kvaliteta CCD čipa i recimo optički zum. Danas se za manje od 800 kn kupi Olympus aparat sa 6.0 mpx a za 1000 kn od 7.2 mpx.

Za godinu dana najmanji digitalni fotič če vjerojatno biti 5.0 mpx ako to nije več i danas.

Imam Fuji 3.1 mpx i zadovoljan sam sa njim .
Kod izbora gledaj možda samo da kupiš neki poznatiji fotič a ne no-name proizvod i proči češ dobro .
 
P

paor

Guest
ma ne bih tražio drugi foto, ali kažem: razlika se vidi da ga ebeš
 
J

Jura

Guest
Da se nabaviti i povoljnije samo treba imat covjeka koji radi i bavi se s
time.Kupio sam prije par dana BENQ 8.0 mpx. i platio ga 600 kn.
novo zapakirano a karticu od 1gb.ce mi nabaviti za 100 kn.
 
R

Ratarko

Guest
Jura kaže:
Da se nabaviti i povoljnije samo treba imat covjeka koji radi i bavi se s
time.Kupio sam prije par dana BENQ 8.0 mpx. i platio ga 600 kn.
novo zapakirano a karticu od 1gb.ce mi nabaviti za 100 kn.

Opa , super cijena :shock:
Sada imam vezu ako mi treba jeftin aparat , samo se Juri javim :wink: :D

Znači pada u vodu ona teorija da je kupovina aparata od 7 ili 8 mpx. qurčenje jer zašto ga ne imati ako košta toliko ispod 1000 kn .
 
B

Bobo

Guest
BENQ bas i nije neka marka kad pricamo o fotoaparatima, tako da mi je cijena od 600Kn sasvim normalna...
 
R

Ratarko

Guest
Cijena od 600 kn za 8.0 mpx. aparat nikako nije normalna nego samo super-povoljna . Bez obzira što je on Benq . Ako netko pronađe još neki fotič sa 8.0 mpx. za 600 kn onda ču vjerovati da je to normalna cijena a ako ne onda ... :twisted:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, nije u MPx sve...

Uzmi SONY od 4 MPx i neki tamo (BENQ) od 8 MPx pa probaj na istoj rezoluciji uslikat nesto, pa se javi sto si zakljucio...

Ne da ce na SONY aparatu slika bit bar duplo bolja... U to sam siguran, jer sam u srednjoj imao 2-3 profesora koji su bili i ostali frikovi za slikanje, te su se natjecali medjusobno koji ce imati bolji aparat.

Likovi su kupovali Olympuse, Nikone i slicne za 20 000Kn a ni jedan nije imao preko 8 MPx, pa si razmisli, a jos uvijek pricamo o "amaterskim" aparatima ;)


BENQ vrijedi tih 600 Kn, vjeruj mi... Ali ja ga nikada kupio ne bih. Nekome se moza pokazati odlican, dok je za mene BENQ sve samo ne olicenje kvalitete...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo pa ja isto tako mislim o tome ali rekao si da je cijena od 600 kn normalna kada sam ja napisao da je to super-povoljno , samo se o tome radi .

Ta cijena je godinu dana ispred svoga vremena , iako je Benq šrot firma za digitlce po mojem mišljenju , NHF Jura , ništa osobno nisam mislio .
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ja ne pricam o cijenama u trgovini, kao ni Jura, tako da znamo o cemu je rijec...

Ima ljudi koji prodaju one aparate koji su "ispali s kamiona" ili su kupljeni na veliko iz neke tranzicijske zemlje, pa se prodaju "na kilu"...

Ima danas svega, ali imas i trgovina koje kupe 1 000 komada tih aparata po jos manjoj cijeni, i onda ih prodaju po 1 500 Kn...

Evo tu HG-spot je takva jedna firma koja to stalno radi...
 
K

krx pozega

Guest
Kupio sam danas Sonija 8.1 pixela trenutno najbolji sonijev digič na tržištu koji stane u dđep i znate što...slike na ekranu su pre..preloše,ima 2,5 inčni lcd zaslon preko cijelog aparata i na njemu je slika loša...sutra šišam duhan pa budete vidjeli
 
Na vrh