• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kubota M108S

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Meni jako zanimljiv traktor

(slike su s slovenskog traktor foruma, od korisnika r0cky)

imag0412.jpg

imag0415.jpg

imag0418.jpg

imag0424.jpg

imag0423.jpg


cijena ~50 000 eur

Visina ne 2,68m, gume ma zadnje 520 34 col prednje 320 24 col, težina oko 3800 kg, hidraulika je pa pojačana z dodatnimi cilindri..

Mjenjač ima 32/32 u osnovi ima 4 brzine. Biraš brze / spore i u svakoj imaš još polovičku -dođeš na 16 + reduktor i dođeš na 32.
Inverter je elektro-hidrauličan i funkcionira bez upotrebe spojke... u uputama piše da je samo za korištenje na malim brzinama
. Vklop kardana je isto EH ima 2 opcije 540 in 540E(750).
Špera ima mislim da mehanski vklop (nisem siguren)... ima pa opcijo, da jo vklopiš samo na prednjem pogonu (lahko zavijaš normalno) in potpuno zatvaranje (vsa4 vlečejo enako).
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zanimljivo izgledaju te kubote. svidjaju mi se. to je 100 i koji konj?
fali mu ehr, a cijena je bome paprena..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sjedio sam u tom traktoru u Gudovcu,traktor je jako dobar.
Dosta je i dugačak,a ne kao večina ovih novih traktora,kratki,nabildani...
Cijena je tu negdje oko 50 000€ sa pdv-om,i sa utezima i klimom.

tibor,ja ne mislim da je to skupo,nađi mi neki zapadni traktor te konjske snage,sa tom opremom za ovu cijenu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
To su u osnovi komunalni, a ne poljoprivreni traktori.
Prenježno je to za ono kaj se kod nas očekuje od 100-konjaša. Najbolji dio - motor, najslabiji dio - prednji most.
 
I

ivach13

Guest
malo točnije... :)

3.8 L TURBO DIESEL intercooler, (CRS) COMMON RAIL SYSTEM SA EGR-om (Exhaust Gas
Recirculation), 4 cilindra ( promjer x hod - 100 x 120 mm ), 109,6 ks ,366 N-m na 1400-1600 rpm.

TEŽINA – 3890 kg

Podizna moć na polugama – 4000 kg

Kardan (sa spojkom) – 540/1000 okr/min.

Brzina kretanja - 300 m/h(pužna brzina) do 39 km/h

Mjenjač – 4 (glavne) x 2 ( „kalanje“ 17% ) x 2 ( glavna ručica u lijevo-sporu – visoko puzanje ) x 2 ( u sporu ) + 16 brzina ( nisko puzanje ) = 48 / 48 ( u serijskoj opremi 32/32 )

Bi speed !!! - kod zakretanja prednjih kotača preko 35 stupnjeva,prednji kotači se okreću cca duplo brže od zadnjih i traktor se okreće na 4.7 m radijusa bez kočnice (3.6m sa kočnicom).

Blokada diferencijala – prednjih i zadnjih kotača ZASEBNO !!!

KOČENJE NA SVA 4 KOTAČA – automatsko uključivanje prednje vuče u svrhu kočenja kod pritiska na papučicu kočnice (diskovi u ulju)

Klima – pa normalno da ima :) , zracno (grammer) sjedalo sa naslonom za glavu i prilagodbom za lumbalni dio leđa),radio,...

Prednja vuča – uključivanje/isključivanje u pokretu ili mirovanju

Garancija - 3000 rh ili 3 god.



...u serijskoj opremi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Zanimljivo..

Ovo za uključivanje špere,dal ima i jedan gumb da se uključe sve 4 špere,ili treba stisnut ova 2 svaki za sebe??

Bi speed,nisam još čuo za taj pojam,na kom princpiu radi da se prednji kotači brže počinju okretat,dal se onda osjeti kak vuku cijeli traktor?
 
I

ivach13

Guest
Zanimljivo..

Ovo za uključivanje špere,dal ima i jedan gumb da se uključe sve 4 špere,ili treba stisnut ova 2 svaki za sebe??

Bi speed,nisam još čuo za taj pojam,na kom princpiu radi da se prednji kotači brže počinju okretat,dal se onda osjeti kak vuku cijeli traktor?

nema gumb ,ali papucice za ukljucivanje spere su jedna do druge pa je jako prakticno "nagazit" na jednu ili na drugu ili na obje istovremeno.

bi speed se ukljucuje na gumb po potrebi i kad je bi speed ukljucen a vozis ravno ili "lagano" skreces nema ucinka i ne osjeti se nista.tek kad smotas korace preko (mislim) 35 stupnjeva ,a to je vec DOBRO skretanje,tad se prednji kotaci pocnu brze okretat i iz reda u red ulazis bez stajanja,voznje u rikverc ili slicno...samo smotas volan ,a traktor odradi ostalo.bez stiskanja lijeve ili desne kocnice.....
tad se "osjeti" da prednji kotaci vuku (zakrecu) traktor

trebas probat :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
spere nakon pritiskanja papucice ostaju ukljucene ili se iskljucuju cim se pusti papucica tj rade samo dok se papucice drze pritisnute?
 
I

ivach13

Guest
spere nakon pritiskanja papucice ostaju ukljucene ili se iskljucuju cim se pusti papucica tj rade samo dok se papucice drze pritisnute?

pustis papucicu i spera iskljucena.klasika

al bi speed je super zanimljiv.stvarno treba probat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh