• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kubota

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
Ima blizu mene jedna veća Kubota, ne znam točno koji model cca 50-60ks, voćarski.
Vlasnik inače ima trgovinu poljomehanizacije i rezervnih djelova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ima puno malih, a takve veće nisu baš ni tam česte.
Ja bi se radije držal Europe.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ZJ- kolko se sječam, ti si jednom rekel da masivnost ne mora garantirati kvalitetu... A i kad pričamo "maloj" težini, treba znati da je to parsto kila razlike od konkurencije, 90% traktora u klasi 100ks su ispod 4 tone, i svi su tu negdje...

Europski proizvođači nemaju nikaj impresivnog za ponuditi, sve je to sklepano od dijelova s Dalekog Istoka, Japancu bi trebalo dati šansu. Jedino su usrali unutrašnjost kabine na M5 seriji, ko ju je dizajniral, trebal bi napraviti harakiri.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Zetor, Fiat (CNH), SDF, Landini, da nejdemo u preskupu klasu imaju jako dobrih proizvoda.
Ali to je samo moje mišljenje, ne mora ga nitko poslušati.

Nemrem reći da mi Kubota "nije lijepa", ali ju ipak nebi kupil.

Gogo, istina je, rekel sam to i to i dalje mislim, no za ozbiljnije poslove ipak mora biti "kvrga".
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A gle, taj traktor bez brige odradi 50ha, to je bez forsiranja nekih 60-70 sati oranja, i duplo manje recimo rotiranja, a pod špricom, rasipačem i sijačicom se ne bude izmučil, kao ni u transportu. Ako to nebre izdržati, treba ga zapaliti. A za sve više od toga već treba gledati veću klasu, MGX sa 6.1 motorom je puno ozbiljniji traktor...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
210h6s3.png


2lclgur.png


Vidi vraga 5111 vuce i nosi 4 brazde...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nije mene strah motora; on je najmanji problem. Getriba i prijenosnici su najosjetljiviji dio traktora.

Osim toga, najveća mana novih marki/modela na tržistu je slaba i nerasprostranjena servisna služba. Pitanje je kak je i s opskrbom dijelova.
Mogu oni dati i 10 godina garancije, no kaj to vrijedi kad treba čekati mjesec dana da ga poprave.

Zjocko, nek to ponovi u okolici SB-a, onda joj skidam kapu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imaju li to svi njihovi modeli ili samo mali?

Srednji i veći. Mislil sam da još negdje to piše pa sam pogledal ovdje, no, izgleda da nakon 7-8 godina više to ne smatraju potrebnim napisati.
Cijena i relativno mala brzina (barem prije navedenih 7-8 god.) me odvratila od razmišljanja o toma traktoru snage oko 40 KS.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hebi ga, nisu ni getribu valjda žuti radili od drveta... Evo, ja bih rado bil pokusni kunić s jednom 5111 l, pa kak joj bude...

S servisima svi muku muće, trgovci sve obećaju, a poslije brus. Kolega na Dajcu već drugi put sam mijenja ulje u garantnom roku jer se frajeri nisu pojavili bez obzira na to kaj ih stalno zivka. Treba njih prijaviti direktno u tvornicu i udruzi za zaštitu potrošača kaj je žalosno...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Kubota postoji od 1890.god. u pocetku su radili jednostavne stvari da bi presli na strojeve za rižu, cjevovode, ventile, motore i ostalo. Ne vjerujem da bi si tvrtka s tako dugom tradicijom i onom njihovom disciplinom dopustila da radi loše proizvode. Naravno da uvijek može doci do pogresaka...ali mislim da drze do kvalitete. Na kraju svega nebi mogli odrzavati takvu cijenu da ne valjaju...loš glas daleko se čuje
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa i nisu tak skupe, 5111 je nekih 50 tisuća sa PDV-om, u rangu SDF ili CNH grupe...
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Moze pomoc, kupujemo traktor...

Otac zapeo za Kubotu m5 111
Dok sam ja vise za DEUTZ-FAHR mod. 5110 G LS.
Cijena- skoro ista,

Deutz je bez onog ad blue- sta god im to znacilo, nesto valda oko goriva. (dok ga kubota ima).

Mada kod mene u selu, ljudi kupuju kubote u zadnje vrijeme.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Kak to da je slabo zastupljena Kubota kod nas nekako? Jesu skupi ili? Mislim Japanci su to, to je sigurno sve nepoderivo.
Vukovarsko-srijemska, bome dosta kubota ima...
Ja uzeo m5111, full oprema..cca 49,000eura.
Sa starim traktorom kad sam radio, navece bukvalni ispadnem, sav slomljen, ledja ubise, usi- bubne opne, treba mi sad vremena da se sluh vrati (zvuk motora na starom traktor)...

A sad u novom, kakav udjem- takav izadjem, nigde zamora, u papucama ili bos odem na njivu, milina.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Sigudno nije bolje, pa nije to bezveze izmišljeno. Svi bolji auti imaju, kamioni svi već od euro5 norme. Tak da nije to probelm ni na traktoru.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Izmišljeno je zbog normi i zbog ničeg drugog. Jedno je auto drugo traktor. Čega nema nemre se ni pokvarit. Motori su od tih svih EGRova, DPFova, AdBluea i ostalih gluposti zagušeni da je to čudo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh