• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kuhinja

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Malo gledam pa nema teme o kuhanju? Nije valjda da niko ništa ne kuha? Ili se samo dela? 😊Mogli bi malo napisati ko kaj kuha, podijelit neki izvorni recept iz svoga kraja. Ima forumaša sa svih strana pa sigurno ima i neko tradicionalno jelo vašeg kraja.

Ja dosta kuham ali vani, u kuhinji baš i ne, žena je tu, a ja kad je neka prigoda, Božić, Uskrs, i kad je nekaj specijalno onda ja mažem kuhinju. 😊
Više sam za kotliće, roštilj, kotlovinu,odojke na ražanu.

Eto ja sutra delam kotlovinu pa bude neka slika. 😉
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Znaš moj pokojni did je govorio kad čuješ da je muško taj dan kuhar navrati jer obično kad je domaćin kuhar e onda se nešto dobro kuha, žene su obično za ova svakodnevna jela.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma nisam zaboravio, još se krčkalo polako. 👍👌😉✌️

Kako kaže ona naša dobra "svako misto svoju feštu ima"
Pa mislim da je tako i do sela do sela, svaki ima svoj neki recept za kuhanje.
Znači mislio sam ranije počet ali mi se nekaj ujutro odužilo pa malo kasnio sa kuhanjem, ali nema veze kaje bio kasnije ručak.
Pripreme.


Ložište za tanjur od kotlovine, sve je doma delamo, fi tanjura je 50 cm, za četvreo članu obitelj dosta, e sad ako je više ekipe na dva puta se mora meso stavljati nutra.


















Vrganji iz škrinje se odmrzavaju.






Danas mi se nije dalo kurit na drva, a trebal sam jer je puhalo dosta. Pa me i plin zezal, gasila se ona tambura.










 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Za kotlovinu su krmendli najbolji.
Dok se mast rastopila i užarila, stavimo meso gore da lagano požuti sa oba dvije strane.






Druga tura na mast, a ovi na rub da su topli.







Nakratko stavim papriku i mrkvu na mast, ali tek tolko da puste vodu.





Pokupim sve van.





I stavljam luk, moral sam se maknut u garažu da mi se puše vjetar po plinu i gasi mi vatru.




Luk se dinsta lagano.





Pa nazat stavljam mrkvu i papriku unutra.
I dodajme 2 do tri dcl vina odma da ispari prije vremena ali ostane onaj šmek. I podlijem vode kolko treba.

 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I dalje se sve zajedno dinsta i krčka, bitno je stalno miješati da se ne primi.










Dodajem paradajz.




Začine odprilike za prvu ruku.
Ide crvena paprika slatka, vegeta, sol, biber, 2 lovor lista, goveđa kocka,koncretrat paradajza, ljuti feferon.




Kasnije se isprobava pa se dodaje ak kaj fali.










Vrganji, pol kile.



U kak dobro miriši.





Pa kobase.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Ovo na predzadnjoj slici kaj je ostalo u tanjuru je kak treba, Krmendali su mi zadnje meso koje bi si poželjel pojesti pa ako ikad dođe do druženja forumaša možete staviti dva manje, a kobasa može.
Sve ostalo njamiiii na oko, a vjerujem i za nepce.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Koji smeh, sedim i zovem gospođu da mi kavu skuha i ona veli kuham, a ja u tom trenu otvaram temu s tvojim pitanjem 🤭 🤭
Znači kuha se .

A sutra za ručak bi trebal biti šaran iz nočašnjeg ribolova

 

Najnoviji postovi

Na vrh