• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kuka IMT 533/539

Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
Znači u potrazi sam već neko vrijeme,a sad i u još većoj dilemi,pa ću krenuti po redu da čujem vaša mišljenja

znači ima automatska,poluautomatska i poteznica

ono što mene zanima je poluautomatska odnosno kod nas je zovu automatska pa da nebi bilo zabune evo neke slike s interneta o čemu se radi
http://www.jusel.com/upload/foto_2440x.jpg
http://static.kupindoslike.com/Trektorska-KUKA-za-IMT-533-539_slika_O_685131.jpg
e sad tu nastaju problemi, odluka je normalno da se kupi nova (al pošto je izgleda došlo vrijeme da novo nije bolje od starog,bar kod IMT-a) situacija je sljedeća

SE-KRA kažu da imaju svoje neke kuke Hrvatska proizvodnja (prvi put čujem) cijena 1150kn

Antoš-Trgovina ima Srpsku(neznam ko ih proizvodi a ne zna ni prodavač) i Tursku (isto nikakvih podataka o njoj ) cijena za obadvije ista po 850kn

Masiva Bjelovar kaže da je dobivaju iz srbije a čija je nemaju pojma cijena 650kn

zvao sam i Autopoljostroj i Panex-agm i nemaju ništa u ponudi

još sam negdi na internetu pronašao da imaju i nek kuke koje pravi KOVAČNICA CRVENA ZASTAVA
http://www.agromehanizacija.rs/medi...36e95/s/k/sku1101-Automatska_kuka_539-533.jpg
a tu na forumu bila je jedna tema davno i koliko sam skužio da se original FOB ili FOP (ko li ih je već proizvodio za imt?) više ne proizvode

ove po njuškalu i po sajmovima (buvljacima) iako rijetko naletim sve izgledaju iskrivljene i potrošene

i sad šta uzeti,kažu da ove nove ne valjaju pa da čak i nepašu(neznam šta točno) da se mora nešto prepravljati,
pa ako netko zna nešto o ovome neka napiše ili udjeli koji savjet jer stvarno nisam više pametan šta kupiti,a da se ne zafrknem kako to obično biva,pa da umisto pite dobijem tepsiju, ili ako netko ima na prodaju dobru staru kuku

Moderatori ako nešto nije u redu slobodno ispravite,pratim ovaj forum već dugo,ali više onako stalkerski,čitam teme (skoro svaki dan bacim pogled na mehaničku radionicu ima li novosti) ali slabo pišem, mislim da mi je ovo čak prva tema koju samo otvorio, i oprostite na podužem topicu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Ak imaš klateću doma ,vrlo rado bi se mjenjo s tobom :D:
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
nažalost neman nikakvu
ustvari iman neku,ovakvu kao ova šta tražim,tako je došla na traktoru,
al je pripravljana od nečega neznam ni ja od čega, vjerojatno od 540 + ovih većih IMT-a, jer su kraćene one poluge za dizanje,i pravljena ona ploča za prihvat na traktor,pa to sve ne radi kako triba
odnosno služi po potrebi,al su poluge još duge pa ne zatvara dobro
i sad kad se namontira kosilica nemože kuka
ukratko nije to to, i tažim original kuku da se više ne zafrkajem
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
nažalost neman nikakvu
ustvari iman neku,ovakvu kao ova šta tražim,tako je došla na traktoru,
al je pripravljana od nečega neznam ni ja od čega, vjerojatno od 540 + ovih većih IMT-a, jer su kraćene one poluge za dizanje,i pravljena ona ploča za prihvat na traktor,pa to sve ne radi kako triba
odnosno služi po potrebi,al su poluge još duge pa ne zatvara dobro
i sad kad se namontira kosilica nemože kuka
ukratko nije to to, i tažim original kuku da se više ne zafrkajem
Jesi dobio moju poruku vezano za kuku?
 

maxo

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
20
Ja sam sebi uzeo kuku iz Jusela. Onako vizuelno izgleda dobro, obrada i varovi. Boja nije baš nešto, iskreno. Ali kad sam montirao vidim da je hidraulika ne diže do kraja (ne zakopčava sama kuka). Nisam stigao viditi može li se to kako poštelati ili ću morati skratiti onu ruku. Iako nije ni to puno posla. Pratit ću temu da vidim hoće li tko što pametno dodati.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jesi li probao ručno podignuti poluge kad nema opterećenja hoće li zakopčati? Ako ima hidraulika još hoda možeš poštelovati ručicu. Samo oprezno da ti ne dođe hidraulika do vrha.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
mane: vidio sam poruku al nisam stiga odgovoriti

maxo: aha eto jedne informacije :) , znači to je taj problem šta sam čuja da ove neke nove ne valjaju da nešto triba pripraviti.
e sad ako sam dobro skužija, kuka se nemože do kraja dignuti tj. kad je digneš skroz(zakačen/zatvoren položaj) nemožeš staviti onaj klin šta je drži zakačenu (onaj "kračun" na onom T komadu) e sad zašto se nemože digniti? one cijevi šta ulaze jedna u drugu duge ili su duge poluge pa se nemože digniti do kraja, ili hidraulika nije naštelana?
a inače u globalu nije loša?
jesi li to uzeja direktno u JUSELU Šabac ili negdi kod nas? cijena?

zoki ticić: ako je za mene, onda: prije 2 godine sam napravija komplet hidrauliku (jedva sam nabavija djelove, iz srbije "original" IMT), i sve je poštelano po PS-u , tako da ne želim više kemijati s tim (bar ne s ovom kukom koja je sad na traktoru)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ova koju ja imam i prodajem bila je namontirana na mom bivšem 533, radila je dobro i nije bilo nikakvih problema sa njom. Da li je orginal ili ne, ne znam. Trebao bih vidjet jel piše negdje na njoj možda ime proizvođača. Cijena, cca 800 kn.
 

maxo

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
20
jesi li to uzeja direktno u JUSELU Šabac ili negdi kod nas? cijena?

Da. Poslali su mi poštom do Bihaća gratis pa sam je tamo pokupio. Cijenu imam kod kuće negdje, ali mi se čini da je 52Eura.

@Zoki ticić
Hvala. Čitao sam nešto o tome što i ti pišeš kolega, ali nisam stigao probati.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
evo ja sam nešto na brzinu skicirao u paintu,nadam se da će te razumjeti šta me zanima
[img=http://s14.postimg.org/hzknc6cal/kuka_skica.jpg]
1. to je ona cijev u koju se uvlači ova cijev sa onog T komada
2. je klin koji "zaključa" kuku kad se zakači i drži sve skupa
3. su poluge koje idu s T komada na kuku i one je u biti podižu i spuštaju

mene zanima sljedeće, u čemu je problem kod tih novih kuka?

je li problem u ovoj cijevi pod brojem jedan(da nije možda pre duga) pa nemože uću ovaj drugi dio u nju? ako je to onda se lako riješi (može se malo skratiti)
ili je problem u ovim polugama pod brojem tri, možda seu pre duge pa koliko god digao na hidrauliku one i dalje ne podižu dobro kuku (ako je to onda je to malo veći problem oko skraćivanja tih poluga)
P.S. ovo vrijedi da je hidraulika "naštelana" kako treba biti
mane i maxo imaju li vaše kuke ikakve oznake na sebo ili bilo kojem dijelu mehanizma

nadam se da će tema biti od koristi ne samo meni nego i drugima koji su u potrazi za kukama ili imaju problema s njima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ni svi IMT-i nisu isti a kamoli kuke koje rade majstori nižeg rega ..nije to strojni dio koji se obrađuje na cnc stroju .
Dakle ako nos kuke sjedne do ploče znači da poluge nisu predugačke nego je problem u mehanizmu zabrave ..gdje kako moraš sam , vidi ..pili , reži , štukaj , buši novu rupu .

Ako nos kuke ne dođe do ploče onda su poluge predugačke , no dijagnoza je potpuna kad vidiš da li poluge hidraulike imaju mrtvog hoda kad maksimalno podigneš kuglicu (kockica mora biti dolje) .
Ako poluge imaju mrtvog hoda onda pomakni graničnik kuglice ..samo pažljivo da ne pretjeraš ..

Ta stvar nije usb stik , plug and play ..zahtjeva stručnu ugradnju tj. majstora .

Pripazi na ploču s donje strane , da vijci ne budu prekretaki , da ljepo sjedne i da se pravilno stegne ..to svakako kontroliraj nakon kratke vožnje .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
evo ja sam nešto na brzinu skicirao u paintu,nadam se da će te razumjeti šta me zanima
[img=http://s14.postimg.org/hzknc6cal/kuka_skica.jpg]
1. to je ona cijev u koju se uvlači ova cijev sa onog T komada
2. je klin koji "zaključa" kuku kad se zakači i drži sve skupa
3. su poluge koje idu s T komada na kuku i one je u biti podižu i spuštaju

mene zanima sljedeće, u čemu je problem kod tih novih kuka?

je li problem u ovoj cijevi pod brojem jedan(da nije možda pre duga) pa nemože uću ovaj drugi dio u nju? ako je to onda se lako riješi (može se malo skratiti)
ili je problem u ovim polugama pod brojem tri, možda seu pre duge pa koliko god digao na hidrauliku one i dalje ne podižu dobro kuku (ako je to onda je to malo veći problem oko skraćivanja tih poluga)
P.S. ovo vrijedi da je hidraulika "naštelana" kako treba biti
mane i maxo imaju li vaše kuke ikakve oznake na sebo ili bilo kojem dijelu mehanizma

nadam se da će tema biti od koristi ne samo meni nego i drugima koji su u potrazi za kukama ili imaju problema s njima
Neki dan sam malo pobrisao prašinu sa svoje i letimičnim pogledom nisam našao nikakve oznake na njoj. U gužvi sam sa vremenom i ne stignem ju prije vikenda detaljno pregledat.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
dobro puknuti to je sve jasno i to znam.
ali u tom i je poanta, di je problem, jer ako je problem u klinu prepravi se rupa itd te druge minorne zahvate, ali ako supoluge duge to je već problem,ili ako sve to skupa treba napraviti da bi funkcioniralo, onda je to za.....

tako isto me zanima ako ko ima informacije o tim novim kukama jer očito nisu sve iste proizvodnje, imaju neke nove koje trgovci deklariraju kao "original imt" pa da čujemo mišljenja i iskustva, za i protiv, mane i nedostatke....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Da si bliže dao bih ti ja svoju pa uspoređuj jednu i drugu da vidiš di je problem. Ako si zainteresiran za kupnju reci kolko bi dao za nju pa se možda i dogovorimo.
 

entropijaa

Novi član
Tu od
1 Tra 2017
Poruka
9
Pozdrav svima, novi sam ovdje i ne bih otvarao račun ovdje da ne mam veliki problem glede vuče prikolice.

Posjedujem traktro IMT 539 de luxe i danas sam kupio bočnu kosu dubrava.
Do tada nisam imao kosu na traktoru i koristio sam normalnu donju poteznicu za prikapčivanje dviju prikolica koje posjedujem.

Sad mi je problem kada stavim remenicu, više ne mogu kačiti prikolicu.
Gornje poteznice nemam, ai i prikolica koju kačim bi bila previskoka kada bih ju gore kačio.

Postoji li neko rješenje da i dalje mogu kačiti prikolicu dolje, npr kada maknem remenicu?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Pa ak samo remenica smeta makneš remenicu i stavljaš ju samo kad ideš kosit, to je nekoliko minuta posla.
 

entropijaa

Novi član
Tu od
1 Tra 2017
Poruka
9
Pa ak samo remenica smeta makneš remenicu i stavljaš ju samo kad ideš kosit, to je nekoliko minuta posla.

Ma nije problem skinuti remenicu, nego nemam više dolnje poteznice jer je na to mjesto došla ploča držača kose.

Zanima me da li je itko bio u sličnoj situaciji. Ima li za kupiti kakva poteznica koja se može regulirati po visini da mogu kačiti na istu i visoke i niske rude prikolica?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelj ima kosu na 542 pa ću ga zamoliti ta slika kako mu to izgleda.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh