• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja također Pionera ne sejem več par godina, iam puno boljih hibrida od njihovih razvikanih.

Nego @dejan.d, jel ima koja sjemenarska kuća kod vas u SLO koja radi s hibridima kukuruza?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ak misliš kaj bc hibridi i osječki nema.Premaleni trg, a nekad je bc pokrival naše kraje- bc 318 :(mm):.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Znači osim Semenarne Ljubljana koja sjemenari s travama i travnim smjesama, vi nemate ni jedan institut koji se bavi sjemenarenjem kukuruza??
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Koliko se ja sjećam slovenci nisu nikada imali institut za kukuruz.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Da, agrosat je zapravo samo trgovina repromaterijalom.

No vidim neke nove sjemenarske kuće: RAGT i G-seed
Čije je to??
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
ragt je francuski
to kod vas trži rwa

g seed mislim da je austrijski
http://www.saatzuchtgleisdorf.at/e-index.php

ma sve ti je to isto, dobije se iste stvari i kod nas i kod vas i u srbiji.
nijanse su samo u fao razredima i koliko na kraju platiš.

I ak se ne varam Semenarna više ne postoji.

postoji ali su trgovine za sebe www.kalia.si

Kod nas je trend da se više daje na očuvanju domačih sorta kukuruza i drugogo semenja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja također Pionera ne sejem več par godina, iam puno boljih hibrida od njihovih razvikanih.

I sam pioneer im boljih hibrida od njihovih razvikanih. 2-3 nova već dvije godine šiju stare po 2-3 tone na ha. I to sa rijeđim sklopom.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ragt je francuska firm, ali kod nas nemaju svog distributera za sad....ne drži ih rwa koliko ja znam

ragt ULYXXE i ti hibridi na XX su ragt i znam da jih je tržil rwa
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I sam pioneer im boljih hibrida od njihovih razvikanih. 2-3 nova već dvije godine šiju stare po 2-3 tone na ha. I to sa rijeđim sklopom.

Napiši koji su to da i mi drugi znamo.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz - sjetva 2015

ragt ULYXXE i ti hibridi na XX su ragt i znam da jih je tržil rwa

A ja sam čul nekaj sasvim kontra da te hibride od rwa kaj imaju dva slova XX u sebi da su rađeni po dekalbovoj licenci tj. Monsantovoj.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz - sjetva 2015

P0412 i P0216. Namjerno nisam nista pisao kad nemamo svi istu zemlju. Zato i ima toliko novih pa si svatko moze izabrati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sam silirao P0412 i vrhunski je bio. Sa Z6245 sam morao silirati drugom sporom dok sam prije išao trećom, četvrtom u drugim hibridima. Ove godine ću sijati N01, Y12, P0023, P0712, Bc 572, Ossk Drava i Zp 718b.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pionir je jako dobar,neznam ko mu može konkurirati,od silaže,berbe u klipu pa kombajniranja u zrnu,naj prodavaniji hibrid je pionir,ali svatko uzme i sije šta hoče.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja također Pionera ne sejem več par godina, iam puno boljih hibrida od njihovih razvikanih.

Nema baš puno boljih hibrida od Pioneera...
Pioneer je vrh u kukuruzu,iznad njega nema..Dosta sam brao usluga ove godine i Pioneer je svugdje bio najbolji..Ima tu i drugih hibrida,ali večinom tko ide na čim veči prinos sije Pioneer..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod Bratića ga je prošle godine Dekalb prešišao, ne puno, ali je.
Dekalb je imao više zrna, i deblja zrna je imao.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Prošla 2014 nije mjerodavna, barem kod nas. Skoro idealni uvjeti.
Recimo 2013 bila presudna, slabi uvjeti i onda se videlo kako ko pripremi i gnoji i kaj poslje rodi.Videl njivu kaj pioneer nije ni klasa imal.:(sweat):
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

kod mene više nebu pioner...zel sam nekaj sitno al novi hibride...2013 opce nije imal klase na 18 kj 4,5tona kuruze sam nabral...2014 jedino pioner bil plesnivi...imal sam zemlju pored zemlje i na jednoj rwa a na drugoj pioner i pioner je bil plesnivi...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh