• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Zašto motivell kad je on više korektivni. Mišljenja sam da su bolji ovi koji se koriste odmah nakon sjetve ili do tri lista, a ako šta nikne naknadno onda korektivni.
Prošle godine sam sovom kombinaciom prsko i bilo je odlično a neizlazi ni preskupo. A zemljišne treba izbjegavat jel truju tlo.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Od ove godine uvodim novi sistem sadnje kod sebe,nema presađivanja redova preko reda na mjestima gdje su nepravilne zemlje,danas posađen B23,nadam se da bude još ostao u proizvodnji sjemena,sjeme išlo na pločicu br 9 na olt mehaničkoj sadilici,:icon_pidu::icon_pidu:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Prije mjesec dana,zadnje pakete u AS agro u Bjelovaru,ove godine si budem ostavio sigurno merkantile za sadnju dogodine ,barem jedno 20 kila.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Prije mjesec dana,zadnje pakete u AS agro u Bjelovaru,ove godine si budem ostavio sigurno merkantile za sadnju dogodine ,barem jedno 20 kila.

AS Agro :(giggle): sad mi je jasno. :icon_mrgreen:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Tino..kaj se kod tebe ne upotrebljava greda za ravnanje..tj zatvarenje brazde..da vidiš kak posle ide s frezom.. samo jedan prolaz i sjetva kukuruza...naravno za jedan prolaz treba VI freza, s kilažom iznad 400 kg i jači traktorčić..i moj je preslab.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Re: Kukuruz - sjetva 2015

@ajkula, ja sam ove godine preko promotera kupio 32 džaka B23 i 8 Colombe, još je ove godine bilo tih hibrida i to je to, B23 menja P0725, a Colombu i Florencu nemogu da se setim..
Inače, b23 sejem na 19 za silažu, a na w21 za berbu, a Colombu na 17 sve za silažu da mi ranije stigne. Sejem još i Mikado i AS 160 i možda još neki hibrid, čisto da se uporedjuje...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I moje 480, ali je raširen malo, pa bi išel red po kotaču.
Uglavnom 539 i Oltica provjerena kombinacija već više 10 godina se druže zajedno.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Bez kutija za umjetno nema potrebe kopcat sijacicu za veci traktor od ferka. On se prakticki u mjestu okrene.

Sijali smo s 520gumama i traktorom 225cm sirine, ali su redovi na 75 cm i nisu isli po tragu. Sa 70 to nebi islo..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ivan, kojom brzinom ideš i koliko prohoda? Bolje uradiš nego ja drljačom... :)
Na koji gas voziš kad možeš muziku da slušaš?

Prvi puta idem prvom bez valjka, a drugi puta drugom sa valjkom..
Vozim na 1700-1800 okretaja, nikad preko..
Cuje se radio super jer imam kvalitetne zvucnike, a i nije ovaj moj traktor nesto pre bucan kao sto to drugi za 539 misle..
Stavio sam nove gumene nosace kabine, a i sve drugo je na svojem mjestu tako da nema lupkanja, cvrzanja, vibriranja i ostalih stvari..
Odmah cim upalim traktor upalim i radio i svira cijeli dan i svakako mi je ljepse raditi..
Jos samo da mi je kabinu malo bolje zatvoriti da ne ulazi ni malo prasine i bilo bi super..

Za muziku staviš čepiće u uši i nadglasaš sa muzikom motor tako da te čuju u tri susjedna sela ko mene [emoji106]

Ne mora se nadglasavati motor sa muzikom, cuje se ona ni ovako.. A i motor se mora cuti kako radi..

Glavno da ste vi uslikali radio, a valjak i tanjuraču straga da se vidi konstrukcija ništa.

Pa mora se i radio vidjeti.. :D:
Da nema ovog radia bilo bi mi nekako mukotrpnije raditi, zapravo zivci bi radili, ovako dok zasvira koja za dusu, razvezem grlo pun gas.. :icon_weed:
Mora nesto biti i u zadovoljstvu, nije sve u poslu..

Evo jedne na kojoj se vidi konstrukcija, nemam ni jednu drugu..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh