• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Šta je Z7211 nosio tako teško da mu trebaju utezi?? Koliko kg je težak Gorenc?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nosio je gorenca :)

Težak je, a i dugačak je pa ga diže pri svakom prelazku preko jarka ili ako je ulazak u parcelu malo višlji, ovi utezi su mu taman dobrodošli.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Da, dugačak je taj sjetvospremac, a tim Zetorima je lagan prednji kraj. Tako moj 3511 kad nosi sijacicu 400kg +75 kg umjetnog u kutiju kad sijemo u brdu mora se okretati na rikverc. I potrošnja u sijanju nam je manja od 4l po rali :). S jednim njegovim rezervarom smo posijali nekih 9 rali i ima još par l u rezervaru :).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Po meni je RD svakako najuniverzalnija...

Nije onda ni ona nego rototiller. Rd ne mozes utjerat u zetvene ostatke, a za rototiller kacis sijacicu i sijes u bilo sta.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ma inaće smo išli oko 6,5km/h, ali tu je bilo baš velikih busa, pa smo malo sporije :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Kukuruz - sjetva 2015

ŠANANA kakvi su dojmovi na Zetora? Nešto puno radiš s njim, mogao bi se naviknuti. Finu BELEC ergelu ima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pa radim s njim kad treba pomoći kolegi da se odradi neka veča akcija, dojmovi su ok, 7211 je bolji i jači od 565, nema se tu kaj posebno reći.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nije onda ni ona nego rototiller. Rd ne mozes utjerat u zetvene ostatke, a za rototiller kacis sijacicu i sijes u bilo sta.

Istina,ali rototiler nisam ni spominjao jer ga rijetko tko ima,ne znam kakva je vani situacija,ali isto mislim da nije baš raširen.
Čitao sam tu na forumu da je dosta težak za pokretanje,nedavno ga je čovjek od par sela dalje kupio,traktor je 85ks,a koliko je rototiler širok ne znam,vidio sam ga samo u prolazu. Vidio sam i parcelu koju je obradio s njim,i to dosta dobro,ali tamo nije baš tvrda zemlja...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Gledam ove slike gdje je zemlja jako usitnjena i tu ostaju tragovi kotača utisnuti u zemlju bar četiri prsta ako ne i više. Možda je to u redu za nagnute terene da po tim tragovima odlazi voda. Na ravnom u tim tragovima se voda vjerovatno duže zadržava jer je zemlja sabita pa sporije upija.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Gledao sam 4 metra kombinaciju sa 190 ks i to mu je bila puna kapa. Usporedit nebi znao posto rd nisam nikad vidio.
Nije rasiren jer ipak vecina sije u orano pa je tu ipak nepotreban. Za jesensku sjetvu je dusu dao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Lumax do 3 lista, neke parcele sa kombiancijom Laudis+Equip i korekcija na sirak Tarot ako negdje bude potrebno.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sanana koliko te cjenovno izađe ova kombinacija laudis --eguip?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh