• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz - sjetva 2015

dali postoji neko riješenje protiv njih

Jel im neće ništa biti ako su pojele sjemenski tretirani kukuruz?

Dali se može nekome obratiti za naknadu ovakve vrste štete?

Sitna sačma

Ne

Ne

Sranje. Tvornica pod nebom...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sad dok je povadjeno vise nema pomoci. Nego na ostalim parcelama ako ti se dogadja slicno mozes pokusati sprijeciti. Mi smo s tim s vranama isto imali problema, al to rjesavamo razbacivanjem starog zrnja kukuruza koji ostane u kukuruznjacima nakon krunjenja i ispod njega, zajedno sa svim smecem i izmetom miseva i stakora. To skupimo i porazbacamo po njivama. Vrane se vise ne priblizavaju.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Meni su prošle godine izvadile vrane na njivi od pola jutra 4 reda ko GPSom navođene. Sam ostanu rupice di je sjeme bilo. Sijano pčetkom 4. mjeseca tak da mislim da to nema veze
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene su problem fazani,jer su mi njive blizu sela a ima dosta zaraslih njiva i tu se ugnijezde pa im blizu dolaziti, i kao sto kazete kao da imaju GPS.Gledo sam bas krene sa vrha reda i sve vadi jedan po jedan,ja sam vec dvije njive presijavo.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Moguće da su i kod mene fazani bili, ali nikad ih nisam zatekao na njivi. Većinom su vrane bile na žicama od dalekovoda koji prolazi preko njive pa sam ja zaključio da su vjerojatno one u pitanju.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pitao sam po trgovinama i nema nigdje Mesurola niti kukuruza tretiranog Mesurolom :icon_e_sad: najjeftiniji kukuruz košta oko 230 kn/vrećica, znači za cca 700 kn mogu to presijati, ali me zanima kolika je mogućnost da opet povade sve van? Dali bi pomogao onaj plinski top. Nemam vremena ni da ga odem pogledati svaki dan, a ne da ih nekako tjeram :icon_cry:
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Tu ti pomaže samo flobert.Kupi neki rani hibrid.AK ti je računica- mislim na sušu kaj praviju da bude.
A kaj da ideš pitak preko meje, dosta ti je blizu madžarska.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: Kukuruz - sjetva 2015

kod nas isto fazani vade kukuruz, i primjetio sam da ljudi na njivama ostavljaju cijele klipove kukuruza lanjskoga, i on je pojeđen. Ali ja mislim da to može biti dvosjekli mač. Jer kad pronađu taj kukuruz koji je na njivi dođe puno fazana, i znaju da tamo ima hrane, pa kad pojedu taj kukuruz na zemlji mislim da će početi vaditi kukuruz iz zemlje. A budući da se sjatilo puno fazana na lanjski kukuruz, onda će ih puno i vaditi ovaj iz zemlje.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ovak... ne znam kako da to objasnim, ali napisao sam praksu koju ja provodim nad svojim kukuruzima. Cinjenica je da, prije nego bacim taj stari kukuruz sa svim tim smecem, ima i fazana i vrana. Nakon kaj ga bacim, te zivine vise nema. Dal im pocne smrditi to baceno staro zrnje s obzirom da ima mirisa stakora i miseva, ne znam. Al kod mene ta metoda pali.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ok, slažem se da ih odbija vjerojatno smrad štakora ili čega već, ali kod nas ljudi stavljaju cijele klipove zdravog kukuruza koji ne smrdi.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Za njive gdje postoji mogućnost da ptice povade posijano koristim samo sjeme tretirano mesurolom i nema problema. U startu je skuplje, ali se isplati. Šta sam napravio jedne godine ne smijem napisati, ali u pitanju je bilo sjeme tretirano facironom jer sam mislio da su u pitanju miševi.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Mene je ove godine spasilo to što je dvije njive dalje bio neobran lanjski kukuruz pa nisu ptice dirale moj
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Šta bilo da se baci merkantilni kukuruz nekoliko šaka po njivi dok se seje, da ptice to pojedu i ne diraju posejan?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jel zna tko u kojoj je trgovini motivel duo pack najeftiniji.
Cijene su prenapuhane.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Reci nam cijenu pa da znamo da li je kod tebe jeftinije ili kod nas...
Neznam koliko je kod nas,ali se mogu raspitati!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Motivel duopcak xl 330 kn za hektar, Inače sviđa mi se ova kombinacija .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako je to cijena za hektar,to je bagatela...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Vraga je to bagatela nešto mi smrdi negdje ide do skoro 400.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sam sada zvao kolegu,kod nas je 590kn -10% za keš!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Kukuruz - sjetva 2015

MOTIVELL je namijenjen za suzbijanje jednogodišnjih i višegodišnjih uskolisnih i jednogodišnjih širokolisnih korova (sirak, pirika, koštan, muhari, prosolike trave, svračica, ambrozija, loboda, štir, veliki dvornik, divlja zob, rusomača, kužnjak, mišjakinja, broćika) u kukuruzu u količini 1-1,25 l/ha (100-125 ml na 1.000 m²).
Ovaj ide na hektar a ovaj drugi na dva ha po prici
BANVEL 480 S je hormonalni i folijarni translokacijski herbicid za suzbijanje jednogodišnjih i višegodišnjih širokolisnih korova u kukuruzu za zrno i silažu i na strništima. Primjenjuje se u kukuruzu za zrno i silažu u količini 0,5-0,7 l/ha uz utrošak vode 100-400 l/ha (50-70 ml sredstva u 10-40 l vode na 1000 m²) primjenom nakon nicanja odnosno kada kukuruz razvije 3-5 listova po cijeloj površini.

http://www.orchem.hr/cjenik_2015.pdf
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh