• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Je, baš sam zadovoljan . Iz godine u godinu je sve bolji. Ono kaj sam naučil u ove tri godine kak sijem malo više, je to da treba posijati do 20-og travnja, ne štedjeti na gnojivu jer kuruza ima ogromni potencijal prinosa i nebreš ju pregnojiti i koristiti provjerene herbicide.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Svaka čast na kukuruzi,lijepo to izgleda!
Samo ja da sam posijao kada i ti,tuča bi mi sve potukla(sve je dobro dok nema nekih elementarnih nepogoda!)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dalibore odličnooo svaka čast , kad krečeš u kultivejšen party?

ps. hvala na pozdravu
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Vidiš da bu još z mene i pravi ratar :icon_lol: . drugi tjedan ide kultivacija.
Na trećinu parcela planiram pred kišu ( ak je bude ) samo rastepačem baciti ureu i kan ( pola pola ) , to je prošle godine radila jedna firma kod nas ali nije bilo dugo kiše i kukuruz je već počel gorjeti od uree. Svi smo im se smijali jer su to napravili na jedno 30 hektara. Ali kad je pala prva kišica, ljudi kak je taj kukuruz krenul i kak se brzo oporavil, na kraju su imali 14 tona po hektaru .
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Kukuruz - sjetva 2015

@Belec kad si isel s lumaxom?

@Adonis dobra roba!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Adonis, sta reci, skidam kapu, da Boze dobrog vremena cijelo ljeto, ne ocekujem ispod 15t/ha!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene je na 30 hetara kukuruz odličan za sada.Iduči tijedan ide špricanje i tamo nakon 15 dana kultivacija vijerojatno.Samo da ne bude tuče,vlage ima stvarno dosta a pripremilo se vrhunski,nema bez RD ništa.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Adosnis, ok je kukuruz. Lepo zgleda.

Nemerem deti slike, imam i nekaj bolje od ovoga tvojeg.
U globalu, Os hibridi su trenutno bomba.

Ali, bome ima i lošega, katastorfa, :(

Lako je sad biti pametan, vreme je bilo jako loše za aktivaciju zemljišnih herbicida. Uz tvrdokorne korove koji su godinama prisutni na nekim parcelama i sušno, vjetrovito vrijeme nema učinka.
Npr, na udaljenijim parcelama koje su očito dobile više oborina odradil mi je Lumax perfektno.

Adonis, pa nesem ni ja sve išel s Lumaxom, 1/3 mi je ostala za ElumisPeak i ElumisBanvel.

Velim, ovaj dio s Lumaxom mi je loše odradil...i moram v korekciju sad, nema druge.
Takvi su uvjeti i sad je tu kaj je.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Kukuruz - sjetva 2015

5.5. sam uspio posijati . Niknulo je nakon ove kiše prije dva dana. I to - domaći kukuruz, koji je dublje sijan, niknul je zadovoljavajuće dobro, a sjemenski tu i tam se tek nazire da je krenul. Iznenadilo me to jako !
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sori Belec, nisam mislil nikaj lošeg.
Imam i ja loše kuruze, bez brige :(rofl):
 

Prilozi

  • DSC_0481 (Large).jpg
    DSC_0481 (Large).jpg
    36.7 KB · Pregleda: 208
  • DSC_0482 (Large).jpg
    DSC_0482 (Large).jpg
    42.7 KB · Pregleda: 205
  • DSC_0483 (Large).jpg
    DSC_0483 (Large).jpg
    40.3 KB · Pregleda: 200
  • DSC_0484 (Large).jpg
    DSC_0484 (Large).jpg
    38.3 KB · Pregleda: 183

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ima jos ali motivel i banvel u split aplikaciji su dobro odradili posao .
 

Prilozi

  • DSC_0489 (Large).jpg
    DSC_0489 (Large).jpg
    42.2 KB · Pregleda: 185
  • DSC_0488 (Large).jpg
    DSC_0488 (Large).jpg
    37.5 KB · Pregleda: 179

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Adonis, el to štavelj izgoril tak fino od herbicida??

Imam jednu parcelu gda mi je oko 50% zakorovljeno s štaveljom, planiram ići do kraja ovog tjedna sa Elumis-Banvel, nekak mi ta kombinacija najbolje ulijeva povjerenje za riješiti se štavelja.

Za sve ostalo ide 90% Laudis+Equip, ispada me 415 kn po ha i to je ok, a znam da riješava sve korove!

Lumax je izbačen iz igre, možda svega parcelu ili dve budem prskao s njim!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Je , štavelj je to , barem je tak forumaška ekipa rekla .
Ove godine ga kod mene ima abnormalno puno.

Mislim da ti izbor herbicida odličan i kaj je najbitnije moreš mirno spati jer znaš da si napravil najbolje a sve drugo je u božjim rukama .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ma lud sam od toga traženja najboljih kombinacija, lani sam se uvjeril u Laudis+Equip tak da je to provjereno, al ove godine taj jeb*** štavelj se pojavil, a jedino se u kombinaciji Elumis-Banvel spominje dobro djelovanje na štavelj pa budem probal, nemam tak previše kukuruza pa nastojim da bude kasnije čist, sad se malo zeleni, ali nek se samo zazeleni da bolje korov upije škropivo i da se osuši :) :) Kukuruz bude taman u fazi 4-5 listova, prskanje, 2 tjedna mir pa kultivacija, nebude nikam pobegel, ni kukuruz, a bome ni posel :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Adonis, krasno si ovo skuril. Divota!! Split aplikacija rezultira plodom, ali nitko ne spominje gaženje, gledim baš dns, to se čuda zgazi, i još u kultivaciji...ufff!
Mila majka gde ti sve uspije prije nicanja :)

Bome i kod mene svega, a najviše preslice! Kiselo tlo,pH U kCl-u 4,2 a ipak uzgajam kukuruz.

Dns smo išli v prve korekcije. Ima posla, ALI MORA SE ODRADITI, nema tu labavo sad. Previše je uloženo da se sad pusti.

Morem reći da i ručna šprica i glifosat imaju pune ruke posla. Je gnjavaža, ali učinak stopostotan!!

Matija, zaboravi za ElumisBanvel, prerasel je štavelj, to je najveći problem!

Mustang ili Cambio s 10-15% jačom dozom su jedno od mogućih rješenja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pa mišljenja sam da nije prerasel ščavelj, s obzirom da je kasnije sjetva bila. Neznam, probal budem.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Uzmi kombinaciju više sredstava.. Nisam sad siguran, ali mislim da ide tarot + faraon + peak i okvasivac. Provjereno spaljuje scavelj. Ja sam prošle godine odradio kultivaciju i scavelj je bio veći od kukuruza i nakon spricanja za nekih 10-15 dana se sav posusio.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Vrane ili neke druge ptičurine mi povadile cijeli hektar kukuruza, dali postoji neko riješenje protiv njih, odnosno kako ih otjerati? Znači svaki kukuruz je izvađen i pojeden, prestrašno nešto. Da je to obična njiva nebih ništa rekao, ali je cijele zime tu ležala voda pa smo čekali da se povuče i relativno kasnije sijali (oko 10.05.), od njive 2,5 ha posijali komad u trokut koji se prosušio površine oko hektra nemoram ni govoriti kako je to bilo tanjurati i spremati i koliko je goriva i vremena i truda otišlo i sad ova gamad napravila to što je napravila :icon_scratch: :( Okolne njive koje su ranije sijane (u 4. mjesecu) nisu ni taknute, dali je razlog kasnija sjetva pa prije te gamadi nije ni bilo? Dali bi se isplatilo sipati sa strane par sto kila običnog kukuruza pa da ovaj posijani ne diraju? Jel im neće ništa biti ako su pojele sjemenski tretirani kukuruz? Dali se može nekome obratiti za naknadu ovakve vrste štete? Da sam barem uzeo neki jeftini kukuruz nebi mi bilo krivo nego ja uzeo Pioneer među najskupljima :(
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh