• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Šta se nisi malo lilo po njivi valjkom malo bi valjak te čvale usitnio.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pa dobro, očekuje li vlasnik što od toga? Niknut će on, sijačica razgrne buse, ali to se neće moći rajcovat ako bude tako. A možda i bolje, ispod toga korov neće sigurno rast :D: Mi prošle godine nismo ni rajcovali, bilo je jedno prskanje i bio je dobar. Tj, dio je još uvijek dobar :D: Jbg, tek sam došao doma, pa još nisam siguran hoću li prvo sijati ili vršiti ono što je ostalo :icon_weed:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ekipo da li se kome desava da kukuruz zuti list i da se list frče uvija...ima sad do 5 listova.Sta bi to moglo biti?

Zuti, kad mu trava trosi hranjiva, kad nije vec do sad prskan..
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jučerašnja akcija špricanja . Motivell plus Mustang.
 

Prilozi

  • DSC_0423.jpg
    DSC_0423.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 220
  • DSC_0425.jpg
    DSC_0425.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 208
  • DSC_0421.jpg
    DSC_0421.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 221

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: Kukuruz - sjetva 2015

To iz Plitvice šibaš vodu? Vidim da imaš neku pumpu za vodu, šprica nema usis?
Kak rješavaš sitnu prljavštinu i pijesak u vodi?

p.s. baš sam naporan s pitanjima :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jučer sijano.Noga je moja broj 46, parcela ne.

Tako se ja prošle godine vozim po polju,sezona sijanja kukuruza je bila,i vidim izdaleka traktor koji se vozi po parceli,naginje se i skače kao lud,reko valjda čovjek priprema za sjetvu,dođem bliže,a kad ono,sijao je u isto takve grude,vuče četverorednu Gaspardo sijačicu koja samo skače... Šteta repromaterijala,strojeva,zemlje i goriva,a jedan je od većih poljoprivrednika u kraju,u žetvi JD od 130-150ks vuče pet tonsku prikolicu. I kad ljudima plaća zakupe za zemljište,uvijek daje manje od dogovorenog pod izgovorom da mu je slabo rodilo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

@gogo..jbg. kad si ti na drugom svijetu međuzemlja..i ovdje je sijala 4r gaspardo,uslužno. Ja mu nebi sijao ni za kakve pare. Čisti NEMAR, orao prije tjedan dana, ostavio par dana te onda tanjurao, a parcela na idealnom mjestu, nema da stoji voda..kolega @Vargas zna bolje vlasnika, zašto je tako nemaran.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pa dobro, očekuje li vlasnik što od toga? Niknut će on, sijačica razgrne buse, ali to se neće moći rajcovat ako bude tako. A možda i bolje, ispod toga korov neće sigurno rast

Sijao sam i ja prosle godine u takvo jer sam se zaj... pa nisam pogledao njivu prije nego sam se dogovorio.
U nicanju ga je falilo makar 40% i jos posto je bila onakva kisna godina korova nije uopce falilo.
Ove godine mozda ne bude korova al nece ni kukuruza.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Bhorv. jel to druga zemlja od mojeg ljulja u kratkoj tabli, od tvoje susjede prek ceste Horvatićeve? Sad kad sam išao još jednom gledat slike, to bi bilo s druge strane puta, možda Hajdukova?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Je, iz plitvice pumpam običnom potopnom pumpom. Sprica ima usis ali jako sporo to ide, ovak napunim za 10 min . Pijeska nema jer pumpu malo podignem od dna a sitnu prljavština zaustavi sito od sprice.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Bhorv. jel to druga zemlja od mojeg ljulja u kratkoj tabli, od tvoje susjede prek ceste Horvatićeve? Sad kad sam išao još jednom gledat slike, to bi bilo s druge strane puta, možda Hajdukova?
Možda?????
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ekipa po kojoj cijeni kupujete Kan?
Da li je sad svugdje cijena 285kn i više ili ima negdje i jeftinije?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja jučer kupio po 290, katastrofa, bil je 265 i odmah hop gore i to poprilično!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

alo bečari , kad krećete u kultivaciju?

ja sredinom tjedna laganica pomalo , sad sam oko kombajna spremam ga za žito onda dalje na polje dovršit sve , pa se samo čeka žetva -berba ako nam dragi Bogek da da bude sve uredu
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kolega kud si navro tek nam je danas kisa pala pa tek mora niknut
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

pa vi barem imate mokre zemlje ... :D

slikano pred 1 tj.
11225482_10204226306923667_1204009550_n.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh